Oksykodon - wątek ogólny

Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.

Moderator: Opioidy

Posty: 3560 Strona 213 z 356
Rejestracja: 2016
  • 779 / 127 / 0

Tramal mi się bardzo dobrze miskował z oxy, zresztą jak bierzesz oxy solo i kruszysz, albo walisz i.v to skręt przychodzi migiem, ja przy mixowaniu mam spokój na +/- 24h, oczywiście zależy od drugiej substancji, ale tramal oprócz wzmocnienia/przedłużenia działania z pewnością ci wizję gluta oddali.
Rejestracja: 2009
Użytkownik zbanowany
  • 1053 / 63 / 0

Tramal wydłużał mi działanie oxy w dawkach 80mg oksa+400mg tramca

Psychoterapia z użyciem MDMA. Jak to działa?

Maciej Lorenc rozmawia z Peterem Oehenem, psychiatrą, psychoterapeutą i członkiem Szwajcarskiego Towarzystwa na rzecz Terapii Psycholitycznej. Oehen przeprowadził jedno z pierwszych badań klinicznych dotyczących wpływu MDMA na pacjentów cierpiących na zespół stresu pourazowego i uzyskał od szwajcarskiego rządu pozwolenie na stosowanie tej substancji w ramach prywatnej praktyki terapeutycznej.

Radny pyta o przeciwdziałanie uzależnieniom. Przyczyną – zachowanie Nitrasa

„Wczorajsze zachowanie posła Sławomira Nitrasa sķłoniło mnie do skierowania interpelacji dot. dbałości o zdrowie psychiczne mieszkańców naszego miasta oraz o finansowanie przeciwdziałania uzależnieniom od substancji psychoaktywnych” – napisał na Facebooku szczeciński radny PiS Dariusz Matecki. Nitras zablokował wiceministrowi sprawiedliwości Sebastianowi Kalecie wejście na konferencję prasową Rafała Trzaskowskiego.
Rejestracja: 2019
  • 10 / / 0

Witam.
Widzę, że nie ma tutaj kogoś z taką zresztą przykrą sytuacją.
Mianowicie moja tolerancja co do opio zaskakuje,
a już na pewno się wyróżnia.
Leki mam na Rpw z poradni bólu,
OxyContin 80mg.
Ukatowalem neurolog do tego stopnia, że wychodzi mi paczka na tydzień. Inaczej mówiąc osiem tabletek po osiemdziesiąt mg na dobę.
Wiem, nieźle a nawet lepiej ale... dostaję je nie tak porostu, ponieważ cierpię na zwyrodnienie obustronne bioder, inaczej zaawansowana koksartroza. Beton, na operację muszę czekać lata.
Wrócimy jednak moich ośmiu zielonych OC80.
Mam do was pytanie. Czy uważacie że to nie za dużo, bo dla mnie niby nie, jednak się z tym gryzę.
Powiedzcie mi jedną rzecz.
Jakbyście na moim celu jedli to wszystko.
Jakbyś miał osiem na dobę, lub porostu dwie paczki co dwa tygodnie.
Kruszenie, podbicie MST 200MG (nieraz karze So ie wypisać majke pod pretekstem nieskuteczności oksykodonu, mówię że takie zmiany dobrze mi robią).
Więc jakbyście mieli taką sytuację,
Napiszcie mi proszę - jakby to było w przypadku waszym.
Rejestracja: 2018
  • 2860 / 1164 / 1

Oxy jako jeden z niewielu opioidów nie ma efektu pułapowego. TO znaczy, że nie ma dawki, przy której lek przestaje działać. Widziałem pacjentów którzy brali po 720mg dziennie. 2x360 i była to dawka w pełni właściwa. Dlatego, jeżeli tak lekarz zdedycował, to może tak powinno być.

Z drugiej jednak strony analgezja to mieszanie leków. Samo jednoi oxy w dawce 480mg dziennie w zupełności można zamienić na"
120mg oxy
200mg palexii
300mg liryci
40mg amitryptyliny

Efekt analgetyczny takiego miksu będzie większy niż samego oxy.
Porozmawiaj z lekarzem o lekach dodatkowych tzw Koanalgetykach. Są to leki które w ramach drabiny analgezji WHO dodaje sie do cięzkich opioidów. W pierwszej kolejności są to leki zmniejszające przewodzenie nerwowe (zmniejszają ilośc sygnałów nerwowych) dodatkowo leki rozkurczające mięsnie szkieletowe (mniejsze napięcie to mniejsze naciski na nerwy). Do tego leki przeciwdepresyjne i uspokajające (zmniejszają odczuwanie bólu w mózgu). Na koniec opioidy wzmacniające działanie innch opioidów (najlepszym do oxy jest palexia) Do każdego 80mg oxy dodaje się 100mg palexii i odczuwasz ten mix jak 140oxy co najmniej. Natomiast zmniejszasz tolerancję na lek podstawowy.

Generalnie leczenie bólu to mieszanie leków.
Przy takich dawkach można pomyśleć o np plastrze z fentaylu jako podstawie. 25ug na 3 dni i wtedy zapotrzebowanie na oxy spada drastycznie.

leczysz się w wyspecjalizowanej poradni leczenia bólu? Czy to zwykły neurolog? MOże warto poprosić o skierowanie? Ewentualnie może to czas na zabieg neurolizy splitu nerwowego. W moim przypadku przy nowotworze jelita neuroliza splotu trzewnego zmniejszyła zapotrzebowanie do 20mg oxy dziennie. A byłem na 320mg. Neuroliza dała mi pół roku bez bólu praktycznie.

POrozawiaj ze specjalistą i poproś o alternatywne formy leczenia niż tylko tabletki.

Zdrowia.
Rejestracja: 2019
  • 10 / / 0

Dziękuję bardzo. Z tym że chodzi mi jeszcze o to jak byś osiem sztuk rozłożył. Zazwyczaj biorę Rano dwie ( gryzione), i tak co 4-6 godzin.
Może brać w całości całe osiem lub rodziny rozłożyć na cztery co dwanaście godzin?

Dzisiaj idę do lekarza i mam do wyboru dwie możliwości. Albo dwa opakowania MST 200MG albo OC80.
Masz jakiś pomysł?
Oksy dobrze czuć ale bardzo krótko zaś
MST gryzione czuję długo lecz bez tego fajnego efektu rekreacyjnego.
Albo albo.
Pozdrawiam i czekam naszybką odpowiedź.
Aha.
Pregabalinę mam (75mg).
Dodam, że nie przepadam za waleniem iv Majki.
Czuję jedynie niefajny mocny wjazd, potem nic(?!)
Dziwny przypadek.
Jednak jedzona starcza mi na dłużej niż OxyContin.
I teraz bądź mądry.
Jestem z małego miasta, nikt się tutaj w opiaty nie bawi.
Dodam że zioło potęguje ból i to bardzo mocno,
Też ewenement...
W domu mam tramal ale źle mi wchodzi.
Aha.
Mój lekarz wypisuje mi tylko jeden lek.
Dwa opakowania ale albo tego albo nawet Durogesic.
Odp.
Rejestracja: 2018
  • 2860 / 1164 / 1

Nie gryź oxy. To podstawa. Gryzione działa max 4h i dlatego musisz brać tak często. Najpierw przejdz na 3 dawko co 8 godzin. Może być to 3x80mg. Ewentualnie poproś o 40mg zamienniki. Zamiast opakowania 80tek, 2 opakowania 40tek. Na poranne bóle poproś syrop oxynorm, albo psikacz z fentanylu instnyl 100ug lub 200ug.
Widziałbym wtedy dzień tak:
po przebudzeniu
1x40 zgryzione (żeby zadziałało szybko na ból poranny) albo 1-2 psiknięcia instanylu lub 20mg syropu oxynorm.
2x80mg

po południu
1x80mg

w nocy przed snem
1x80mg.

Taka dawka w zupełności wystarczy

Najwazniejsze, nie gryź. Dzięki temu leki będą działałby 2=-3 razy dłużej (słabiej, nie będzie wejścia i upierdolenia opioidowego, ale analgezja będzie na pewno)

Porozmawiaj z lekarzem na temat plastrów.

MST nie bierz. Oralnie sie nie opłaca ich brac, a i.v. to konieczność kłucia się 5-6razy dziennie. Zeby utrzymać stałe działanie leku. To droga do nikąd.

PS. CO mówi lekarz na gruzienie oxy? Wie o tym? Nie opierdala za to? Bo gryzienie jest podstawą do zabrania takiego leczenia (z powodu niewłaściwego uzytkowania leku - najczęsciej gryzie się żeby sie ujebać a nie żeby przestało boleć)
Rejestracja: 2011
  • 1364 / 169 / 0

@DexPL, ja bym przeszedł na dawkowanie 2 x dziennie po 4 tabsy 80mg. Niekruszone, 40% dawki z oxy uwalnia się od razu, reszta ma przedluzone uwalnianie. Co do Instanylu to "nierakowcy" dostają go jedynie na 100% co kosztuje ponad 800zl za najwieksza dawke, 40 psikow po 200mcg.
Rejestracja: 2018
  • 2860 / 1164 / 1

Ale on teraz je 8 dzennie po 80mg. A je tyle, bo gryzie. Jak przestanie, to spokojnie od razu zejdzie z dawki o 50% minimum. Bez efektów odstawiennych (poza chwilowym brakiem fazy oczywiście).

CO do instanylu, to racja, nie wziąłem tego pod uwagę. W takim razie albo 40mg gryzione ale tylko rano lub syrop oxycontin. Następnie ustawienie odpowiedniej dawki żeby dojśc do dawkowania dwa razy dziennie. Niech to będzie 2x160mg. Czy choćby 2x120, ale 2 x.
Rejestracja: 2018
  • 213 / 47 / 16

Tak w ogóle to, już kiedyś o tym wspominałam, ale sok wyciśnięty z grejpfrutów wyraźnie wydłuża działanie oxy. Przynajmniej u mnie tak było. Oczywiście mam na myśli doustne podanie oxy, innych form podania razem z grejpfrutami nie testowałam.

W badaniach przeprowadzanych na ten temat to ludzie bodajże 5 razy dziennie pili 200ml soku przez kilka dni zanim wzięli oxy i wtedy mocno się to działanie wydłużyło, bo mieli duże stężenie.
Ale muszę powiedzieć, że w moim przypadku nawet jedna szklanica wypita po prostu przed połknięciem tabsy zrobiła jakąśtam robotę.
Także wydaje mi się że w kwestii wydłużenia działania analgetycznego taka informacja też może okazać się przydatna.
Ale oczywiście oprócz tych porad, które napisał DexPL, a nie zamiast nich.
Rejestracja: 2018
  • 2860 / 1164 / 1

Sok nie wydłuża analgezji (nie ma fizycznie mechanizmu w ludzkim organizmie aby to wydłużyć) a zwiększa "trafienie" , (działanie psychotyczne) leku. Czyli jesteśmy bardziej ujebani, mocniejsza sedacja, silniejsze wejścia itd. Nie polecam soku dla osóvb, które chcą ustabilizować dawkę, wręcz sok spowoduje, że będziemy chcieli więcej wziąc żeby poczuć kolejne wejście. No, ale kto jak woli.
Posty: 3560 Strona 213 z 356
Wróć do „Pochodne morfiny”
Na czacie siedzi 1316 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości