Przeszukanie mieszkania

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.

Moderator: Prawo

• 2860 / 215 / 0

U mnie wszystko (prokurator, komisariat) jest w jednym budynku i chłopaki potrafią załatwić nakaz w godzinkę
Użytkownik zbanowany
  • 595 / 71 / 0

01 lipca 2017Radioaktywny Pakt pisze:
Generalnie muszą mieć nakaz.
Już nie. Teraz, jeśli uznają, że przeszukanie musi odbyć się natychmiast (chociażby ze względu na możliwość zatarcia śladów - wszystko można pod to podciągnąć....) mogą zrobić przeszukania "na blachę" a nakaz dostarczyć w ciagu 7 dni roboczych.
W praktyce każdy prokurator im to klepnie, jeśli chodzi o narkotyki...
01 lipca 2017hugoBoss pisze:
Czy jeśli mieszkam z rodzicami to inne pokoje niż mój też sprawdzaja?
Nie ma na to absolutnie żadnej reguły. Zależy to wyłącznie od ich widzimisię, ale tez pewnie od tego jakie wrażenie sprawiasz, jak z nimi gadasz itp. Jakby nie patrzeć, to - jednak - też są ludzie.

Były policjant: konferencje prasowe z narkotykami to szkodliwa szopka

„Miarą policyjnej skuteczności jest spadek przestępczości i występku, a nie dowody na podjęcie akcji policyjnych mających na celu zwalczanie przestępczości i występku”.

Ogromna uprawa marihuany nad Wisłą. Dwa dni wyrywali krzewy (+video)

Ponad 15 tys. krzewów konopi indyjskich zabezpieczyli funkcjonariusze policji kryminalnej z Aleksandrowa Kujawskiego. Plantacja o powierzchni czterech hektarów znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły w miejscowości Słońsk Górny.
  • 831 / 55 / 3

Up popieram
  • 143 / 6 / 0

Miałem dwa.
Pierwszy raz, to był dla nich priorytet, bo niby okradliśmy polityka- wyciągnęli mnie z roboty i szukali po całym domu, a najdokładniej w moim pokoju.
Drugie przeszukanie- jak nie było mnie na chacie. Sprawa mniej istotna, więc porozglądali się tylko. Przy rodzicach nie robili scen, a ja ulotniłem się przez okienko.
  • 2 / / 0

Sorry za odkop ale mam pytanie. Mianowicie czy jak robią przeszukanie chaty to mogą poprosić potem o kluczyki od samochodu, wskazanie gdzie on się znajduje a następnie go przeszukać?
  • 6554 / 712 / 0

Poprosić mogą : )
Ciekawe pytanie. Niby możesz zaparkować w znacznej odległości od mieszkania i mieć tam wszystkie przypałowe gadżety. Być może jeśli im nie wskażesz, to przybiją Ci utrudnianie śledztwa / ukrywanie dowodów... jestem ciekawy, co mówi prawo.
  • 192 / 17 / 0

Jeżeli jesteś podejrzany to nie musisz nic mówić.

ZX

• 223 / 69 / 0

U mnie raz zawinęli dilera zioła i się go pytają gdzie mieszka a ten, że jest bezdomnym. W bazie był tylko adres gdzie mieszkał z rodzicami a tam rodziców dawno nie ma. W końcu go zawinęli na dołek, wjebali posiadanie i pocztę na sprawę odbierał na komisariacie. A normalnie wynajmuje mieszkanie gdzie miał jakies 300 gram, tj zakupił cały świeży krzaczek od rolnika.
  • 6554 / 712 / 0

^
No i bardzo dobrze - zachował zimną krew. Dobry motyw.
Swoją drogą chyba musiał wpaść przez przypadek, bo gdyby go rozpracowywali, to z pewnością ustaliliby adres zamieszkania.
Wróć do „Prawo”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata