Kiełkowanie

uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik

Moderator: Konopia

Posty: 19 Strona 2 z 2
Rejestracja: 2016
  • 610 / 124 / 0

może delikatnie się wyciągnął mało mu światła, poza tym wyglądaa zdrowo, przy przesadzaniu zadbał bym o jakość gleby bo ta wygląda trochę słabo albo może to tak tylko z wierchu
Rejestracja: 2011
  • 8108 / 896 / 0

@nejw
Przynajmniej o 2 - 3 cm roślinka powinna być krótsza, mało ma światła i się bardzo pnie do góry.Daj jej więcej światła, ale pyzatym to wygląda na zdrowa, tylko wyciągniętą.

Zbudować lepszy statek do podróży wewnętrznej: Pytania o DMT

Andrew R. Gallimore jest neurobiologiem, chemikiem i farmakologiem zainteresowanym relacją pomiędzy substancjami psychodelicznymi, mózgiem, świadomością i strukturą rzeczywistości. Poniżej prezentujemy jego wywiad dla portalu Reset.me na temat roli DMT w procesie neurogenezy, neuroprotekcji i neuroewolucji.
Rejestracja: 2014
  • 10201 / 1979 / 0

Tak jak pisali wyżej - jest odrobinę wyciągnięta, choć jeszcze w granicach "normy". To jest pod lampą, czy parapetówka? Jeśli parapetówka, to możesz tylko próbować przenosić ją od okna do okna, by łapała dziennie jak najwięcej słońca. Jeśli nadal będzie pięła się w górę, to nie czekaj, tylko przenoś na spot.

Ziemia wygląda OK. Konopie nie są aż tak wybredne. Ziemia na spocie, na którym w zeszłym sezonie miałem bydlaki wygląda na mocno przeciętną. Najlepszą wskazówką jest miejscowa roślinność - jeśli w danym miejscu rosną bujne chwasty (najlepiej pokrzywy), to znaczy że jest OK i można jej użyć. Ja taszczyłem kupną ziemię i w ogóle nie ma porównania... miejscowa była o wiele lepsza.

Jeśli widzisz takie chwasty, jak na fotkach, to znaczy że gleba jest żyzna. Zamieszczam swoje krzaki (z których nic nie zebrałem) wyrośnięte w przekopanej tylko ziemi.

P.S. Czy ktoś rozpoznaje, co to mogą być za odmiany na zdjęciach 2,3,5,7? (2 krzaki). Idealnie nadają się pod nasze niebo. Fotki z początku września - doszłyby bez żadnego problemu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2019
  • 4 / / 0

Tylko parapetówka, postaram się latać na dwie strony mieszkania jak mówisz. Chwastów na spocie od zaj**bania, pokrzyw też jest multum, tylko najbardziej zmartwiła mnie ilość ślimaków.. Miejscówka już przekopana z obornikiem, na (mam nadzieję :D) przyszłe krzaczki wykopałem dołki pod doniczki, które kupowałem, i użyłem jednak gleby tej, w których teraz siedzą planty ze względu na pobliskie bagienko, bo czytałem że to nie wpływa korzystnie na nie. Co do tych ślimaków, kupiłem jakaś chemię na nią, i rozsypałem dookoła spota tak z metr odstępu od każdej roślinki, żeby nie zaszkodziło. Macie jakiś pomysł jak zabezpieczyć roślinki do transportu autem? Mam zamiar wziąć je w tych doniczkach, w których siedzą i na spocie przesadzić
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 78 / 4 / 0

Tylko nie to, auto na spocie to zły pomysł - chyba że zaparkujesz gdzieś daleko i zajdziesz pieszo. Taką małą roślinkę możesz przesadzić do małych kubeczków plastikowych i nałożyć na siebie kolejny kubeczek zeby zakryć roslinę.
Rejestracja: 2014
  • 10201 / 1979 / 0

Zabezpieczyć w sensie, żeby nic im się nie stało, tak? Do jakiegoś pudła / skrzynki...
Rejestracja: 2011
  • 8108 / 896 / 0

@jezus_chytrus
Wsadź sadzonki do pudelka po butach i tak przetransportuj na spota.
Rejestracja: 2014
  • 10201 / 1979 / 0

^
Ja niczego nie transportuję - proszę czytać uważnie.
Rejestracja: 2014
  • 10201 / 1979 / 0

Chyba rozpracowałem, co to za odmiany (o które pytałem).
Wydaje mi się, że nr 2 i 3 to Mazar (być może z genami auto), a 5 i 7 to AK 47.
Posty: 19 Strona 2 z 2
Wróć do „Outdoor, czyli na dworze lub w szklarni”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość