Lek przeciwpadaczkowy (nie benzodiazepina)

Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 34 Strona 3 z 4
Rejestracja: 2018
Użytkownik zbanowany
  • 30 / / 0

Z tego co czytałem rolki najlepsze. klon też 100% skuteczny. Aczkolwiek równiż zasłyszałem, że podobno inne niż benzo środki gwarancji bezpieczeństwa nie dają do końca. Więc osobiście bym nie ryzykował, przy dawkach od 300/400 mg wzwyż.
Rejestracja: 2014
  • 1748 / 424 / 0

Jezu, nie bierzcie czasem karbamazepiny jako substytutu benzo do tramadolu... Nie działa ona DORAŹNIE przeciwdrgawkowo nic-a-nic. Jest to zawarte choćby na ulotce bodaj. Nie prorokuję w sprawie innych, ale to raczej typowe dla tego typu leków. Doraźnymi pewniakami mi znanymi są tylko właśnie agoniści gaba a (o różnej skuteczności w zależności oddziaływania do pewnych podtypów tego rec.). Jeśli już kombinujecie w tę stronę, koniecznie szukajcie informacji, czy pojedyncza dawka już podwyższa próg... Chujowo będzie, jak jakiś narwaniec przeczyta tylko pierwszą stronę i go wytelepie przez bzdurne dywagacje innych ćpunów.

Ps. Nie pamiętam czy chodziło o karbę czy inny popularny lek p-drgawkowy, ale pojedyncza dawka wręcz obniżała próg.

Amerykanie biorą coraz więcej LSD, czemu winne mogą być ponure prognozy dla świata

Fali przewodzą milenialsi i starsi, podczas gdy pokolenie Z się dystansuje.

Uprawiał marihuanę na terenie muzeum. Został schwytany kiedy doglądał roślin

Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi, która mieściła się na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Do sprawy został zatrzymany 46-latek.
Rejestracja: 2018
  • 1241 / 104 / 0

Ja biorę pregabalinę z Tramalem z dobrym skutkiem. Na benzo mam bana.
Rejestracja: 2007
  • 659 / 113 / 0

Siarczan magnezu we wlewie i.v. Nieco off-label nie biorąc pod uwagę rzucawki, przedrzucawki i powikłań chorób przewlekłych, ale działa. Gdy nie ma benzo - pierwszy wybór. Szybki wlew 1g, potem kontynuacja powolnym wlewem około 100 mg/kg m.c. przez 1h. Można podać pierwszą dawkę i.m., ale może się zdarzyć obrzęk mięśnia.
Trzeba przy nim bacznie obserwować rytm serca, oddech i odruchy nerwowe.
Rejestracja: 2018
  • 647 / 57 / 0

Czy jest jakiś lek bez recepty co chociaż trochę chroni przed padaką?
Rejestracja: 2016
  • 443 / 114 / 0

Ja powiem tak. Wolę wrzucić jednak rolkę i być spokojny. Na grand-mala to zapobiegawczo tylko kwas walproinowy i/lub krople walerianowe. Przy braku benzo to tak brałem. Gabapentynoidy działają na napady częściowe lub częściowe wtórnie uogólnione, więc pregabalina odpada.
Rejestracja: 2015
  • 1234 / 293 / 0

Lamotrygina?
Rejestracja: 2018
  • 647 / 57 / 0

Może CBD? Albo zwykle THC
Rejestracja: 2016
  • 443 / 114 / 0

Padaczka po tramadolu jest wywołana jednym, konkretnym mechanizmem, którym jest antagonizm GABA-A, a więc prewencyjnie benzo lub jakiś derywat benzo w rodzaju dobrych kropel walerianowymi zażytych w dużych ilościach, czyli 35 ml = ok. 3 mg diazepamu, co dla ilości do ok. 800 mg tramadolu powinno wystarczyć spokojnie, dla większych ilości wzialbym rolke 5 mg, a już tak od 1,5 g wzwyż to 10 mg, ale tyle to nigdy chyba nie wziąłem, max to do 1200 mg. Lamotrygina jest stosowana w napadach pierwotnie uogolnionych, ale lek ten poprzez wpływ na kanał sodowy i przekaznictwo glutaminergiczne jak tez wlasciwosci normotymiczne, sluzyc wspomagajaco w odstawce benzo jako alternatywa dla kwasu walproinowego czy karbamazepiny. Sam kwas walproinowy moglby zapobiec drgawkom po duzych dawkach tramadolu, o ile bylby przyjmowany regularnie z innego powodu. Wowczas ladnie dolozylby sie do dzialania waleriany i diazepamu. Inne leki przeciwdrgawkowe sa nieskuteczne w prewencji napadow grand-MAL po duzych dawkach tramadolu.
..
Rejestracja: 2018
  • 647 / 57 / 0

Skąd ten pomysł, że 35g kropli to 3mg diazepamu? Masz jakieś potwierdzenie czy tak sobie pomyslales? Jak z mocą kwasu izowalerianowym w porównaniu do walerianowego?
Posty: 34 Strona 3 z 4
Wróć do „Tramadol”
Na czacie siedzi 1333 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości