Prometazyna - Wątek ogólny

Odwrotni agoniści receptorów histaminowych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 175 Strona 14 z 18
Rejestracja: 2017
  • 26 / 4 / 0

[mention]DexPL[/mention]
Rozumiem, że to do mnie. Tak, ostatni cukier we wrześniu - w normie (88).
Ale jestem mocno poryty. Mam wiele zniszczeń, które nie chcą się naprawić. Długa historia, ale ogólnie czuję, że połowa zwykłych rzeczy, które wezmę (np. próba ratunku na PSSD), powoduje jakieś rozchwianie równowagi.
(W badaniach wyszło jedynie ostatnio podwyższone ALT i amylaza. Badane, bo mocne problemy z trawieniem, chyba skończy się - znów - gastroskopią. Która pewnie znów nic nie wykaże.)
Rejestracja: 2010
  • 649 / 63 / 22

06 sierpnia 2018lubie_bardzo pisze:
I jak to się komponuje z DXM? Ile mg trzeba i czy są zwiększone efekty czy tylko brak wyrzuty histaminy?
Komponuje się z deksem bardzo fajnie - lepiej niż hydroksyzyna. prometazyna likwiduje nadmierne pobudzenie po DXM i roztrzęsienie, a przy tym jej klimat własny (a ma takowy dla mnie) ciekawie łączy się synergistycznie z klimatem deksa. Likwiduje też ewentualne mdłości i wymioty po DXM, szczególnie jeśli ktoś niefachowo go sobie zapodał np. wrzucając cała dawkę na raz, a nie partiami. Początkującym polecam 25 mg, a jak będzie za słabo to dorzucić drugie 25 mg. deksa ile kto chce, byle nie mniej niż 900 mg. :*) :-D

Psychoterapia z użyciem MDMA. Jak to działa?

Maciej Lorenc rozmawia z Peterem Oehenem, psychiatrą, psychoterapeutą i członkiem Szwajcarskiego Towarzystwa na rzecz Terapii Psycholitycznej. Oehen przeprowadził jedno z pierwszych badań klinicznych dotyczących wpływu MDMA na pacjentów cierpiących na zespół stresu pourazowego i uzyskał od szwajcarskiego rządu pozwolenie na stosowanie tej substancji w ramach prywatnej praktyki terapeutycznej.

Wstrzykiwała sobie heroinę w kabinie sanitarnej z dzieckiem na ręku

Mokotowscy dzielnicowi zatrzymali 32-letnią kobietę podejrzaną o posiadanie narkotyków oraz narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dwuletniego dziecka, które przebywało pod jej opieką.
Rejestracja: 2019
  • 24 / 2 / 0

siema dziś dostałem od psychiatry promazetynę 25mg doraźnie na wieczorne lęki i uczucie napięcia / duszności ( nerwicowe ). Od paru lat biorę też paroksetynę 20mg i bisoprolol 2.5 mg, czy są jakieś interakcje pomiędzy paro a promazetyną? I czy da się od tego uzależnić?
Rejestracja: 2018
  • 2891 / 1185 / 1

A lekarzowi powiedziałeś o lekach które bierzesz na codzień? Jak tak, to nie przepisał by niczego co by ci zaszkodziło.
Rejestracja: 2010
  • 649 / 63 / 22

Naprawdę WARTO / TRZEBA / POWINNO SIĘ, JEST TO KONIECZNE mówić łapiduchowi o branych lekach. Choć i oni są bardzo często niedoinformowani. Zdarzają się mistrzowie - jak jeden internista dowiedział się, że biorę Iporel (klonidynę) na nadciśnienie i paroksetynę na deprechę - to się za głowę złapał, bo to ujowe połączenie i zmienił mi lek nadciśnieniowy, a z antydepresantem zalecił zgłosić się do psychuszki o zmianę na Amitriptilinę.
PS. Komu 7 słoiczków paroksety, komu? Spoko Szlachetny Adminie - to żart. Nikomu nic nie będę oddawał, ani sprzedawał. Już warna dostałem za taki myk... Tak więc darujcie sobie prośby na priv... Parogen oddam psychuszce - może znajdzie się ktoś w potrzebie. Ona też mi podarowała kiedyś 2 paczki kwetiapiny, a była wtedy horrendalnie droga - parę stów za opakowanie 30 tabsów... :O

Biorę nieregularnie baclofen na rozluźnienie mięśni karku (przepisany od internisty) i od pewnego czasu codziennie amitryptylinę (od psychuszki). I gdy łączyłem te dwa leki, to zacząłem w nocy odprawiać cyrki np. witamina C znalazła się w kubku do mycia zębów, telefon postawiłem między książkami, zrobiłem se herbatkę z majeranku i różne takie - za dużo by opowiadać. A co by było gdybym poodkręcał kurki gazowe? Albo usnął ze szlugiem? Lub nasrał do lodówki? :D Radzę posprawdzać interakcje np. na tej stronie (jest ich więcej i działają raczej intuicyjnie:
https://www.zdrowiepacjenta.pl/osoz-www/leki/interakcje
Po sprawdzeniu interakcji, już wiem dlaczego w nocy odpierdalało mi, bo wykazano ISTOTNĄ interakcję:
interakcje.png
PS. prometazynę brałem kiedyś do wzmocnienia kody (a heroiniści dodawali ją, aby mieć haluny) oraz na chorobę lokomocyjną (nie trzeba się mulić [choć mnie średnio muli, bardziej zmula mnie hydroksyzyna] podczas jazdy, wystarczy łyknąć 25 mg na noc). Ciekawy lek, ale tolerka na niego rośnie w tempie wręcz hiperbolicznym. Określiłbym go jako antyhistaminę z tendencjami do bycia słabym neuroleptykiem. Była kiedyś OTC w syropie Choligrip noc, ale syropek wycofali... :( Mojemu koledze zaś psychuszek zapisał Diphergan na maniakalne drapanie się.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rejestracja: 2019
  • 24 / 2 / 0

tak lekarza poinformowałem i powiedział, że nie ma interakcji między tymi lekami natomiast strona podana przez kolegę wyżej wskazuje co innego, sam nie wiem co o tym myślec.
Interakcja istotna
Pomiędzy lekiem Paroxetine Aurobindo i lekiem Diphergan
Wzrost stężenia we krwi, nasilenie działania terapeutycznego i toksycznego pochodnych fenotiazyny.
Rejestracja: 2018
  • 2 / / 0

Witam witam - mam 240mg kody w postaci tabletek thio i prometazyne w syropie 5mg/5ml. Kiedy wrzucić prometazynę i ilę, aby podbiło działanie i bym nie spędził tripa na drapaniu się? xd
Rejestracja: 2018
  • 391 / 44 / 0

15 mg. Kilka(naście) minut przed braniem kody.
Rejestracja: 2018
  • 647 / 57 / 0

Spróbowałem dziś do małej ilości kody i o matko.. skąd wziąć to gowno bez sciem u rodzinnego?
Rejestracja: 2011
  • 7684 / 804 / 0

@RekreacyjnyHarry
To antyhistamina wiec u alergologa powinieneś dostać jak masz alergie.
Posty: 175 Strona 14 z 18
Wróć do „Antyhistaminy”
Na czacie siedzi 1329 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości