Yerba Mate

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 633 / 67 / 0

Podobno yerba ma taka wlasciwosc, ze lagodzi glody alkoholowe. Po piwie jest to moj ulubiony napoj- szkoda ze nie na wieczory.
  • 209 / 23 / 0

Pierwsze słyszę żeby yerba miała pomóc na głody alkoholowe. Od siebie mogę dodać że na pewno nie działa na głody narkotykowe.

Europejski Raport Narkotykowy 2019 – najważniejsze wnioski

Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii wypuściło coroczny raport na temat trendów narkotykowych w krajach Unii Europejskiej, Norwegii i Turcji. Oto najważniejsze wnioski.

Rząd USA poszukuje osób, które będą skręcać jointy do badań naukowych

Rząd Federalny Stanów Zjednoczonych prosi o pomoc w produkcji jointów do celów naukowych.
  • 633 / 67 / 0

^ odsylam do pierwszego posta w tym watku
Nie mam zrodel tylko tam przeczytalem jakby co.
  • 57 / 7 / 0

Skończyłem Taragui, od jutra otwieram Rosamonte. Piłem raz pół kilo, z tego co pamiętam średnio gorzka i dużo w niej pyłu. Ale i tak najwięcej to widziałem w Mate marki Kraus. Chociaż była smaczna...
  • 57 / 7 / 0

No i dobra, dwa dzbanki szturchnięte. Rzeczywiście tak jak zapamiętałem, dużo w niej pyłu ale za to liście są konkretnie duże, słabo pokruszone. 5 łyżek suszu starczyło, gdzie zazwyczaj sypie koło 8. A w smaku jest ok, chociaż gęby nie wykręca a to lubie bardzo %-D
  • 633 / 67 / 0

Mi tez bardzo ta gorycz pasuje. Zaluje, ze wczesniej tego nie pilem. W dodatku jakie to jest zdrowe. Do tego te "rytualy" z przygotowaniem / parzeniem i akcesoria - wymarzony napoj dla cpakow.

Adm

• 294 / 5 / 0

Ostatnio piłem Amandnę,smakuje bardziej jak zwykła herbata w działaniu też średnia.
  • 648 / 123 / 0

^ Argentyńskie yerby są suszone zwyczajnie powietrzem, dlatego mają łagodniejszy smak, w przeciwieństwie do paragwajskich, które suszy się z dodatkiem dymu. Stąd ich ostrzejszy charakter, który niektórzy określają wywarem z petów :) Jest też kwestia substancji rakotwórczych z tego dymu, ale na tym forum podkreślanie szkodliwości używek to chyba byłaby lekka przesada ;) Głównie to sprawa gustu oczywiście, co komu bardziej podchodzi. Ja stwierdziłem, że na razie nie mam potrzeby poszukiwań, więc zakupiłem 8 kg Amanda Despalada i jest git :korposzczur:
  • 209 / 23 / 0

Mnie te paragwajskie właśnie nie smakują, pierwszą moją yerbą było Pajarito i określenie "wywar z petów" wydawało się całkiem trafne ;) Za to argentyńskie i brazylijskie są bardzo ok.
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 81 uczestników Wejdź na czata