SSRI: Citalopram (Celexa, Cital, Citabax) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 266 Strona 27 z 27
Rejestracja: 2011
  • 5714 / 448 / 0


@leonidas8
To możliwy skutek uboczny.Zacytuje pewien tekst
´´Najczęstsze skutki uboczne przy stosowaniu citalopramu to: nadmierna senność,´´ - wiec sprawa rozwiązana z czasem powinno ustąpić.Jak nie to migiem do psychiatry po zmianę antydepresantu. :tabletki:
Rejestracja: 2019
  • 4 / 1 / 0


14 marca 2019leonidas8 pisze:
Z uwagi na umiarkowane działanie citalopramu na histamine czujecie tę senność w ciągu dnia? Jest to uciążliwe, czy do zniesienia, u każdego, czy tylko u niektórych?
To działanie jest na tyle delikatne, że gdybym nie googlował, to bym nie wiedział o tej histamince, bo nie czuje żadnej senności.

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Hiszpania: rozbito gang dostarczający narkotyki tirami na północ Europy

Hiszpańska policja rozbiła gang przerzucający narkotyki tirami na północ Europy. Grupa przestępcza korzystała z kilku aut dostawczych, które miały zamontowane podwójne dno.
Rejestracja: 2019
  • 1 / 1 / 0


Nie odczuwam senności w ciągu dnia, ale odkąd zaczęłam brać cital, poranne wstawanie z łóżka stało się dla mnie znacznie trudniejsze, szczególnie gdy śpię mniej niż 5-6 godzin.
Rejestracja: 2011
  • 106 / 2 / 0


Wczoraj poszło pierwsze 20mg. Noc bardzo źle przespana, a w zasadzie nie przespana.

Mieliście podobnie na początku? Po jakim czasie sen się reguluje? Od poniedziałku mam szkołę więc do tego czasu sen musi się naprawić.
Rejestracja: 2011
  • 5714 / 448 / 0


@leonidas8
Bierz lek na rano a co do spania to około 1,5 tyg. -2 tyg. i wszystko wróci do normy. :patrzy:
Rejestracja: 2011
  • 106 / 2 / 0

Melduję sie po przyjęciu 11 tabletki, czyli w 11 dniu terapii.

Problemy ze snem zaistniałe od początku są coraz mniejsze, zasypiam szybko, rano wstaje relatywnie wyspany (choć jeszcze przebudzenia się zdarzają)

Jest narazie jeden bardzo odczuwalny skutek działania leku - arcy wyraźne, długie i sfabularyzowane sny. Nigdy jeszcze nie pamiętałem ich na drugi dzień tak dokładnie jak teraz.

Z libido sprawa jest dwojaka, bo sama chęć i jakość wzwodu jest ciągle taka sama, czyli bardzo duża. Natomiast czas dojścia wydluzyl się conajmniej kilkukrotnie. Nie ma możliwości żeby dojść w partnerce, dopiero jak na końcu wytrzepie go przez kilkanaście minut, a jak się zmęczy to jeszcze ja poprawie to można mówić o jakimś finale.

Napewno będę bacznie monitorowal prolaktyne, jeżeli zacznie wychodzić poza widełki to włączę jakiś dostinex na jej zbicie.
Posty: 266 Strona 27 z 27
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 52 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości