Uprawa maku lekarskiego - Poradnik

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 298 Strona 11 z 30
Rejestracja: 2017
  • 2333 / 740 / 0

16 kwietnia 2019UJebany pisze:
Można na początek do doniczek a jak już podrośnie wysadzić gdzieś na spota, mniej czasu do zbiorów.Na balkonie w doniczce to wyjdzie bardzo mało, jak pisał @lol nie starczy nawet na jedna fazę.
maku lekarskiego się nie przesadza, trzeba zasadzić tam gdzie chcemy uprawiać.

lol

Rejestracja: 2006
  • 2868 / 320 / 0

Hexe zasadzi donice, a my napiszemy zbiorowy donos, okej? %-D Wyobrazacie sobie te akcje?
W siedzibie naczelnik rysuje taktykę, pełna powaga, idą do szatni, buty dub dub, portki wśśt, kamizelka wśśt, pasek wrr, klamra cyk, magazynek cyk cyk.
Wsiadają do wielkiego busa, 20 anyterrorystów nabitych jak brojlery w Lidlu, siedzą ściśnięci w środku "PANOWIE TAK JAK MÓWIŁEM NA ODPRAWIE PAMIĘTAJCIE O GRUBYCH RĘKAWICZKACH I BOŃĆCIE CZUJNI, TO NARKOMAŃSKA MELINA, NIGDY NIE WIADOMO CO TAKIEMU KLIENTOWI SZCZELI DO ŁBA"

SIEDZIBA HEHEXE
"Jarek lornetka obserwujesz figuranta, czekasz aż weźmie działkę, będzie zamulony dajesz sygnał. Podchodzimy pod drzwi, Janusz taran, powinien wystarczyć drzwi nie są wzmacniane, puszczają, wtedy ty Bartek rzucasz granat dymny. Idziemy po kolei Proca, Czeczen, Kolba, Bysio, Agnieszka, ja będę asekurował. Wjeżdżamy na bazę na pełnej piździe, pokój za pokojem, kuchnia za salonem, przez 30 sekund będą oszołomieni musimy to wykorzystać. Pamiętajcie, Amerykanie weszli do Afganistanu w 2001
i dalej tam są, z dilerami nie ma żartów."


.... [2 dni później]
lovełódź.pl
Wspaniała akcja polskiej policji! Uderzenie w łódzkich dilerów, przechwycono dużą ilość narkotyków i gotówki, kolejne dzieci uratowane.
W poniedziałek policjanci wkroczyli na narkomańską melinę. Basia, bo taki nosi pseudonim, to postać znana od lat w środowisku przestępczym. To wokół niej kręciło się towarzyskie życie narkomanów z Bałut. Podejrzewa się, że sprowadzała heroinę bałkańskim szlakiem narkotykowym. W melinie należącej do jej babci przygotowywała porcje, później zarażała dzieci narkotykiem.
W mieszkaniu znaleziono liczne odczynniki [zmywacz do paznkokci przyp.red.], 2 duże donice IKEA z 7 niedojrzałymi makówkami groźnej wysokomorfinowej odmiany gotowymi do zbioru, 0.31g heroiny, strzykawki, 161 złotych, batony typu Snickers oraz 3 zgrzewki coca-coli [prawdopodobnie do produkcji wykorzystywała kwas ortofosforowy]. Wg obliczeń policjantów narkotykami mogła zatruć nawet kilka szkół przemycając nielegalne pączki z heroiną. Dalsze czynności pokażą, czy batony również brały udział w przestępstwie. Basia była bardzo zaskoczona, właśnie kończyła umieszczanie heroiny w pączkach, na szczęście jej plany w porę pokrzyżowali antyterroryści. Babcia Basi spała w drugim pokoju, nie miała pojęcia, że jej mieszknie jest wykorzystywane do celów przestępczych. Komentarz rzecznika "Na profilu policji pojawiały się komentarze, które donosiły o melinie Basi oraz licznych przedawkowaniach nastolatków na Bałutach. Zaniepokojone matki na facebooku sugerowały, że Basia miała układ z policją. To oczywiście nieprawda, czynności operacyjne prowadziliśmy w związku z tą sprawą od prawie 4 lat. Chodziło o zebranie solidnego materiału dowodowego. Czekaliśmy na odpowiedni moment, w którym dojdzie do transportu szlakiem bałkańskim. Basi zostaną przedstawione zarzuty produkcji, obrotu heroiną oraz przemycania słodyczy na teren placówki oświatowej. Jestem dumny z policjantów, wykonali doskonałą robotę. Jest mi przykro, że wybudziliśmy ze snu panią Jadwigę, która nie miała pojęcia o przestępczej działalności wnuczki, ale pamiętajmy, tu chodzi o życie naszych dzieci."

Ayahuaska w leczeniu uzależnień

Dr Jacques Mabit jest założycielem i kierownikiem Takiwasi, centrum rehabilitacji uzależnionych od narkotyków i badań nad tradycyjną medycyną, znajdującego się w Tarapoto w prowincji San Martin w Peru. Jest także profesorem nadzwyczajnym, odpowiedzialnym za studia nad medycyną tradycyjną na Universidad Cientifica del Sur w Limie, Peru oraz został wyróżniony tytułem honorowego członka Peruwiańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego. W 1996 roku wybrano go członkiem Ashoka Foundation. W niniejszym artykule opisuje terapeutyczny potencjał ayahuaski w zwalczaniu uzależnień.

USA: Naukowcy zbadają, czy można leczyć depresję za pomocą narkotyków

Wkrótce ruszy wywołujące wiele kontrowersji badanie naukowe, którego autorzy chcą przeanalizować wpływ popularnych imprezowych używek na stan zdrowia osób z zaburzeniami psychicznymi. Uczeni chcą sprawdzić, czy LSD i ecstasy mogą być skutecznym i bezpiecznym lekarstwem na depresję, stany lękowe i objawy zespołu stresu pourazowego.
Rejestracja: 2018
  • 646 / 60 / 0

Mówita, że w doniczce to ciekawostka? A jak mi się śniło ze jest w niej z 30 mlodych roslinek to dużo czy mało? Snila mi się odmiana giganteum. Tolerancja na tramadol 200mg.
Rejestracja: 2018
  • 65 / 36 / 2

Hej ogrodnicy, jak wasze uprawy, rosną? U mnie pierwsza główka nieśmiało ku słońcu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2016
  • 187 / 20 / 0

To jest ten sam ze zdjęcia,które zamieściłeś 26 marca?
Rejestracja: 2018
  • 65 / 36 / 2

Tak, to ta sama grządka. Co ciekawe pierwsze główki pokazały się u mniejszych roślin, a te duże są w tej chwili wielkimi okazami, ale łodyga jeszcze nie wystrzeliła.
Rejestracja: 2016
  • 187 / 20 / 0

Ciekawe,z takich "paprotek"zrobiła się normalna sałata.
Rejestracja: 2019
  • 46 / 4 / 0

Kiedy wysiane? Jeśli w połowie marca, a pierwsze główki w połowie maja, to wychodzi 2 miesiące. Ja posiałem wczoraj czyli 11 maja, czyli pierwsze główki gdzieś pod koniec lipca tak.
Rejestracja: 2018
  • 65 / 36 / 2

Jest dokładnie połowa maja i pierwszy „uśmiech małego bombelka”. Jako pierwsza zakwitła mała, niepozorna roślina, schowana trochę z boku. Aż boję się pomyśleć co wyrośnie z tych, które łodygę mają grubości palca. Na kilku okazach widać pąki w ilości 7+. I tu niestety muszę rozwiać nadzieje niektórych, że kwiaty zakwitną im 2 miesiące po wysianiu. To co widać na tym zdjęciu zostało wysiane w zeszłym roku. A pochodzenie nasion to Bakalland, Francja ‘56&’89.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

lol

Rejestracja: 2006
  • 2868 / 320 / 0

Swiety Tomaszu bardzo ładnie. Podoba mi się, fajnie zobaczyć jaki typ maku jest w paczkach, które kupujemy.

Wklej zdjęcie jak dorosną, sprawdzę z atlasem jaka to odmiana %-D
Posty: 298 Strona 11 z 30
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 1504 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości