Zolpidem – niewiarygodne efekty u ludzi o uszkodzonym mózgu

Z-drugs – substancje wykazujące powinowactwo do receptora benzodiazepinowego, nie dzielące jednak podobieństwa strukturalnego z benozdiazepinami.

Moderatorzy: GABA, Leki

Posty: 7 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2009
  • 4957 / 172 / 8


Film „Miracle Effect of Ambien” na YouTube

Ludzie, których mózg został uszkodzony (np. w wyniku zawału, albo traumy fizycznej) odczuwają znaczną poprawę kondycji po zażyciu zolpidemu. Odkrycie jest dosyć świeże, lecz dokonane zostało przypadkowo. Na filmie widać fantastycznie, jaką wybitną poprawę dają zwykłe dawki zolpi. Myślę, że ta wiedza powinna się rozejść jak najbardziej, bo to niezwykle dostępne rozwiązanie na okrutnie dolegliwy problem. Jedyny minus to fakt, że korzyści ustępują wraz z działaniem zolpi.
Rejestracja: 2018
  • 1172 / 92 / 0


Jeśli to prawda to myślę że może to dotyczyć się chyba wszystkich benzodiazepin.

Australia: Pytamy dilerów, jak wpłynęły na nich związane z narkotykami zgony na festiwalach

"Zdecydowanie widzę większą ostrożność i słyszę więcej pytań. Kupujący chcą teraz zobaczyć produkt przed jego zakupem i wiedzieć, jak zareagowali inni."

Zdecydowana walka opolskiego CBŚP z przestępczością narkotykową

Zlikwidowanie laboratorium narkotyków syntetycznych, dwóch plantacji konopi oraz przejęcie dużych ilości amfetaminy, to efekt tylko ostatnich działań policjantów z opolskiego zarządu CBŚP.
Rejestracja: 2012
  • 4843 / 235 / 0


Zolpidem nie jest benzodiazepiną.
Rejestracja: 2010
  • 195 / 11 / 0


08 lipca 2018TheLight pisze:
Zolpidem nie jest benzodiazepiną.
Nie jest to benzo, a grupa zwana Z-Drugs - na rynku mamy zolpidem, zopiklon, eszopiklon a i pewnie parę innych analogów powstanie, tylko kwestia czasu. Możliwe, że jeszcze lepiej działających, z mniejszą ilością efektów ubocznych . A to tylko jedna grupa zwaną "Cyclopyrrolones".

Podobnych substancji są dziesiątki - https://en.wikipedia.org/wiki/Nonbenzodiazepine.
Rejestracja: 2009
  • 4957 / 172 / 8


Wydaje mi się, że zolpidem nie jest tak selektywny* na receptorze benzodiazepinowym, jak same benzodiazepiny i jest jakaś nieznana interakcja z którymś z podtypów receptorów, która wzmaga, albo w ogóle umożliwia efekty pokazane w filmie.

* — działający wyłącznie na…
Rejestracja: 2011
  • 183 / 13 / 0


Rejestracja: 2013
  • 549 / 80 / 0


Przy udarze niedokrwiennym uwalnia się dużo glutaminianu, ktory niszczy komórki nerwowe. Ten neuroprzekaźnik uwalnia się z uszkodzonych neuronów. Jednak, gdy chory otrzyma pomoc i neurony już nie obumierają, to i tak, te które przeżyły dostają znów po dupie drugą falą glutaminianu uwalnianym przez astrocyty. Wtedy antagoniści NMDA chronią neurony przed drugą falą i chronią mózg przed dalszym spustoszeniem.

@surveilled

Nie wiem czy mówie tu na temat. Chcę tylko zwrócić uwagę na szerszy obraz i m. in. komórki glejowe.

Bo np. na hodowle samych neuronów MPTP nie działa. Tzn. nie zabija samych neuronów. Natomiast kiedy do hodowli dodamy astrocyty sytuacja się zmienia. Astrocyty zmieniają MPTP na MPP+ i dopiero ten związek chemiczny niszczy neurony.
Posty: 7 Strona 1 z 1
Wróć do „Niebenzodiazepiny”
Na czacie siedzi 53 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości