Mój outdoor

Relacje z uprawy proszę zamieszczać tylko w tym dziale

Moderator: Konopia

Posty: 243 Strona 25 z 25
Rejestracja: 2014
  • 8542 / 1150 / 0

Plan do zrobienia przed zimną:

1. wykopać dołki.

2. Dodać do miejscowej gleby skorupki jajek, drobne kawałki skórki z bananów i inne, naturalne odpadki. Niedaleko jest osiedle, gdzie ktoś "magazynuje" kompost (ze wszystkiego) - pożyczę trochę. W tym miejscu zawsze rosną potężne pokrzywy i być może wezmę z niego 1/3 ziemi. W lecie nie da się tam w ogóle wejść - być może posadzę 2 sztuki (zwykłe pestki).
Niech to się rozłoży do maja.

3. W maju kupuję dobrą ziemię i mieszam z tą, którą przygotuję teraz oraz tą spod pokrzwy. Do tego trochę perlitu.

4. Obowiązkowo kupić testery PH, żeby było idealne (nie tylko do ziemi, ale też wody do podlewania).
Rejestracja: 2019
  • 3 / / 0

Ogólnie mam kilka pytań odnoście sadzenia, będzie to mój pierwszy raz w tym roku i póki co jestem zielony w tym temacie. Więc tak, jaki rodzaj będzie na początek najlepszy, mam na myśli czy automat itp oraz o ak47 itp. Jak należy podlewać krzaki jaka ilością wody jak często. Ile z jednego krzaka powiedzmy 1m będzie suszu? Czy chemikalia są niezbędne do dobrej uprawy. czy mógłby ktoś po podaniu lokalizacji podać jakieś pomysły na spota oraz czy przy sadzeniu paru krzaków wiąże się jakieś ryzyko poza straceniem naszego dorobku.

Zatruli się hasanem, który "wygląda jak psia kupa." W tej części Łodzi kwitnie handel tymi środkami

Każdy pacjent, który w ostatnich dniach trafia do łódzkiej kliniki ostrych zatruć po zażyciu dopalaczy, twierdzi, że brał specyfik o nazwie hasan. Miał go kupić na ul. Jaracza.
Rejestracja: 2014
  • 8542 / 1150 / 0

^
Rozdrapałeś mi stare rany...
Jak to mówią jankesi - don't overthink it. Nigdy nie miałem do czynienia z automatami i nie wiem, na ile są wymagające. Odmiany pełnosezonowe są zwykle bardzo odporne i ciężko coś im zrobić - trzeba się mocno postarać.

Podlewasz tak często, jak trzeba - zależnie od pogody. Jeśli uznasz, że ziemia jest za sucha, to lejesz. Jeśli jest jeszcze wilgotna na głębokości palca, to nie lejesz (młode roślinki potrzebują jednak częściej, niż stare). Ilość wody zależy od rozmiaru krzaka - ja podlewałem na tzw. czuja.

Z nawozów na początek polecam Biohumus (do zielonych na wegetację i do kwitnących na kwitnienie). Najważniejsze jest słońce i w miarę dobra ziemia.

Ilość z 1 krzaka może wahać się od kilku g, do kilkuset g.

Czy z sadzeniem krzaków wiąże się inne ryzyko, niż ich utrata... pomyślmy... w sumie to tak - POLICJA zleje się w gacie ze szczęścia, jeśli odkryje Twoją uprawę najlepiej razem z Tobą przy podlewaniu ; )
Posty: 243 Strona 25 z 25
Wróć do „Fotorelacje”
Na czacie siedzi 1108 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości