Moderacja Forum – dyskusja, odwołania, zastrzeżenia

Dział dostępny bez rejestracji, co umożliwia zgłoszenie problemu w przypadku utraty dostępu do własnego konta. Przed napisaniem postu prosimy o przeczytanie wcześniejszych zgłoszeń i rozwiązań problemów, aby uniknąć powtórek.

Koniecznie również przeczytaj FAQ Hyperreala: https://hyperreal.info/kuchnia/FAQ:Hyperreal

Moderator: Admin minor

• 1894 / 317 / 2

Czemu w regulaminie jest zapis zakazu cytowania posta pod postem? Kompletnie nie rozumiem zasadności tego punktu. Wg. mnie czytelniej się czyta posta z bezpośrednim cytatem i nie trzeba scrollować, żeby widzieć kto się do czego odwoływał. Jaki jest tego sens?
  • 2444 / 406 / 3

04 kwietnia 2019guccilui pisze:
Czemu w regulaminie jest zapis zakazu cytowania posta pod postem? Kompletnie nie rozumiem zasadności tego punktu. Wg. mnie czytelniej się czyta posta z bezpośrednim cytatem i nie trzeba scrollować, żeby widzieć kto się do czego odwoływał. Jaki jest tego sens?
Chodzi o cytowanie posta znajdującego się bezpośrednio nad odpowiedzią, czyli tak, jak ja teraz zrobiłem.
Jeden taki cytat to nic wielkiego, gorzej, gdy robi się z tego kilka cytatów w cytacie.
Względy estetyczne, bałagan w wyszukiwarce z tego wynikający.

Substancje psychodeliczne, podobnie jak marihuana, mają potencjał medyczny

Polskie Towarzystwo Psychodeliczne powstało niecały miesiąc temu. Skupia terapeutów, lekarzy i psychologów zainteresowanych potencjałem medycznym psychodelików. Jan Smoleński rozmawia o ambitnych celach towarzystwa z jego współzałożycielką, Agnieszką Sieniawską.

743 aresztowanych podczas nalotów na handlarzy narkotyków

Policja dokonała rekordowej liczby aresztowań w ciągu zaledwie tygodnia, w ramach walki z dilerami tak zwanych „ county lines”, którzy na zlecenie dużych gangów handlują nielegalnymi substancjami w mniejszych miejscowościach.
  • 2614 / 1026 / 1

Estetyka jak estetyka. Bardziej chodzi o przejrzystość, zachwaszczenie forum i jak słusznie mówisz - dublowanie , czy dowolna multiplikacja ilości znaków. Innymi słowy - spam, który wręcz uniemożliwia korzystanie z wyszukiwarki w sensowny sposób. (niestety mechanizm wyszukiwania nie wskazuje czy toi cytat, czy słowa usera - trzeba otworzyć wynik wyszukiwania i dopiero sprawdzić samodzielnie)

Oczywiście, jeżeli post jest długi i odnosisz się do konkretnych sformułowań, to wręcz przystoi wkleić cytowane zdanie - na które odpowiadasz. Ale zdanie, a nie cała ścianę tekstu i 4 linijki odpowiedzi. Szczególnie młodzi userzy maja tendencję do takich akcji i sporo mamy edycji (ostatnio szczęśliwie coraz mniej - i cieszy mnie to bardzo, bo to nie jest przyjemna i ciekawa robota)
  • 300 / 33 / 0

Witam witam, takie pytanko, za co użytkownik @alkus wiejski dostał bana?

+ dla tego pana i się tak zdziwiłem troche jak zauważyłem że ma bana.
  • 4974 / 200 / 8

@Br0wnSugar Agresja. IMO zasłużony ban, następne będą mocno wydłużane.

@jabolman Sorry, takie zamieszanie. W imieniu całej załogi proszę o puszczenie incydentu w niepamięć.
  • 1300 / 177 / 0

A żebyś sobie poczytał co tam nawypisywałeś.
  • 116 / 22 / 0

Może warto dołożyć moderatorów do działu stymulanty? Nie chce nikogo atakować, wiem że to jest tylko forum, każdy ma życie prywatne, święta etc etc, ale jak mogę wejść z kimś w dyskusję, skoro moje posty są akceptowane średnio po 15 godzinach od napisania? Mocno mnie to zniechęca, bo wiem że nie dostanę odpowiedzi - a nie będę każdego cytował, bo wątek jest dynamiczny i przez godzinę tam się sporo zmieni. I to nie jest jednorazowa sytuacja. W innych działach funkcjonuje to znacznie lepiej. Często bywa tak że post jest akceptowany i ląduje na poprzedniej stronie wątku. 2 dni jest cisza w temacie i nagle przybywa 10 postów. Ciężko to ogarnąć bo czasami ktoś coś merytorycznego napisze, a post ląduje gdzieś w gąszczu starych i żeby go odczytać trzeba zawsze ostatnie 2 strony otworzyć sortując już przeczytane. Nie chce spamem nabić tych 30 postów i wyrwać się spod kontroli, bo to nie o to chodzi. Ale widać że tamte działy kuleją. Szczególnie wątki z MDMA, opisy piguł itd

Może warto też pomyśleć żeby akceptowane posty przez moderatorów pojawiały się jako najnowsze w wątku? A nie według daty napisania?

pozdro
Użytkownik nieaktywny
  • 3297 / 787 / 2

Moderatorzy doskonale sobie radzą. To nie jest praca na etaty jak co niektórym się wydaje. Napisz 8 wartościowych postów i nie będziesz czekał na dodanie, what else?
Użytkownik zbanowany
  • 848 / 156 / 0

@surveilled

Zobacz do tasiemca bo kilka osób przegina pałę. Rozumiem wyzwiska czy inne formy pojazdu ale nakłanianie do samobója to chyba trochę za dużo. Jakby nie było to łamanie prawa, podobnie jak handel prochami. Na forum nie można np. cisnąć po żydach a takie zachowania są tolerowane. Zgłaszałem już posty ale Lobo olewa temat.

W treści przepisu art. 151 Kodeksu karnego, ustawodawca określił specyficzny rodzaj przestępstwa polegający na namowie innej osoby do popełnienia przez nią samobójstwa, jak i pomocy w doprowadzeniu takiej osoby do targnięcia się na własne życie. Czyn taki jest zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat.
  • 1576 / 644 / 0

Może zastanów się nad swoim zachowaniem...
Wróć do „Dział pomocy technicznej Hyperreala”
Na czacie siedzi 173 uczestników Wejdź na czata