Gingko Biloba

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 427 / 16 / 0

Hejka, mam ekstrakt z gingko biloba zakupiony z magicznego ogrodu, niestety w smaku jest łeeee :< . Moglibyście polecić jakiś przyjemniejszy sposób konsumpcji bo żeby były efekty trzeba regularnie stosować 3x dziennie po 15mg ( tak pisze na opakowaniu) a niestety wykręca mi twarz za każdym razem gdy mam to w ustach :( . Pakowanie do kapsułek odpada ponieważ nie mam kapsułkarki :/
Użytkownik nieaktywny
  • 394 / 10 / 0

Przecież to jest dobre, to Ci wykreca twarz? Bez komentarza.

Narkotyki w paczkomacie

...czyli kilka słów o przemycie z wykorzystaniem poczty.

Konopie indyjskie nowym hitem eksportowym Izraela?

Kneset zgodził się na eksport medycznej marihuany. Jak wygląda zielona gorączka w Izraelu?
  • 2602 / 297 / 0

Ile tego wrzucać na odstawce benzo? bo jak wiem to antagonista GABA, czyli polecane - mam tab 80mg.
  • 4653 / 624 / 0

Łap [mention]polymerase[/mention]
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14504293
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2828029/
Ile wrzucać? Zaczynaj powoli. Ja Benzo nie odstawiałem, ale zawsze zaczynam od ilości sugerowanych.

Ogólnie prześledzić posty Beriga bo sporo pisał o odstawce

Uważaj bo ginkgo mocno rozrzedza krew:)
Ja coś tam wrzuciłem dzień po ginkgo to puls mi skoczył na 180
[mention]neurobiolog[/mention]
Obczaj załącznik.

scalono /Hash_Oil

[mention]polymerase[/mention] i jak efekty?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 4 / / 0

Hejka, aby fitoterapia milożębem była skuteczna, należy go stosować minimum 3 miesiące do nawet połowy roku. :(
  • 4653 / 624 / 0

Guzik prawda.
Efekty widoczne są w ciągu kilku dni.
Zresztą istotne o jakich efektach mówimy.

Pisze o ciętym korzenie i nalewce.
Tabletki możesz stosować i 100lat i efekt będzie mierny.

Często polecane to kiedy ginko z bacopa lub ginko z zen szeniem.
Przy drugim trzeba uważać na ciśnienie.
  • 2430 / 838 / 0

Miłorząb japoński (Gingo biloba) we współczesnej terapii
Agnieszka Piechal, Ewa Widy-Tyszkiewicz, Kamilla Blecharz-Klin
Przew Lek 2003, 6, 5, 42-47
Online publish date: 2003/07/15
View full text Get citation

Wyciąg z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba) od wieków był stosowany w medycynie chińskiej jako lek w chorobach serca, płuc oraz w zaburzeniach ośrodkowego układu nerwowego. Otrzymywany obecnie z liści tej rośliny, w wyniku wieloetapowych, skomplikowanych procedur, standaryzowany ekstrakt w postaci preparatu EGb 761 jest jednym z najczęściej stosowanych w Europie leków roślinnych.

Obecność w preparacie wielu czynnych substancji leczniczych sprawia, że zakres działania terapeutycznego EGb 761 jest niezwykle szeroki. Spośród wielu wskazań, EGb 761 zalecany jest głównie w terapii zespołów otępiennych o różnej etiologii, schorzeniach przebiegających z zaburzeniami krążenia obwodowego; w zawrotach głowy, szumach usznych oraz głuchocie typu odbiorczego.

Obecnie trwają badania mające na celu potwierdzenie skuteczności leku i możliwości jego stosowania w urazowym uszkodzeniu mózgu, zaburzeniach lękowych, depresji, chorobie wysokościowej, a także w terapii przeciwnowotworowej.
O skuteczności działania preparatu decyduje szereg mechanizmów, które ujawniono w licznych doświadczeniach na zwierzętach przeprowadzonych metodami
in vitro i in vivo. Należy do nich usprawnienie przepływu krwi oraz metabolizmu tkankowego, zmniejszenie przepuszczalności naczyń włosowatych, wymiatanie wolnych rodników i zapobieganie utlenianiu lipidów. Innym istotnym działaniem preparatu jest również zdolność odwracania deficytów gęstości receptorów dla wielu neuroprzekaźników, które powstają w następstwie zachodzących w organizmie procesów starzenia się [1].

Substancje aktywne

Aktywnym składnikiem preparatu jest wyciąg otrzymywany z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba). Produkcja EGb 761 przebiega wg strzeżonej patentem procedury, zapewniającej uzyskanie ekstraktu o optymalnych właściwościach farmaceutycznych i farmakologicznych. Ponieważ zawartość składników czynnych roślin leczniczych zależy od warunków klimatycznych i gleby, liście miłorzębu są dostarczane tylko ze specjalnie prowadzonych plantacji i zbierane w określonym okresie wegetacji. Główny efekt terapeutyczny przypisuje się dwóm grupom związków: glikozydom flawonoidowym oraz laktonom terpenowym, których stężenie w preparacie jest ściśle kontrolowane.

EGb761 jest SNDRI i blokuje MAO.
  • 9 / 2 / 0

Witajcie :)
Czy Ekstrakt z Ginkgo Biloby można mieszać z L-fenyloalanina i L-Tyrozyną?
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 76 uczestników Wejdź na czata