Opioidy - odstawianie

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 179 / 28 / 0

10 lutego 2019crocodilla pisze:
Gdyby ktoś jeszcze pytał co na biegunkę to Laremid/Stoperan.

Pytanie do ekspertów. Czym można załagodzić wyrzut noradrenaliny na odstawieniu? Leki na nadciśnienie to właściwy kierunek, czy źle kombinuję?
lek przeciwnadciśnieniowy klonidyna jest z powodzeniem stosowana przy odstawce i chwalona, nie wiem tylko czy jej działanie ogranicza się tylko do wyrzutu norki.
no, i to silny lek, trzeba uważać z nim
  • 340 / 40 / 0

Ratowanie się kodeiną na trampkowym skręcie, to nienajlepszy pomysł. kodeina raz, że działa krótko, a dwa to pomimo chwilowej ulgi, wydłuża tylko cierpienia, gdyż morfina, aktywny składnik kodeiny jest silniejszym agonistą receptorów opioidowych niż tramadol, to przecież oczywista oczywistość. Na tramadol sugerowałbym zastosować standardowy zestaw przeciwskrętowy jak ja to określam,a więc benzo, pregabalinę, kwas walproinowy, loperamid i mianseryna na spanie. Na dłuższą metę, to lekiem najbardziej podobnym strukturalnie do tramadolu jest wenlafaksyna i jest to dobry wybór na potramalową depresję. Najlepiej zacząć leczenie tym specyfikiem już w czasie skrętu, bo jego działanie ujawnia się dopiero po ok 2 tygodniach. Odstawianie za pomocą bupry jest dość komfortowe, ale ma tą wadę, że tą buprę też trzeba w końcu odstawić. Leczenie buprą zostawiłbym na skręta po długich ciągach na naprawdę mocnych opioidach. Wspomaganie się benzo jest dobre, jeżeli skręt jest uciążliwy, zwłaszcza w nocy ("zespół niespokojnych nóg"). Co do szalejącego układu współczulnego, to pregabalina działając na kanały wapniowe ogranicza napływ do szczeliny synaptycznej stresorów jak kwas glutaminowy i noradrenalina. Kwas walproinowy z jednej strony działa podobnie do pregabaliny biorąc udział w syntezie dekarboksylazy kwasu glutaminowego, z drugiej strony hamuje degradację GABA. Jedyną rzeczą, na którą trzeba uważać na skręcie i po nim, to nie wjebać się w benzo. A więc po minięciu najgorszych objawów stopniowo odstawiać benzo (w grę wchodzą właściwie jedynie rolki). Można oczywiście próbować zamiast benzo włączyć takie leki jak baklofen (w który też można się wjebać), tolperyzon czy tyzanidyna. Jednak optowałbym mimo wszystko za benzo, gdyż jego działanie nie dubluje się z działaniem pregabaliny, co ma miejsce w przypadku innych leków działających zwiotczająco na mięśnie. Dawka pregabaliny na skręcie to co najmniej 300 mg/d, a nawet 600 mg/d, czyli 300 rano i 300 wieczorem.

------------------

No tak, zapomniałbym że mianseryna gryzie się z tramadolem (ryzyko ZS). W takim razie tylko krople walerianowe, chyba że spróbować usnąć na samych rolkach albo zastosować nielubiane przeze mnie neuroleptyki (najmniej "inwazyjny" jest chlorprotixen w dawce 50 mg).

Scalono. taurinnn

Europejski Raport Narkotykowy 2019 – najważniejsze wnioski

Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii wypuściło coroczny raport na temat trendów narkotykowych w krajach Unii Europejskiej, Norwegii i Turcji. Oto najważniejsze wnioski.

SIN vs. Facebook, runda pierwsza

Ciekawe i bezprecedensowe rzeczy dzieją się w państwie Polan, a raczej na jego styku z dominium Marka Zuckerberga. Dobrze Wam znana Społeczna Inicjatywa Narkopolityki złożyła właśnie pozew przeciwko Facebookowi w związku z jego cenzorskimi zapędami.
  • 23 / 2 / 0

Leczę się w PLB. Biorę codziennie wg zaleceń lekarza oksykodon retard 2x20 mg, duloksetyna 60 mg rano. Na bóle przebijające był Sevredol, czyli szybka morfina w dawce 30 mg. Brałam czasami 90 mg dziennie.
Dodatkowo jadę na dwóch lekach przeciwpadaczkowych, bo mam epilepsję: lewetiracetam i lamotrygina.

Ostatnio mnie nie boli, odstawiłam tę morfinę całkiem i się strasznie męczę, gdy już mija 10h i oksy całkiem nie działa. Pocę się potwornie, nawet łydki mam mokre. Z nosa i oczu leci woda, potworna bezsenność.
Na sen brać zolpidem? Co na inne objawy?
Czy chociaż rzucić te 10 mg morfiny raz dziennie? W przeszłości tak czasem robiłam, jak już nie mogłam wytrzymać. Ale ileż można.
Ogólnie to będę powoli próbować wyjść całkiem z opioidów. Nie działają na mnie pozytywnie, więc nie biorę ich wcale rekreacyjnie, tylko na ból. Po kilku dawkach morfiny mam najwyżej słowotok i taką otwartość w mówieniu, lekkie zawroty głowy i takie dziwne uczucie na ciele. Dla mnie to nie jest przyjemne, wolę sobie wino obalić.
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 58 uczestników Wejdź na czata