leki przeciwbolowe ktore silniejsze

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

• 0 / / 0

witam sory jestem nowa i nie wiedzialam gdzie zalozyc temat ,mam takie pytanie co jest silniejszym lekiem przeciw bolowym ketonal , czy trampar?
  • 517 / 261 / 2

Najlepiej brać oba. Ketoprofen i paracetamol wchodzą ze sobą w synergię

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Kot przemytnik schwytany w więzieniu po brawurowej akcji strażników

Strażnicy kostarykańskiego więzienia w pobliżu stolicy San Jose udaremnili przerzut telefonów komórkowych na teren największego zakładu penitencjarnego w kraju; schwytanym przemytnikiem okazał się kot.

Gość

• / / 0

super tylko wlasnie nie chce narazie obu ale w tramparze jest paracetamol z Tramalem wiec chyba tramal to juz silny lek ?
  • 0 / / 0

ale trampal to polaczenie paracetamol;u i Tramalu wiec nie wiem? ktory z tych dwoch bedzie lepszy?
  • 19 / / 0

Nie wiem jak z siłą, ale mój organizm lepiej reaguje na ketonal.
  • 529 / 136 / 0

Tramal uzależnia i powoduje zaparcia. Paracetamol jest groźny dla wątroby.
Ketonal nie uzależnia, za to jest szkodliwy dla żołądka, może nawet powodować wrzody.
Wybór należy do ciebie. Miej na uwadze to, czy zamierzasz go stosować doraźnie, przez kilka dni np. po jakimś zabiegu, operacji (wtedy ryzyko uzależnienia nie jest dużym problemem), czy przewlekle. Wiem, że jak boli, to cokolwiek, byle przestało do cholery... ale to nie jest dobre podejście. Nie potrzebujesz raczej „najsilniejszego” leku (zresztą to zależy od dawki), potrzebujesz takiego, który wystarczy na twój ból. Spróbuj pomyśleć o tym trochę racjonalniej.
  • 0 / / 0

potrzebuje leku ktory pomoze mi na bol ostatnio przebilam reke drutem i strasznie boli mnie rana dlatego pytam
  • 888 / 205 / 0

moze komus sie to przyda, ja po ketonalu wymiotowalam caly dzien. ostrzegam przed tym lekiem.
  • 1662 / 176 / 0

Postawiłbym na metamizol i/lub paracetamol w takim wypadku. Maksymalnie po 1,5g na dobę.

Jeżeli metamizol(pyralgina) działa na ciebie źle/słabo to wtedy postawiłbym na dexketoprofen.

Trampar w ostateczności jako trzecia opcja w dawkach dobowych maksimum 975mg paracetamolu i 112,5mg tramadolu jeżeli nie masz tolerancji na żaden z tych dwóch.
  • 0 / / 0

powiem tak bralam ketonal kiedys nic mi po nim nie bylo mam opakowanie tramparu jeszcze nie rozpakowane dlatego wchodza tylko te dwa srodki tramparu nigdy nie bralam dlatego pytam czy wogole takie srodki pomoga na rany zewnetrzne ?
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata