Lek przeciwpadaczkowy (nie benzodiazepina)

Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Użytkownik zbanowany
  • 30 / / 0

Z tego co czytałem rolki najlepsze. klon też 100% skuteczny. Aczkolwiek równiż zasłyszałem, że podobno inne niż benzo środki gwarancji bezpieczeństwa nie dają do końca. Więc osobiście bym nie ryzykował, przy dawkach od 300/400 mg wzwyż.
  • 1596 / 301 / 0

Jezu, nie bierzcie czasem karbamazepiny jako substytutu benzo do tramadolu... Nie działa ona DORAŹNIE przeciwdrgawkowo nic-a-nic. Jest to zawarte choćby na ulotce bodaj. Nie prorokuję w sprawie innych, ale to raczej typowe dla tego typu leków. Doraźnymi pewniakami mi znanymi są tylko właśnie agoniści gaba a (o różnej skuteczności w zależności oddziaływania do pewnych podtypów tego rec.). Jeśli już kombinujecie w tę stronę, koniecznie szukajcie informacji, czy pojedyncza dawka już podwyższa próg... Chujowo będzie, jak jakiś narwaniec przeczyta tylko pierwszą stronę i go wytelepie przez bzdurne dywagacje innych ćpunów.

Ps. Nie pamiętam czy chodziło o karbę czy inny popularny lek p-drgawkowy, ale pojedyncza dawka wręcz obniżała próg.

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Okazał policjantom prawo jazdy, którym przed chwilą porcjował dragi

Okazało się, że chwilę wcześniej zażywał narkotyki, które porcjował plastikowym dokumentem.
  • 1194 / 95 / 0

Ja biorę pregabalinę z Tramalem z dobrym skutkiem. Na benzo mam bana.
  • 474 / 48 / 0

Siarczan magnezu we wlewie i.v. Nieco off-label nie biorąc pod uwagę rzucawki, przedrzucawki i powikłań chorób przewlekłych, ale działa. Gdy nie ma benzo - pierwszy wybór. Szybki wlew 1g, potem kontynuacja powolnym wlewem około 100 mg/kg m.c. przez 1h. Można podać pierwszą dawkę i.m., ale może się zdarzyć obrzęk mięśnia.
Trzeba przy nim bacznie obserwować rytm serca, oddech i odruchy nerwowe.
  • 502 / 39 / 0

Czy jest jakiś lek bez recepty co chociaż trochę chroni przed padaką?
  • 509 / 101 / 0

Ja powiem tak. Wolę wrzucić jednak rolkę i być spokojny. Na grand-mala to zapobiegawczo tylko kwas walproinowy i/lub krople walerianowe. Przy braku benzo to tak brałem. Gabapentynoidy działają na napady częściowe lub częściowe wtórnie uogólnione, więc pregabalina odpada.
  • 857 / 168 / 0

Lamotrygina?
  • 502 / 39 / 0

Może CBD? Albo zwykle THC
  • 509 / 101 / 0

Padaczka po tramadolu jest wywołana jednym, konkretnym mechanizmem, którym jest antagonizm GABA-A, a więc prewencyjnie benzo lub jakiś derywat benzo w rodzaju dobrych kropel walerianowymi zażytych w dużych ilościach, czyli 35 ml = ok. 3 mg diazepamu, co dla ilości do ok. 800 mg tramadolu powinno wystarczyć spokojnie, dla większych ilości wzialbym rolke 5 mg, a już tak od 1,5 g wzwyż to 10 mg, ale tyle to nigdy chyba nie wziąłem, max to do 1200 mg. Lamotrygina jest stosowana w napadach pierwotnie uogolnionych, ale lek ten poprzez wpływ na kanał sodowy i przekaznictwo glutaminergiczne jak tez wlasciwosci normotymiczne, sluzyc wspomagajaco w odstawce benzo jako alternatywa dla kwasu walproinowego czy karbamazepiny. Sam kwas walproinowy moglby zapobiec drgawkom po duzych dawkach tramadolu, o ile bylby przyjmowany regularnie z innego powodu. Wowczas ladnie dolozylby sie do dzialania waleriany i diazepamu. Inne leki przeciwdrgawkowe sa nieskuteczne w prewencji napadow grand-MAL po duzych dawkach tramadolu.
..
  • 502 / 39 / 0

Skąd ten pomysł, że 35g kropli to 3mg diazepamu? Masz jakieś potwierdzenie czy tak sobie pomyslales? Jak z mocą kwasu izowalerianowym w porównaniu do walerianowego?
Wróć do „Tramadol”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata