Marijuana - Wątek Ogólny

Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

• 102 / 6 / 0

Ile jest miligramów THC w przeciętnym ziole ? Czyli jak takie zioło ma 19 % THC to jest 190mg ? To całkiem sporo. patrząc na syntetyczne kannabinoidy.
  • 38 / 3 / 0

Jakie w tym momencie najmocniejsze zioło?.. chodzi o ile THC w nim jest.
  • 619 / 83 / 0

Czysty Holender mordo AK - 47 60 zł za sztukę.
  • 1075 / 70 / 0

Okolice 27% THC. Jest kilka odmian posiadających tą zawartość, aczkolwiek w Polsce i generalnie w Europie możesz sobie o nich pomarzyć.
  • 6863 / 634 / 0

W Holandii masz na pewno mocne odmiany i te super silne.Oczywiście, ze w Polsce nie dostaniemy takiego zioła...no chyba, ze sami sobie wyhodujemy ale to tez nie tak hop siup.Potrzebne odpowiednie nawozy, pielęgnacja roślinki.No cóż - trzeba się znać na uprawie
  • 1075 / 70 / 0

Nie chodzi o to.
Najnowszych - tych najmocniejszych genów sięgających 27-28% nie ma nawet w Holandii. Po prostu osiągnięcie takiego poziomu procentowego 'z nasiona' jest trudne; roślina roślinie nie równa. Producenci w swoich seedbankach podają zawsze maksymalny poziom procentowy lub jego okolice. To, że producent podał przy przykładowo takim SLH 19% THC nie znaczy, że Ty go osiągniesz idealnie co do procenta, muszą być zachowane idealne warunki, a dodatkowo każda roślina, która wyrosła z nasiona jest na swój sposób oryginalna i inna.
W każdym razie chodzi mi o to, że odmiany posiadające tak wysoki poziom THC są generalnie wytworem laboratoryjnym i zabawą w modyfikowanie genów. Tych odmian nie sprzedaje się na nasiona, a na klony, dodatkowo te klony są dostępne tylko w USA / Kanadzie, w stanach, w których marihuana jest mocno rozwiniętą gałęzią biznesu -> patrz przykładowo Kolorado. Jedynie klony są gwarancją tego, że roślina wyrośnie w stu procentach taka sama jak krzak matka, a więc będzie miała taki sam poziom procentowy. No i teraz; nie wydaje mi się, żeby ktoś przewoził hurtowo klony rośliny matki przez ocean do Europy. Po prostu nieopłacalne (a w dodatku nielegalne).
Oczywiście zioło, które posiada 20-23% THC dostępne w kofikach w Holandii czy spod własnej lampy w szafie jest bardzo mocne i tego nie umniejszam. Jedynie staram się uzmysłowić, że na chwilę obecną najmocniejszych szczepów u nas się nie dostanie.
Użytkownik nieaktywny
  • 1251 / 148 / 0

Orientuje się ktoś jakie odmiany mają wyraźnie brunatne zabarwienie?
  • 393 / 18 / 0

Wydaje mi się że może chodzić o kwestie:

- czas ścięcia
- czas suszenia
  • 5889 / 627 / 0

Paliłem kiedyś temat całkowicie brunatny. Pachniał jakby cynamonem i klepał bardzo delikatnie. Nie mam pojęcia, co to było i skąd taki kolor.
Często zdarzały się też tzw. kamienie, które również były jakby brunatne. Jednym z nich był NYC Diesel zebrany zapewne po terminie.

Może taka odmiana, a może inny czynnik....
  • 137 / 22 / 0

czasem jak kwiaty złapią troche fioletu, ale nie są totalnie fioletowe, to często po wysuszeniu są brunatne właśnie
Wróć do „Marihuana”
Na czacie siedzi 93 uczestników Wejdź na czata