Yerba Mate

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 5431 / 904 / 2

26 maja 2019LOBO87 pisze:
Czyli dla odmiany, czasami gdy nie potrzebujemy mega pobudzenia, mix może być ciekawy A jaka yerba daje najwięcej euforii wg. Was?
A tej ktoś próbował?
Napisz do autora tego wycinku, ze Passiflora to tez inhibitor mao.
%-D

Zapewne w tych mixach jest jej bardzo, bardzo niewiele.
  • 1706 / 683 / 0

@Stteetart Jak już się udzielasz, to może napisz czego można się spodziewać po mixie yerby i passiflory.

Politycy i prezydenci przeciwni marihuanie, którzy nie mogli oprzeć się jej urokowi

Niesprawiedliwa delegalizacja konopi indyjskich to temat, który jednoczy użytkowników marihuany na całym świecie. Być może, najbardziej irytujące zachowanie przejawiają przywódcy polityczni, którzy utrzymują swój sprzeciw wobec marihuany, mimo że sami z niej korzystają.

Magister marihuany? Już niebawem będzie to możliwe

Uniwersytet Stanowy w Colorado-Pueblo umożliwi od jesieni studiowanie na nowym kierunku studiów „Cannabis, Biology and Chemistry (Marihuana, biologia i chemia)”. Będzie to jeden z pierwszych tego rodzaju wydziałów w Stanach Zjednoczonych.
  • 5431 / 904 / 2

Nie wiem.
Ja jak zarzucalem kiedyś passi w 2 na 3 próby zaliczylem dosc mile pobudzenie.
Nic nachalnego ale dzialalo dosc dlugo.

Yerbe to pilem tylko w formie bombilli tzn takiego napoju.
Jakos bardziej wole zielona herbate
  • 1706 / 683 / 0

@Stteetart Aha, ok. Bo myślałem że chodzi Ci, o jakąś mało przyjemną interakcje dlatego że passi to iMao, ;) Mix yerby z zieloną herbatą, bije działaniem na głowę pite je solo ;)
  • 1903 / 322 / 2

@LOBO87 w jakim sensie? Zielona herbata uspokaja, a Yerba pobudza, więc taki antagonizm w wersji soft zachodzi? Bo synergicznie to raczej Yerba by działała z kawą/energetykami.
  • 1706 / 683 / 0

@guccilui Wg. mnie zielona herbata w mixie z mate, pozwala yerbie wyciągnąć max pozytywnego jej wpływu, ograniczając mało przyjemne skutki zbyt dużej dawki yerby. Ja piję kawę z rana później dzbanek lub dwa yerby z kilkoma torebkami zielonej herbaty i cały dzień mam dobry nastrój i jestem pozytywnie pobudzony, bez telepy i przesadnego wystrzału. W ogóle wydaje mi się że kofeina działa o wiele lepiej gdy dostarczamy ją z wielu źródeł, a nie pijąc wyłącznie kawę, yerbe, czy energole. Aktualnie mam yerbe z guaraną i acerolą, jednak jest całkiem spoko, tylko trzeba trochę więcej suszu użyć.
Edit:
A co do temperatury parzenia mate:
Tak naprawdę Yerba Mate można parzyć wodą o każdej temperaturze! Jedźmy po kolei:

1. Woda zimna i zmrożona da nam terrere, czyli Yerba Mate zaparzone na zimno. Będzie nieco delikatniejsza w smaku i w mocy, ale przyjemnie nas ochłodzi i lekko pobudzi. Możemy zrobić 2-3 zimne zalania Yerba Mate i wciąż będziemy otrzymywać pełnowartościowy napar.

2. Letnia woda (30-40*C) da nam bardzo łagodne Yerba Mate, będziemy też musieli zdecydowanie dłużej zanurzać je w wodzie, żeby dostać swoją dawkę kofeiny.

3. Woda o temperaturze 50-60*C również świetnie sprawdzi się do długiego parzenia Yerba Mate, taki napar możemy wypić nawet pod wieczór.

4. 70-80*C da nam tradycyjną moc Yerba Mate, czyli mocnego kofeinowego kopa, ale także dosyć ciężki smak (szczególnie dla początkujących).

5. Woda 90*C bardzo szybko zaparzy nam Yerba Mate, dlatego po krótkim (do 1 minuty) parzeniu najlepiej przelać przez sitko nasz napar, żeby dłużej się nie parzył dając nieprzyjemny gorzki smaki.
  • 834 / 88 / 0

24 maja 2019LOBO87 pisze:
El Gaucho się kończy, teraz zamawiam Taragui energia. Dobry stosunek ceny do jakości 15,99zł + 11zł przesyłka, wychodzi podobnie co w stacjonarnym zielarskim, ale tej nie mają, a Amanda czy Pajarito powyżej 30zł stoi.
no dokładnie, nawet odważnie napiszę że najlepszy stosunek.

Takiej Taragui granatowej, albo pajarito sypie 3/4 albo nawet tak 80 % kubka suszu ;p

Taragui Energia wystarcza mi 1/6 kubeczka i działanie jak dłuższe, silniejsze niż po 3/4 tych co wyżej pisałem ;p dla mnie o jest z serii best of the best
Użytkownik zbanowany
  • 999 / 113 / 0

Juz sie czaje na ta taragui energie. W ogole jak tak patrze- cpuny lubia yerbe %-D
  • 834 / 88 / 0

26 maja 2019siostrorelanium pisze:
Juz sie czaje na ta taragui energie. W ogole jak tak patrze- cpuny lubia yerbe %-D
@siostrorelanium relanium

nie ma co się czaić ;p zamawiaj od razu :) spodoba ci się ten clearhead, stymulacja i delikatna dopamina :)
  • 5431 / 904 / 2

26 maja 2019guccilui pisze:
LOBO87 w jakim sensie? Zielona herbata uspokaja, a Yerba pobudza, więc taki antagonizm w wersji soft zachodzi? Bo synergicznie to raczej Yerba by działała z kawą/energetykami.
Zielona parzona do 2 min dziala pobudzajaco. Powyzej 2min wydziela sie wiecej skladnikow uspokajających.
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 814 uczestników Wejdź na czata