Tramadol - Wątek ogólny

Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 6837 / 630 / 0

A na mnie tramadol w dawkach około 400 mg działał bardzo dobrze.Czułem ciepełko typowe dla opio, mocno podniesiony nastrój ( euforia ), chęć do gadki z ludźmi.Muzyka wchodziła super.Zero rzygania czy bólu żołądka.
  • 236 / 30 / 0

No mam zgryz, bo mam te 400 mg trampka, ale nie chcę, żeby mi poszły na zmarnowanie. buprę w tej chwili jeszcze żuję. Od jutra rano płodozmian. Na śniadanko walpro 500 mg, diazepam 5 mg i fenibut 1,5 g. Bez pregi, bo fenibut to prega z dodatkowymi bajerami. No i mam nadzieję, że jutro w paczkomacie będzie już czekał fenio. Może w środę/czwartek spróbuję trampka, bo wtedy bupra powinna już wyleźć z organizmu. Sądziłem tylko, że bupra nie ma wpływu na działanie samego trampka, a tylko na o-demetylotramadol, ale wolę nie ryzykować, szkoda nawet tych 2 tabletek.

Gdzie jesteśmy po dziesięciu latach wojowania z narkotykami?

ONZ powoli orientuje się, że „świat wolny od narkotyków” nie istnieje. Chciałoby się to skomentować słowami: dlaczego tak późno? Ale to w zasadzie wiemy.

Papuga ostrzegała handlarzy kokainy przed nalotami policji

- On musiał być wytresowany. Jak tylko policja podeszła bliżej, zaczął krzyczeć "mamo! policja!" - mówi policjant w wywiadzie dla brazylijskiej telewizji.
  • 83 / 2 / 0

Jest jakiś sposób żeby dać żołądkowi większe szanse na poradzenie sobie z parasyfem z jednego blistra poltram combo?

Chyba ponad 3g tam jest, czytałem że taką ilośc żołądek jeszcze może znieść, będę zmuszony wrzucić to bez ekstrakcji bo nie będę miał jak i kiedy jej zrobić gdy dostanę już tramka

To jednorazowa akcja i wgl tramadol będę jadł czwarty raz dopiero, wiec chyba nic poważniejszego się nie powinno stać nie?
  • 723 / 163 / 0

Żołądek mniej dostaje po dupie niż wątroba. Jakieś essentiale forte czy coś podobnego nie zaszkodzi, tak jak unikanie alkoholu nie tylko kiedy jesteś na tramcu.
Teoretycznie 3g jest jeszcze w miarę bezpieczne, pamiętaj że te ostrzeżenia przed paracetamolem są pisane z myślą o wszystkich, w tym osobach starszych. Prawdziwy problem zaczyna się przy regularnym stosowaniu.
I nie pierdol, zawsze i wszędzie można zrobić ekstrakcje nawet taką na pół gwizdka. Ale to twoja wątroba, nie moja więc w sumie nic mi do tego.
  • 48 / 5 / 0

Możesz wziąć acetylocysteinę (np. ACC optima), która w medycynie używana jest właśnie jako odtrutka na paracetamol. 600 mg przed wrzuceniem paracetamolu i drugie tyle po powiedzmy 2 godzinach.

Najlepiej zrób ekstrakcję. Jeśli zrobisz ją w ciepłej wodzie i z dziurawym filtrem, wyjdzie ci mleko to i tak pewnie tego paracetamolu będzie tam dwa razy mniej niż w wyjściowym roztworze.
  • 23 / / 0

Witam. Przymierzam się do stopniowego ostawiania tramadolu ale chciałem się jeszcze zabezpieczyć w jakieś benzo na trudne chwile tylko nie wiem jakie. W domu mam coś takiego jak zolpidem/Nasen które stosuje czasami na sen ale nie wiem czy to dobry wybór na odstawkę tramadolu. Chciałbym coś skutecznego ale nie znam się na benzo.
  • 236 / 30 / 0

Nie najlepszy pomysł zdecydowanie. Poza tym zolpidem to nie benzo, tylko pochodna imidozapirydyny o działaniu nasennym. Od benzo różni się nie tylko budową, ale także działaniem. Benzo wiążą się podjednostkami alfa i gamma receptora GABA-A, natomiast zolpidem z podjednostką omega, co praktycznie ogranicza jego działanie tylko do działania nasennego, a uzależniają równie silnie. Jako benzo można stosować diazepam - raz, że najdłużej działa, dwa - najprościej odstawić. Sam diazepam posiada też działanie nasenne i przy stopniowej redukcji dawki, to powinno wystarczyć. Ewentualnie spróbować odstawiać bez benzo, stosując pregabalinę z kwasem walproinowym. Pierwsze zapewni jako takie samopoczucie w ciągu dnia, drugie ustabilizuje nastrój. Wówczas na sen trzeba zastosować inny środek, np. bardzo tanie (2-3 zł w aptece krople walerianowe, działają podobnie do benzo, ale z kolei na podjednostkę beta receptora GABA-A i nie uzależniają) lub chlorprotixen w dawce 50 zł. Niestety, podczas odstawiania tramadolu może dokuczać depresja, gdyż ze względu na mechanizm wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny, lek ten działa przede wszystkim jako tymoleptyk, natomiast jego działanie opioidowe jest dość słabe w krótkiej perspektywie czasowej. Problemem jest to, że kapitalna większość z leków przeciwdepresyjnych nie może być stosowana przy redukcji tramadolu z powodu groźby wystąpienia zespołu serotoninowego, gdyż działają one na mechanizmy zwrotne jednego z nich lub obu tych neuroprzekaźników. Jakimś wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie tianeptyny, która nie działa w żaden ze sposobów działania tymoleptyków, natomiast jest agonistą mu receptora opioidowego.
  • 5866 / 622 / 0

15 maja 2019Cooba83 pisze:
Jako benzo można stosować diazepam - raz, że najdłużej działa, dwa - najprościej odstawić...
Przepraszam za czepialstwo - najdłuższe działanie z aptecznych benzodiazepin ma zdaje się klorazepat. Jest słabszy od diazepamu i o wieeele mniej przyjemnym (rekreacyjnie). Też polecałbym diazepam.
  • 236 / 30 / 0

Masz rację, dzięki. Ja w takich wypadkach też preferuję diazepam. Zastanawia mnie teraz co innego, czy możliwe jest bezpieczne odstawienie tramadolu za pomocą 5-HTP z inozytolem? I ewentualnie waleriana na sen. Mówię oczywiście o krótkich ciagach?
  • 23 / / 0

15 maja 2019Cooba83 pisze:
Nie najlepszy pomysł zdecydowanie. Poza tym zolpidem to nie benzo, tylko pochodna imidozapirydyny o działaniu nasennym. Od benzo różni się nie tylko budową, ale także działaniem. Benzo wiążą się podjednostkami alfa i gamma receptora GABA-A, natomiast zolpidem z podjednostką omega, co praktycznie ogranicza jego działanie tylko do działania nasennego, a uzależniają równie silnie. Jako benzo można stosować diazepam - raz, że najdłużej działa, dwa - najprościej odstawić. Sam diazepam posiada też działanie nasenne i przy stopniowej redukcji dawki, to powinno wystarczyć. Ewentualnie spróbować odstawiać bez benzo, stosując pregabalinę z kwasem walproinowym. Pierwsze zapewni jako takie samopoczucie w ciągu dnia, drugie ustabilizuje nastrój. Wówczas na sen trzeba zastosować inny środek, np. bardzo tanie (2-3 zł w aptece krople walerianowe, działają podobnie do benzo, ale z kolei na podjednostkę beta receptora GABA-A i nie uzależniają) lub chlorprotixen w dawce 50 zł. Niestety, podczas odstawiania tramadolu może dokuczać depresja, gdyż ze względu na mechanizm wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny, lek ten działa przede wszystkim jako tymoleptyk, natomiast jego działanie opioidowe jest dość słabe w krótkiej perspektywie czasowej. Problemem jest to, że kapitalna większość z leków przeciwdepresyjnych nie może być stosowana przy redukcji tramadolu z powodu groźby wystąpienia zespołu serotoninowego, gdyż działają one na mechanizmy zwrotne jednego z nich lub obu tych neuroprzekaźników. Jakimś wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie tianeptyny, która nie działa w żaden ze sposobów działania tymoleptyków, natomiast jest agonistą mu receptora opioidowego.
Ale ja i tak już biorę wenlafaksynę 150 mg. + 400 mg. tramadolu dziennie i właśnie dlatego odstawiam tramal. Miałem już i zespół serotoninowy i atak padaczki bo próbowałem rzec jasna większych dawek Tramalu jak na lekomana przystało. Więc z tą serotoniną nie powinno być źle. A jeżeli chodzi o diazepam to jak długo można go stosować? Wiem że uzależnia ale czy to jest lek który można brać miesiącami czy wchodzi w grę tylko jakaś krótka sesja kilkutygodniowa?..
Wróć do „Tramadol”
Na czacie siedzi 83 uczestników Wejdź na czata