Dihydrokodeina - wątek ogólny

Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.

Moderator: Opioidy

Posty: 1179 Strona 109 z 118
Rejestracja: 2013
  • 143 / 13 / 2


Jak wygląda sprawa "dziewięćdziesiątek"?
Dalej brak w hurtowniach?
Magik wypisuje mi po jednym opakowaniu więc 90mg by mnie bardziej ucieszylo.
Rejestracja: 2018
  • 1194 / 95 / 0


U nas 90 dostępne z ograniczeniami. Najlepiej mieć rozdzieloną receptę.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Trzech nastolatków w plecaku zamiast książek i zeszytów miało narkotyki

Policjanci z Oleśnicy zatrzymali trzech nastolatków, którzy posiadali szeroki asortyment różnych środków odurzających.
Rejestracja: 2010
  • 4187 / 562 / 11


Znalazłem to w szafce.
Powiem tak, opio nie lubię, rzadko zarzucam.
Jedynie tramadol, ale to nie jest takie złe.
Raz na jakiś czas zjem cztery 90-tki.
Lepsze to od kody na pewno.
Rejestracja: 2010
  • 464 / 14 / 0


DHC jest zajebista. Nadaje się do wszystkiego. No o ile ktoś ma kosmiczną tolerke w stylu 600mg majki i.v. to nie ugrzeje się porządnie. Jednak dla osób z tolerancją na poziomie do 200-300mg M i.v./doba jest to opioid warty uwagi, oczywiście w odpowiednio wysokiej dawce(ekwiwalent). Do tego opcjonalnie benzo lub antyhistamina I generacji(prometazyna[Rp] lub difenhydramina[OTC]) świetnie podbija i bardzo łatwo o nody.

Świetnie nadaje się również do redukcji, a zalecza skręta w niespodziewanie niskich dawkach. Naprawdę nie trzeba dużo w przeciwieństwie do zwykłej kodeiny.
Niby DHC do kody to jak 1.5 do 1 ale wg mnie nawet lepiej. Chyba, że to dotyczy tylko dawki ekwianalgetycznej a nie odczuwania fazy.

Jeżeli narzekacie na histamine to zapewne nie jesteście długo w ciągu na silnie wyrzucających histamine opioidach lub macie ogólnie mały staż ewentualnie jesteście wrażliwi ale pewnie te pierwsze czynniki.
Ja wiem doskonale, że dihydro(kodeina) należy do opioidów najsilniej to robiących ale jakoś ani ja ani dwóch towarzyszy nie mieli większego swędzenia - no im przez chwile się zanosiło ale przeszło. Naturalnie na 1h przed wrzuceniem DHC idzie antyhistamina(te mi znane osiągają tmax po 1h, niektóre do 2h).

A co do dostepności to nie ma żadnego problemu zarówno z 60mg jak i 90mg tyle tylko, że 60mg miewają w aptekach na stanie(ale często po 1 opakowaniu tylko) a 90mg zawsze na zamówienie i na drugi dzień jest. I nie ważne ile opakowań - jak lekarz napisze tak mają wydać i chuj, jak chcą to niech dzwonią do przychodni.

Jednego się dawno już nauczyłem. Recepta jest poleceniem lekarza dla farmaceuty aby wydał nam dane leki. Nie jest prośbą, poleceniem. I tego się trzymajcie. Farmaceuta jest jedynie po to by sprawdzić czy się wszystko zgadza np. dawkowanie i tyle jego roli.
Nie dajcie się. Ja już różne sytuacje miałem np. raz suka(technik) chciała mi wcisnąć kit, że 60tki są na Rpw - haha. Mojego kolege tak spławiła a ja wziąłem recke poszedłem sam i mówię, że proszę nie robić ze mnie głupka i sprawdzić w Pharmindexie że na zwykła Rp. Magister niby jeszczs raz na ekran popatrzyła wziela recke i po dobrych 5 minutach wydała.

Rzecz jasna ilość wypisana nie może przekraczać zapasu na 90 dni przy tym dawkowaniu które wpisze lekarz - choć nie wiem czy ostatnio nie zmienili na 120 dni. No lepiej żeby nie było D.S więcej jak 3x1 wtedy przy 90tkach wychodzi 270mg dziennie a więc tylko o 30mg przekroczone dobowa maksymalna dawka.Choć generalnie DHC jest przeznaczone do podawania 2x dziennie co 12 godzin.
I wg tego liczycie więc łatwo policzyć, że 30dni x 3tab =90tab/miesiąc.
No bo, że trzeba przypilnować magika aby wypisał recke zgodnie z przepisami dot. psychotropów i narkotycznych to jasne.
Rejestracja: 2017
  • 1894 / 306 / 2


Jeśli chodzi o błędy na recepcie zależy jaki to jest błąd i jak podejdzie farmaceuta, miałem np. opcję nie wracać się z receptą do lekarza przez błąd, ale dhc trzeba było wziąć na 100 % co oczywiście zrobiłem. Inny farmaceuta się uprze i trzeba się cofnąć, żeby poprawić receptę. Najważniejsze jest właśnie dawkowanie, nazwa łacińska, ilość całkowita mg z tabletek z tego co pamiętam.

DHC to taki nasz hydrokodon, tylko słabo znany w porównaniu do tego pierwszego :P ogólnie dostępne, wszystko gra, nastraszyliście ludzi.
Rejestracja: 2016
  • 499 / 57 / 0


Ja np. nie mam wogóle wyrzutu histaminy po DHC, ani po oxy, tramalu etc. Po zwykłej kodzie też już nie miewałem, a ostatni raz brałem ją jakieś 3 miesiące temu. Przez ten czas leciały głównie oxy w dawkach do 240mg i DHC do 1g. Wczoraj wrzuciłem 540mg kodeiny z thiocodinu i miałem tak kurewski wyrzut, że nawet oczy mnie piekły i nie mogłem ich otworzyć, po za tym nie czułem zbyt dużego działania, w sumie to minimalne. Oczywiście była antyhistamina 10minut przed, ale o chuj tu mogło chodzić, skoro po większych dawkach mocniejszych opio mnie już nawet nie swędzi? %-D
Rejestracja: 2019
  • 7 / / 0


Będzie to dobre dla kogoś kto bierze 30mg bupry czy nie warto tracić czasu?
Rejestracja: 2009
  • 520 / 31 / 0


Po grzaniu dhc jakieś 7-8msc non stop ( a wcześniej około 6 lat na maku), przez własną głupotę wyjebałem się będąc za granicą z dhc które przytargałem z Polski.
Nie bd się wdawał w szczegóły ale nie polska SG zajebała mi 3 słoiki 90mg po wylądowaniu i na duposkrecię musiałem siedzieć od wtorku.
Dużo nie brakło a bym musiał za euraski papuge wynajmować...
Dawki to 800-1200mg/doba.
Nie spodziewałem się że skręt będzie trwał tylko 3dni %-D
Dzisiaj jest 4 dzień na czysto i sraka dobra tylko snu mało.
Pierwszy raz w życiu odstawiałem DHCeki i się miło zaskoczyłem.
Nigdy w życiu nie miałem tak krótkiego skręta, po majce to po tygodniu ledwo dochodziłem do siebie.
Polecam
Magda Gessler

Teraz przerwa na zabicie tolerki a słoiczki o pojemności 49ml się zbierają :korposzczur:

Co te opio w sobie mają że tak w głowie zostają

Pro tip.
DHC jest NIE wykrywalne przez tzw "Swab Testy" na analizatorach na lotniskach :D a morfina jest o czym się kilka lat temu na grubym nodzie wyjebałem na lotnisku, ale jak stanowi prawo w kraju nad Wisłą można być pod wpływem tylko nie wolno posiadać hahaha
Rejestracja: 2017
  • 162 / 9 / 0


Ile dhc brac jak kody żre 500mg. Warto brac 60 mg sloik za 8 dych?
Rejestracja: 2017
  • 1894 / 306 / 2


08 marca 2019Nakid pisze:
Będzie to dobre dla kogoś kto bierze 30mg bupry czy nie warto tracić czasu?
Strata czasu, zejdz z bupry i dopiero atakuj dhc, na buprze poczujesz może 10 % całkowitego efektu.

@syluro koło 270-300 mg bym celował, a słoik 60ek za 80 zł to jak za darmo. Na 100 % kosztuje ponad 40 zł, na 30 % coś koło niecałych 15 zł. Tak więc okazja.
Posty: 1179 Strona 109 z 118
Wróć do „Pochodne morfiny”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ciutka, Holstein, kryszak i 0 gości