Yerba Mate

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 4909 / 673 / 0

26 maja 2019LOBO87 pisze:
Czyli dla odmiany, czasami gdy nie potrzebujemy mega pobudzenia, mix może być ciekawy A jaka yerba daje najwięcej euforii wg. Was?
A tej ktoś próbował?
Napisz do autora tego wycinku, ze Passiflora to tez inhibitor mao.
%-D

Zapewne w tych mixach jest jej bardzo, bardzo niewiele.
  • 1838 / 616 / 0

@Stteetart Jak już się udzielasz, to może napisz czego można się spodziewać po mixie yerby i passiflory.

"Straszenie narkotykami nie przynosi efektów". Co przynosi, opowiada Piotr Tubylewicz z SIN

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki (SIN) zajmuje się edukacją. SIN wychodzi z założenia, że lepiej uczyć, jak nie zrobić sobie krzywdy, niż zakładać, że ludzie przestaną ćpać od pogrożenia palcem.

Podrzucił narkotyki koleżance - został zatrzymany

Policjanci z białostockiej "patrolówki" zatrzymali 21-latka, podejrzanego o posiadanie narkotyków, które miał podrzucić koleżance.
  • 4909 / 673 / 0

Nie wiem.
Ja jak zarzucalem kiedyś passi w 2 na 3 próby zaliczylem dosc mile pobudzenie.
Nic nachalnego ale dzialalo dosc dlugo.

Yerbe to pilem tylko w formie bombilli tzn takiego napoju.
Jakos bardziej wole zielona herbate
  • 1838 / 616 / 0

@Stteetart Aha, ok. Bo myślałem że chodzi Ci, o jakąś mało przyjemną interakcje dlatego że passi to iMao, ;) Mix yerby z zieloną herbatą, bije działaniem na głowę pite je solo ;)
  • 1815 / 275 / 2

@LOBO87 w jakim sensie? Zielona herbata uspokaja, a Yerba pobudza, więc taki antagonizm w wersji soft zachodzi? Bo synergicznie to raczej Yerba by działała z kawą/energetykami.
  • 1838 / 616 / 0

@guccilui Wg. mnie zielona herbata w mixie z mate, pozwala yerbie wyciągnąć max pozytywnego jej wpływu, ograniczając mało przyjemne skutki zbyt dużej dawki yerby. Ja piję kawę z rana później dzbanek lub dwa yerby z kilkoma torebkami zielonej herbaty i cały dzień mam dobry nastrój i jestem pozytywnie pobudzony, bez telepy i przesadnego wystrzału. W ogóle wydaje mi się że kofeina działa o wiele lepiej gdy dostarczamy ją z wielu źródeł, a nie pijąc wyłącznie kawę, yerbe, czy energole. Aktualnie mam yerbe z guaraną i acerolą, jednak jest całkiem spoko, tylko trzeba trochę więcej suszu użyć.
Edit:
A co do temperatury parzenia mate:
Tak naprawdę Yerba Mate można parzyć wodą o każdej temperaturze! Jedźmy po kolei:

1. Woda zimna i zmrożona da nam terrere, czyli Yerba Mate zaparzone na zimno. Będzie nieco delikatniejsza w smaku i w mocy, ale przyjemnie nas ochłodzi i lekko pobudzi. Możemy zrobić 2-3 zimne zalania Yerba Mate i wciąż będziemy otrzymywać pełnowartościowy napar.

2. Letnia woda (30-40*C) da nam bardzo łagodne Yerba Mate, będziemy też musieli zdecydowanie dłużej zanurzać je w wodzie, żeby dostać swoją dawkę kofeiny.

3. Woda o temperaturze 50-60*C również świetnie sprawdzi się do długiego parzenia Yerba Mate, taki napar możemy wypić nawet pod wieczór.

4. 70-80*C da nam tradycyjną moc Yerba Mate, czyli mocnego kofeinowego kopa, ale także dosyć ciężki smak (szczególnie dla początkujących).

5. Woda 90*C bardzo szybko zaparzy nam Yerba Mate, dlatego po krótkim (do 1 minuty) parzeniu najlepiej przelać przez sitko nasz napar, żeby dłużej się nie parzył dając nieprzyjemny gorzki smaki.
  • 661 / 52 / 0

24 maja 2019LOBO87 pisze:
El Gaucho się kończy, teraz zamawiam Taragui energia. Dobry stosunek ceny do jakości 15,99zł + 11zł przesyłka, wychodzi podobnie co w stacjonarnym zielarskim, ale tej nie mają, a Amanda czy Pajarito powyżej 30zł stoi.
no dokładnie, nawet odważnie napiszę że najlepszy stosunek.

Takiej Taragui granatowej, albo pajarito sypie 3/4 albo nawet tak 80 % kubka suszu ;p

Taragui Energia wystarcza mi 1/6 kubeczka i działanie jak dłuższe, silniejsze niż po 3/4 tych co wyżej pisałem ;p dla mnie o jest z serii best of the best
  • 789 / 84 / 0

Juz sie czaje na ta taragui energie. W ogole jak tak patrze- cpuny lubia yerbe %-D
  • 661 / 52 / 0

26 maja 2019siostrorelanium pisze:
Juz sie czaje na ta taragui energie. W ogole jak tak patrze- cpuny lubia yerbe %-D
@siostrorelanium relanium

nie ma co się czaić ;p zamawiaj od razu :) spodoba ci się ten clearhead, stymulacja i delikatna dopamina :)
  • 4909 / 673 / 0

26 maja 2019guccilui pisze:
LOBO87 w jakim sensie? Zielona herbata uspokaja, a Yerba pobudza, więc taki antagonizm w wersji soft zachodzi? Bo synergicznie to raczej Yerba by działała z kawą/energetykami.
Zielona parzona do 2 min dziala pobudzajaco. Powyzej 2min wydziela sie wiecej skladnikow uspokajających.
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata