Różeniec górski (Rhodiola rosea L.)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 102 / 5 / 0

Jak odczuwaliście antydepresyjne działanie rhodioli? Jeśli ktoś jadł St John's Wort, można je porównać ze sobą?
  • 650 / 51 / 0

zajebiście ! Dziękuję :d

Rhodiola rosea L. działa wyśmienicie, piłem całą jesień-zimę z przerwami odpowiednimi ani razu nie miałem złego humoru, i tej zjebanej depresji zimowo-jesiennej którą zawsze miałem :d

po prostu po wypiciu, problemy odchodzą na bok pojawia się uśmiech na twarzy, przypływ energi czuć jak uwalnie się dopamina subtelnie, serotonina jest pięknie na prawdę polecam

Dlaczego konsumenci konopi w stanach z legalną marihuaną wciąż wybierają czarny rynek?

Marihuana jest teraz w Kalifornii legalna... czemu więc mieszkańcy tego stanu wciąż masowo korzystają z usług tradycyjnych dilerów?

Jak policja administratorów narkotykowego bazaru znalazła i zamknęła

Choć wielu przestępców jest ciągle na wolności, to wygląda na to, że administratorzy sklepów z narkotykami w sieci Tor konsekwentnie wpadają w ręce organów ścigania. Jakie błędy popełnili bohaterowie tej historii?
  • 648 / 123 / 0

@eiffel65 A w jakiej miałeś formie? Susz czy ekstrakt? Jakie dawkowanie? Niedawno zakończyłem zimowy cykl na nalewce z dziurawca i efekty oceniam jako zauważalne, ale szału nie było, teraz chętnie spróbowałbym rodiolę, miałem kiedyś ekstrakt, ale zażywałem go nie do końca systematycznie ;) i nie przypominam sobie, żeby dał jakiekolwiek efekty.
  • 650 / 51 / 0

tradycyjnie susz, kupuję w osiedlowym zielarskim na szybko jak chcę trochę taniej to z allegro

normlanie gotuje kilka minut potem pod przykryciem zaparzam 15-20 minut

piję codziennie rano ale ja piję z miksem z yerbą mate 1/4 kubeczka wlewam yerby i 2/4 kubeczka różeńca
  • 529 / 31 / 9

Przez temat przewija się wątek, że nie należy łączyć rhodioli z "nowoczesnymi" antydepresantami (SSRI itd.). A czy wie ktoś, czy można ją łączyć ze "starożytnymi" trójpierścieniowymi antydepresantami (np. Pramolan, Opipramol, Imipramina, Amitryptylina)? Biorę od miesiąca Amitryptylinę i pasi mi, a różeńca mam 4 paczki po 60 szt. i nie bardzo chcę testować, czy nie ma interakcji pomiędzy tymi dwoma lekami... ???
  • 657 / 14 / 0

Ja do klomipraminy brałem chyba wszystkie notropy i adaptogeny i żadnych interakcji nie było.
  • 3388 / 539 / 0

Może po prostu weź małą dawkę Różenca i obserwuj organizm? Nie od razu ZS dostaniesz przy slabym imao
  • 677 / 89 / 0

Biorę aktualnie kapsułki z różeńcem, 350 mg 3 razy dziennie, do posiłku. Ile dni przerwy w stosowaniu rhodioli musiałbym zrobić, żeby zarzucić DXM? Różeniec jest słabym iMAO, ale wiem że takie połączenie może powodować wzmożone nudności.

---------------

do scalenia
Jak się ma interakcja różeńca z tramadolem (niskie dawki, 300-400 mg)?

Scalono. taurinnn
  • 7 / / 0

Panowie, jak w końcu najlepiej przyjmować preperat z rozancem? Na czczo czy po posiłku ( bo różne opinie czytałem?)
  • 657 / 14 / 0

Z rana na czczo
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 60 uczestników Wejdź na czata