Bacopa monnieri - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy bacopa działa wedlug Ciebie?

62%
1.Tak
8
23%
2.Trochę
3
8%
3.Nie
1
8%
4.Działa ale po czasie.
1

Liczba głosów: 13

• 1443 / 148 / 0

Ok, dzięki. Jeszcze jedno pytanie do bardziej obeznanych. Chciałbym do bacopy dorzucić sobie suplement z pewnego sklepu dla sportowców w celu poprawy jakości snu / ułatwienia zasypiania. Może ktoś rzucić okiem na skład (załącznik) i dać znać, czy takie połączenie jest bezpieczne? Pytanie może głupie dla "kumatych" w tych klimatach, ja na razie jestem zupełnie zielony, więc proszę się nie złościć :) Z góry dziękuję.

@Stteetart po przebudzeniu bólu głowy nie ma. Jem śniadanie, po drugim śniadaniu razem z jogurtem wrzucam bacope. Ból głowy pojawia się z 2-3 godziny później, trwa tak jak pisałem różnie, potem zanika i albo już w ogóle się nie pojawia, albo znowu pojawia się po jakimś czasie, trwa albo do zaśnięcia, albo przechodzi już wcześniej. Jeśli ma to jakieś znaczenie, to wypita kawa pozwala go zniwelować o jakieś 90%.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 303 / 45 / 0

@Stteetart
W sumie tylko ashwagandę i bacopę pierwszy raz włączałem. Po paru dniach sytuacja się unormowała, napięcie trochę zeszło. Myślę żeby dołączyć pregabaline do stacku, wtedy motywacja by się utrzymywała, napięcie by spadło i czułbym się w miarę ok. Kwetiapina jako neuroleptyk wydaje mi się, że nie wywoła groźnych interakcji, a przez krótki okres działania nie będzie się kumulować w organizmie poprzez wolniejsze metabolizowanie.
Pregabalinę chcę dołączyć dlatego, że kiedyś brałem i pomagała na napięcie, na sen, i lepiej się po niej ćwiczyło bo likwidowała ból piszczeli przy bieganiu i pozwalała mocniej trenować.

Bombardując metamfetaminowe laboratoria, armia USA zabija dziesiątki cywilów – twierdzi ONZ

Według nowego raportu ONZ, amerykańska operacja antynarkotykowa wymierzona w domniemane laboratoria narkotykowe w Afganistanie spowodowała wiele ofiar wśród dzieci. Stany Zjednoczone zaprzeczają treści raportu.

"Ampułka" zmuszał chemika-hobbystę spod Opola do produkcji narkotyków

...ten zaś testował gotowe produkty na sobie. Zapadł wyrok w sprawie.
  • 5544 / 771 / 0

Nie mieszalbym lekow z ziolami.
  • 3126 / 1050 / 0

Ile razy jako moderator magicznego ogrodu mam mówić abyscie nie mieszali lekow z roślinami poniewaz moze skończyć się to fatalnie!!!!
  • 303 / 45 / 0

@AnnaS To prawda, sam się teraz przekonałem, że te interakcje są poważne i nie można ich bagatelizować tłumacząc sobie, że to są tylko zioła. Bacopa inhibituje cyp3a4 co w przypadku stosowania kwetiapiny znacznie wydłuża jej działanie i eliminacje z organizmu. Wczoraj zażyłem 200mg kwety o godz. 22 a dzisiaj dalej jestem senny i oszołomiony.
W przypadku benzo doraźnie te interakcje może byłyby pożądane ale mimo wszystko nie warto ryzykować w przypadku nie do końca poznanego mechanizmu działania obu substancji, szczególnie bacopy jako zioła.

Albo zioła albo leki.
  • 3126 / 1050 / 0

O tym właśnie mówię!
Także bede przed tym was ostrzegala przed niepotrzebnym ryzykiem związanym z tym ,ze albo chcecie wzmocnic faze miec banie / brakiem wiedzy.
Dlatego podkreślam nie mieszać leków z ziołami wielokrotnie była mowa o tym ,że rośliny maja sporo substancja w sobie , które różnie działają.
Mało tego wiele z tych substancji nie ma odkrytej struktury choc wiadomo,że sa w danej roślinie nie mając struktury ciezko powiedziec jak zachowa sie w waszym organizmie z danym lekiem/ substancja.
Chce tez nadmienic ,ze wiele substancji mających określoną i potwierdzona strukture nie ma określonego dokładnego mechanizmu dzialania MOA rozumiecie dlaczego was zawsze ostrzegam!
  • 675 / 15 / 0

Ja na klopiraminie brałem wszystkie notropy i adaptogeny niejednokrotnie, żadnych przykrych reakcji.
  • 1845 / 179 / 0

Przeczytałem cały wątek, i nie wiem, czy lepiej brać brać na noc, bo może usypiać, czy rano ze względu na to, że to jak trutka na szczury, a strychnina to przecie stymulant. Jakie jest wasze zdanie?
  • 424 / 69 / 0

Najlepiej sprawdź na sobie, każdy organizm inny, ty ja bym bardziej sugerował brać z rana po co na noc obciążać organizm metabolizowaniem, chyba że bierzesz jakiś ekstrakt zamiast np kopiastej łyżki.
  • 201 / 19 / 0

Ja źle spałem jak brałem na noc. Koszmary, krótki sen.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata