Syntezy - wątek ogólny

Syntezy, ekstrakcje, sprzęt i techniki laboratoryjne.

Moderator: Advanced

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!

PEA

• 2335 / 247 / 3

A bo jestem purystą językowym, a co! :D
Strasznie mnie po prostu irytuje słowo "syntetyzować". Wydaje mi się, że właśnie używają go ludzie, którzy chcą po prostu "mądrze" brzmieć. Najzwyczajniej w świecie interesowała mnie etymologia.
  • 3255 / 59 / 8

Ja też jestem purystą językowym, ale słowo "syntetyzować" mnie nie razi. Tu jest jakieś wyjaśnienie. :)

http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/analiz ... 14455.html

Redukcja szkód? Po twoim trupie

Dopalacze zostały w Polsce zrównane z narkotykami. Skutek? Co dwa dni ktoś umiera w związku z użyciem nowych substancji psychoaktywnych.

Narkotyki na festiwalu w Cieszanowie. Zatrzymano 7 osób

"Jeden z nich - 36-latek przyznał, że w lufce, którą trzymał w ręce, znajduje się należąca do niego marihuana i tylko częstował nią kolegę. Podczas przeszukania tego mężczyzny policjanci ujawnili także woreczek z białym proszkiem."
  • 482 / 15 / 0

mam takie pytanko odnośnie synteży 3-FEA
czy etyluje się 3-FA np. jodkiem etylu a może redukcyjna aminacja z etyloaminą?
niech ktoś objaśni :)
  • 543 / 32 / 0

Do czego syntezy uzywany jest 2-Bromo-4'-chloropropiofenon ?
Użytkownik nieaktywny
  • 133 / 8 / 0

Dobra bo powiewa tu chujem - co na pierwszą syntezę? Metamfetamine wysokociśnieniowo czy lepiej tworzenie soli metkatynonu?
Jakie prekursory można otrzymać bezprzypałowo? Znam tylko chloroform z acetonu i podchlorynu sodu:
CH3-CH(OH)-CH3 + NaClO -->CHCl3 + CH3COONa + NaCl + H2O? Jakoś z bilansem nie wychodzi, nie wiem co się dzieje.
Powiedzmy że zdobędę ampułe że szkła borokrzemowego - co z czerwonym fosforem? A może krokodyla od razu :-D
  • 1653 / 156 / 1

Ja bym wysolił kota.
A ten twój chloroform to faktycznie próbowałeś i wyszedł?
Użytkownik nieaktywny
  • 133 / 8 / 0

14 marca 2018Retrowirus pisze:
Ja bym wysolił kota.
A ten twój chloroform to faktycznie próbowałeś i wyszedł?
https://m.youtube.com/watch?v=xx6nYnGbObU

Temu wyszedł, gdzieś tak pod koniec, może nawet od 14 minuty, co prawda małe ilości ale zawsze można zwiększyć ilość
  • 495 / 38 / 0

Krystalizacja kociusia jak kwas zdobede. Oprócz solnego jaki jeszcze można? Zimowy?
  • 20 / / 0

Mam pytanie dotyczące reakcji norefedryny z cyjanianem potasu. Jak oczyścić produkt końcowy z nadmiaru cyjanianu ?zależy mi na czystym związku
  • 5 / / 0

Czy ktoś wie skąd wziąć gazowy HCL w butli albo jak go sam wytworzyć w dużych ilościach?
Wróć do „Chemia substancji psychoaktywnych”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata