Ośrodki Leczenia Uzależnień - skuteczność, atmosfera, warunki

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 4 / 1 / 0

Z takim poważnych ośrodków to ktoś mi polecił Ośrodek Stanomino i w Starych Juchac ale z tego co się dowiedziałem to w w pierwszym trzeba być czystym chyba miesiąc, w SJ chyba 3 mc. To jakiś absurd! Jakbym był czysty 3 miesiące to nie szukałbym pomocy :/
  • 60 / 5 / 0

Informacyjnie, jakby ktoś był zainteresowany: w Stanominie prowadzą terapię głównie* dla uzależnionych od alkoholu (to nie jest ośrodek postmonarowski, tylko związany ściśle z ruchem AA i chociażby plan dnia jest całkiem inny). Poważną terapią to ciężko nazwać, bo to tylko 8 tygodni, ALE kadra i w ogóle dawka wiedzy jest naprawdę spora, wielu ludziom się dobrze wiedzie i w moim regionie kraju jest bardzo polecany. Pracy brak, skupienie się tylko rzeczywiście stricte na terapii - grupowej i indywidualnej, dużo pisania prac. Tak na dobrą sprawę to taki ośrodek dzienny z zakwaterowaniem %-D Na termin nie czeka się jakoś szczególnie długo, od 3 do 6 tygodni, w zależności od pory roku. Dla mnie lata temu to był pierwszy impuls do zmian (że na długo to nie pomogło to inna kwestia), ale myślę, że dla kogoś rzeczywiście bardzo mocno chcącego przestać chlać, może być dobrym wyborem. Wymagane jest przybycie na trzeźwo, bez żadnego zespołu abstynencyjnego.

@Ognisty niestety, to u nas kuleje. Tak samo jak z samym detoksem (już pal licho te czekanie do ośrodków) - szukasz pomocy właściwie na już, a termin masz na za dwa tygodnie - oczywiście fajnie, jakbyś do tego czasu nic nie pił czy nic nie brał. Gdzie sens, gdzie logika? Za mało ośrodków (a raczej miejsc w nich), za dużo uzależnionych. W sumie ciężko coś poradzić, bo np. w takiej Holandii problem jest dokładnie taki sam.
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2019 przez corleoNe, łącznie zmieniany 1 raz.

Jak działają dopalacze?

Dobrze wiedzieć przed Sylwestrem ;) Dość obszerny i w większości całkiem do rzeczy artykuł z periodyku „Służba Zdrowia”.

Dilerzy uniknęli więzienia. Sąd zachwycił się ich SMS-ami do klientów. "Nienaganna gramatyka"

Para brytyjskich studentów miała u siebie marihuanę o wartości ponad 1,5 tys. dolarów. Od kary uratowały ich dobrze napisane wiadomości tekstowe.
  • 2982 / 184 / 0

W Karanie był tydzień. Ale dawali też szansę tym co mniej. Jakie były kryteria tej szansy, to nie wiem. Warto się jednak postarać.
  • 4 / 1 / 0

@corleoNe Masz rację, może to jest kwestia popytu/podaży.

To ciekawe co piszesz bo ośrodek w Stanominie mi polecili głównie na problem z lekami bo ja akurat od alkoholu trzymam się z dala ;)

funkcje mention stosujemy w następujący sposób [menti0n]nick[/mention] - poprawione - jogurt
  • 60 / 5 / 0

Aż spojrzałem na ich stronę i masz rację. Oparłem się na swoich doświadczeniach sprzed lat i zasiałem dezinformację %-D
  • 4 / 1 / 0

A jeszcze pytanko, czy w Stanominie można palić? Bo w wyprawce jest zakaz zabierania tytoniu...
  • 60 / 5 / 0

Swoje papierosy tak (w sensie kupne, z banderolami, ofoliowane). Skręcanych nie można było (żadnych gilz, bletek, nabijarek itd).
  • 2 / / 0

Hejka :) bardzo bliska mi osoba przebywa od 3 tygodni w ośrodku Anielin koło Otwocka. Na razie kontakt mocno ograniczony, jeden telefon 10 min na tydzień. Zanim wybraliśmy to miejsce, to gadaliśmy z kilkoma osobami, które ukończyły tam leczenie i bardzo polecały. To nie jest monar, więc nie ma jakiejś ciężkiej pracy i czołgania, mocna terapia, a najważniejsze chyba było to, że praktycznie od razu przyjmują, jak jest skierowanie.
  • 824 / 143 / 2

11 lutego 2019corleoNe pisze:
niestety, to u nas kuleje. Tak samo jak z samym detoksem (już pal licho te czekanie do ośrodków) - szukasz pomocy właściwie na już, a termin masz na za dwa tygodnie - oczywiście fajnie, jakbyś do tego czasu nic nie pił czy nic nie brał. Gdzie sens, gdzie logika? Za mało ośrodków (a raczej miejsc w nich), za dużo uzależnionych. W sumie ciężko coś poradzić, bo np. w takiej Holandii problem jest dokładnie taki sam.
Może dlatego, że z ćpunami jest taki problem, że rano doznają olśnienia i potrafią rzucać wszystko i zarzekać się, że już nigdy nic nie wezmą, wyrzucają temat do kibla, itp, a wieczorem kołują już kolejny temat i zapominają o swoich postanowieniach. I tak np. co miesiąc przez kilka lat... to dla zdrowego człowieka jest nie do wytrzymania i skutkuje tym, że do ośrodków są przyjmowane osoby niezdecydowane, które po jednym, dwu dniach po prostu rezygnują. Wiele ośrodków ma system, że jak się zapisujesz to musisz dzwonić co kilka dni się przypominać, żeby wykazać się motywacją. I po kilku takich telefonach dostajesz termin przyjęcia do placówki. Moim zdaniem to ma sens i pozwala przynajmniej w jakimś stopniu odsiać tych niezdecydowanych.

Jeżeli chodzi o sam detoks - w sytuacji, w której potrzebujesz pomocy "na już", bo np. kończy Ci się benzo i masz zagrożenie padaczki, wtedy możesz zgłosić się do jakiegokolwiek szpitala psychiatrycznego, lub na SOR i jeżeli lekarz stwierdzi zagrożenie zdrowia i życia to nie ma opcji i muszą Cię przyjąć, choćbyś miał spać na korytarzu (takie sytuacje się często zdarzają) to będziesz mógł sobie tam przeleżeć i odtruć się pod okiem lekarzy.
Użytkownik nieaktywny
  • 7 / / 0

Witam! Szukam ośrodka mam 27 lat, co mi polecicie jestem w z Kujawsko POmorskiego byłem już w 2 gejowskich ośrodkach terapia rok czasu i sami faceci, rok czasu z samymi facetami to nie jest terapia. Dużo ludzi gejami zostaje w trakcie terapi ;]
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata