Grzyby - hodowla (pytania związane z uprawą, stanem grzybni, chorobami)

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?

66%
Krajowe łysiczki
883
6%
Krajowe muchomory
85
27%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
367

Liczba głosów: 1335

• 2613 / 218 / 0

Jeśli chcesz wystawiać kolejne to uzyj innego pojemnika, albo ten starannie zdezynfekuj
Myśle, że może to być jakieś niewidoczne zakażenie bo z tego co piszesz to warunki hodowli zapewniasz bardzo dobre. Raczej nie nastawiałbymsię na to, że po miesiącu coś z nich będzie. U mnie najdłuższy start owocnikowania to było 18-20 dni (nie pamiętam dokładnie) ale odbywało się w niższej jeszcze niz u Ciebie temperaturze
  • 151 / / 0

No, ale tak na prawdę to maja dobre warunki od jakichś 2 tygodni.
Jezeli ten zapach ich nie dyskfalifikuje odrazu to moze poczekam jeszcze pare dni?

Dlaczego konsumenci konopi w stanach z legalną marihuaną wciąż wybierają czarny rynek?

Marihuana jest teraz w Kalifornii legalna... czemu więc mieszkańcy tego stanu wciąż masowo korzystają z usług tradycyjnych dilerów?

Narkotykowa Wojna Światów w ONZ

W tym roku w klimatyzowanych salach wyłożonych drewnem mogło dojść do zmian, które miały szansę wzbudzić emocje poza wąską grupką entuzjastów, ekspertów i urzędników. Ale nie doszło.
  • 9 / / 0

Cześć.
Mam tutaj ponownie grow kit z Golden Teacher. 14 dni od startu. Proszę o opinię i odpowiedź w związku z tym:
1. Czy widoczny u podstawy grzyba biały puch, który go obrasta to coś groźnego czy norma? Może za duża wilgotność? Pryskam worek 1x dziennie i wentyluję 3x.
2. Macie jakiś pomysl dlaczego kapelusze się tak szybko otwierają pomimo niskiego wzrostu? Max 7cm na chwilę obecną. Może ograniczyć im światło dzienne? Temperatura ok. 23- 25 st, więc chyba w normie.
3. No i na koniec to czy zbierać już po otwarciu pierwszych sztuk, czy jeszcze poczekać?

Dzięki
20190409_110248-1024x1820.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 2613 / 218 / 0

1. Właściwie norma - niby porastająca nóżki grzybnia miała świadczyć o nieco zbyt wysokiej wilgotności, ale zdaża się to chyba w większości hodowli
2. Zasadniczo to nie mam pomysłu. Zdawało mi się, że to może dla odmiany świadczyć o zbyt małej wilgotnosci, ale będę musiał zrewidować swoje poglądy i trochę poczytać bo stoi to w opozycji do mojej wiedzy na temat przyczyny porastania nóżek puchem w tym przypadku.
3. Poczekałbym jeszcze trochę, ale nie dłużej niż do momentu w którym blaszki u któregoś ze shroomów zaczną ciemnieć
  • 9 / 2 / 0

@iggy1969
1. Wszystko w porządku. Obrastające nóżki to dosyć standardowa przypadłość, choć to za dużo powiedziane, bo taki objaw raczej nie niesie za sobą żadnych poważnych, negatywnych konsekwencji. Przy suszeniu łatwo to zmyć, choć nie widzę takiej potrzeby.
3. Kwestia gustu. Możesz jeszcze trochę poczekać, nic złego się nie stanie. Wcześniaki potencjalnie mogą stracić trochę na mocy, ale względem całej reszty łączna zawartość alkaloidów nie powinna ulec drastycznej zmianie. Osobiście preferuję żniwa przy pierwszym zerwanym welonie, ale to raczej kwestia przyzwyczajenia :)
  • 9 / / 0

dzięki chłopaki.
w takim razie chyba dzisiaj je pozbieram, bo pierwsze kapelusze zaczynają już pękać. na przykładzie innego kita wyczytałem, że drugi rzut był dużo bardziej obfity. być może i w moim przypadku będzie podobnie.
doradźcie jeszcze tylko jak je zbierać? czystymi palcami czy jakimś sterylnym narzędziem? no i czy wyrwać, wyłamać bo pewnie obcinanie nie wchodzi w grę?
dzięki
  • 128 / 49 / 0

Może to po prostu takie geny? To też wchodzi w grę.
Możliwe też, że ilość wilgoci w powietrzu jest ok (stąd ten puch u nasady owocników), ale sam substrat jest zbyt suchy i nie ma dość wody, żeby rosły duże i pękate. Przy drugim rzucie spróbuj go porządnie wymoczyć, długo.

Ja zbieram jak normalne grzyby, tj. delikatnie wykręcam palcami. Nie wyrywaj i nie wycinaj, delikatnie wykręcaj. Powinny się łatwo odkrywać. Czyste palce wystarczą.
  • 9 / 2 / 0

@iggy1969
Drugi rzut rzeczywiście może być ładniejszy, szczególnie w kontekście tej odmiany.
Jeżeli kapelusze zaczynają pękać (nie welony), jak dla mnie nie ma co zwlekać ze zbiorem.
Rób to uprzednio zdezynfekowanymi rękoma, nie ma potrzeby korzystania z żadnych narzędzi. Złap za trzon i delikatnie je wyrwij, wyczujesz to ;)
  • 219 / 11 / 0

Te czarne przebarwienia, co to i skąd się wzięło?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 5 / / 0

Moi drodzy,
Żyto w sterylizowanych słoikach wyschło przed kolonizacją [za mała temperatura, około 22stopnie, wszystko stoi od około miesiąca]. Czy da się z tym coś jeszcze zrobić?
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 61 uczestników Wejdź na czata