Kurkuma (Ostryż długi, Curcuma longa) - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy Kurkuma pomaga?

73%
1.Tak zwłaszcza w depresji.
8
18%
2.Średnio pomaga nie odczuwam szczególnie silnego działania.
2
9%
3.Nie pomogła mi.
1

Liczba głosów: 11

Użytkownik nieaktywny
  • 181 / 19 / 0

Również u mnie kurkuma spowodowała że schudłem 3 kg w ciągu 1.5 tygodnia a piłem w międzyczasie dużo alkoholu. Ale pije dużo wody ponad 3 litry dziennie.
  • 3094 / 1037 / 0

17 lipca 2018jakcha pisze:
Jak polecacie dawkować ekstrakt 95%?
95% jest slabszy od przyprawy dlaczego???
Odpowiadam wyizolowana wysoko substancja czynna z rosliny nie jest tak skuteczna jak współistniejące związki z ta substancją czynna.
Tym samy jest słabsza od takiej przyprawy z oliwą i pieprzem( zwieksza wchłanianie aminokwasów)

Rola serotoniny i jej receptorów w przeciwdrgawkowym działaniu kurkuminy w napadach indukowanych pentylenotetrazolem.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/30243647/

Jest tez antagonista 5ht2c :

Uważa się, że blokada receptorów 5-HT2C odhamowuje uwalnianie noradrenaliny i dopaminy w korze przedczołowej i może dawać kliniczny efekt aktywizacji. Leki mające taką właściwość określa się niekiedy jako dysinhibitory noradrenaliny i dopaminy (NDDI)
Zaleca sie umiarkowane dawki.

Osoby biseksualne i homoseksualne częściej używają marihuany, niż heteroseksualne

Badanie, opublikowane w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence analizuje różnice w częstotliwości spożywania marihuany przez kobiety heteroseksualne, homoseksualne i biseksualne.
  • 3 / / 0

Czy duże dawki kurkumy moga działać nootropowo? Podobno kurkuma zwiększa poziom NGF w mózgu Czy poprawa pamięci i działanie przeciwdepresyjne jest w ogóle odczuwalne czy to placebo?
Jak spisałby się mix duże dawki kurkumy + ashwagandha w połączeniu z SNRI.
Użytkownik nieaktywny
  • 217 / 14 / 0

napewno może poprawiać pamięć

tylko u mnie jak wszystko niemal pogarsza sen, zwróć na to uwagę
  • 119 / 22 / 0

Nie bierz dużych dawek. Kurkuma działa na krew jak aspiryna,rozrzedza i wysokich dawkach powoduje krwotoki. Sama kiedyś glupia nie pomyślałam o tym i wzięłam 2 tabletki kurmumy potem 2 aspiryny i jak chlusneło mi z nosa czysciutką jasnoczerwoną krwią to się nauczyłam...
  • 196 / 134 / 0

27 marca 2019deras12 pisze:
Czy poprawa pamięci i działanie przeciwdepresyjne jest w ogóle odczuwalne czy to placebo?
Jest odczuwalne, ale nie nastawiaj się na fajerwerki. Rozkręca się kilka dni.

Dla mnie głównym minusem kurkumy jest jej wpływ na... zapach moczu. Jak zjem z rana dużo świeżej albo suszonej, wszystko jedno, z pieprzem, to potem do wieczora cuchnie mi z krocza jak ze starego, niekastrowanego kocura. Coś koszmarnego. Nie pomaga mycie się ani zmiana bielizny po każdej wizycie w toalecie. Nie wiedziałem co z tym zrobić, więc w końcu zaprzestałem konsumpcji kurkumy : /
No ale teraz jestem na SSRI, więc łączenie prochów z kurkumą chyba nie byłoby wskazane.
  • 3094 / 1037 / 0

27 marca 2019deras12 pisze:
Czy duże dawki kurkumy moga działać nootropowo? Podobno kurkuma zwiększa poziom NGF w mózgu Czy poprawa pamięci i działanie przeciwdepresyjne jest w ogóle odczuwalne czy to placebo?
Jak spisałby się mix duże dawki kurkumy + ashwagandha w połączeniu z SNRI.
Dziala mocniej od placebo !
Nie za mocno ale czujesz w mniejszej dawce serotonine rusza w większej dopamine, by zwiększyć jej wchłanianie wystarczy dorzucic piperynę i olej z oliwy lub pestek winogron nie duzo oleju tez łyżeczkę od herbaty.
Obniza kortyzol.
Duze dawki kurkumy z duza dawka pieprzu( podobnie dziala w sensie w malej dawce serotonine w wiekszej dopamina ale wg mnie głównie serotonina) mogłyby spowodować za duży wzrost serotoniny.
Nie którzy uważają,ze roslina jest za slaba ale to nie prawda.
Tak naprawdę kazdy powinnien pamietac aby pod swoj organizm indywidualnie dobierac po pierwsze diete aby byla urozmaicona, elektrolity, kofaktory plus dobrze spać.
Nie mieszaj leków z roślinami wielu przejechało sie na miksach. :extasy:
Kurkuma:
Działa też świetnie jako substytut przy odstawianiu SSRI/SNRI .
  • 284 / 47 / 0

jak ja najlepiej przyjmowac , w proszku czy na surowo , jakie macie przepisy i ile razy dziennie , bo dopiero chce zaczac z nia przygode , a i czy kurkuma wspomaga neurogeneze ?
  • 51 / 1 / 0

Na kurkumie mozna niezle schudnac. Znam pacjenta, ktory mial prawie 280kg. Teraz waga wacha sie w granicach 160kg. Wazne, aby konsumowac kurkume regularnie.
  • 95 / 2 / 0

Czyli ogólnie to warto się sublementować kurkumą przy wpierdalaniu kody?
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata