LOT SAMOLOTEM

Dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków. Legalizacja, kary, pytania do adwokata.

Moderator: Prawo

Posty: 131 Strona 12 z 14
Rejestracja: 2018
  • 22 / 1 / 0


13 listopada 2018DexPL pisze:
W stanach już kilkanaście lat temu zamontowane są "mechaniczne psie nosy", które badają na węch każdego kto przechodzi, tylko wykalibrowane są na większe ilości, bo gdyby iały wykrywać nawet niewielkie ilości, to dzwoniły by przy co drugim... Tyle osób tam "śmierdzi" dragami.
W październiku odwiedziłem rodzinkę w Birmingham, generalnie byliśmy grupka paru osób, ja, żona, dziecko moje, szwagierka z mężem i dziećmi. Byliśmy czyści, żadne z nas nie ćpa, ale podczas pobytu znajomi rodziny coś tam palili i stimowali. Podczas kontroli zostałem wytypowany „na boczek” (prowadziłem wózek dziecka, spacerówka 6-cio miesięcznego malucha...) który rozebrali na drobne kawałki, obmacali wszystko co się da, mi przyłożono do ciała jakieś czarne ustrojstwo (podobne do naszych alkomatów tych żółtych) , to coś tam zapikalo i znowu na bok i kazali mi wejsc pomiędzy 2 ścianki na prześwietlenie, tam znowu coś im nie pasowało, musiałem się znowu rozbierać, puścili jak się okazało ze nic nie mam, pierwszy raz mnie gdzieś tak przetrzepali, dosłownie na wylot. Zastanawiałem się czy tez jakaś maszynka coś wyczuła czy poprostu ktoś miał kaprys na mnie.
Rejestracja: 2017
  • 184 / 12 / 0


Mojemi znajomemu na lotnisku w Bialorusi bodajze (przesiadka na trasie Belfast->Moskwa) tez robili takie kontrole, najpierw maszynka, pozniej trzepanie kazdego zakatka ciala. Okazalo sie, ze na pasku mial sladowe ilosci fety i to o to chodzilo. Moze podobna sytuacja

Kiedy konopia zaczyna być inna, niż włóknista

...czyli o przedmiocie czynności wykonawczej przestępstwa uprawy.
Rejestracja: 2018
  • 2186 / 748 / 1


Skoro przeprowadzili tak szczegółową kontrolę, to znaczy że coś "wykryło" pewne substancje. Szukali do pewności, że nic nie masz. Miałeś duże szczęście, że byłeś na pusto.
Zamachy 2001 i Patriot Act zmieniły USA w najbardziej policyjne państwo na świecie. W razie zatrzymania dają no 1 rok za 1 tabsę oxycodonu. Mandatory Minimum w przypadku narkotyków powodują, że za blister idzie się na 25 lat do pierdla o zaostrzonym rygorze, o ile to np 3 zatrzymanie z jakimkolwiek narkotykiem klasy A. Przejebane. Dla porównania w Polsce mamy labę pod tym względem, ale i tak nie przetłumaczysz przeciętnemu Sebiksowi, kóry marudzi o faszystowskim systemie prawnym zabierającym wolnosć człowiekowi
Rejestracja: 2014
  • 6267 / 682 / 0


Wszystkie stany mają takie ostre prawo? (bo kwestia narkotyków jest jakby suwerenną sprawą każdego z nich).
Ja dotąd za najbardziej policyjne państwo miałem Anglię (ale bardziej w rozumieniu obserwacji / podsłuchów / monitoringu).

A z tym trzepaniem na lotnisku zapewne znaleźli jakieś drobinki narkotyków, co spowodowało tak dokładną kontrolę. Też miałem kiedyś podobną sytuację w Londynie (wracałem z Ameryki płd). Na początku celnicy nie chcieli powiedzieć, o chodzi. Dopiero, jak się okazało, że nic przy sobie nie mam, gość (z którym uciąłem sobie na luzie pogawędkę) powiedział, że mam trochę koksu w portfelu, ale zaraz dodał, że jakiś % ludzi na lotnisku ma na sobie/ przy sobie jakieś śladowe ilości : )
Rejestracja: 2018
  • 2186 / 748 / 1


Mandatory minimum to zapis federalny. Różne stany różne substancje różnię kwalifikują (np maryśka), ale kontrolę na lotniskach są pod egidą federalną i jest na prawdę przejebane.
Rejestracja: 2014
  • 6267 / 682 / 0


^
Faktycznie - lotniska, ambasady (choć wbrew obiegowej opinii nie jest tak, że np ambasada Chile w Warszawie to terytorium Chile).
Rejestracja: 2013
  • 199 / 3 / 0


Mogę mieć w bagażu podręcznym np butelkę z magnezem w tabsach czy nie?
Jak inaczej sobie poradzić? :(
Rejestracja: 2018
  • 2186 / 748 / 1


Możesz, ale równie dobrze mogą ci ją zabrać, jak puścić bez problemów. Wszystko zalezy od funkcjonariusza na bramce kontroli, tego jak wyglądasz itd. Zazwyczaj nawet nie zajrzą, ale zdarzają się wyjątki (np loty z Ameryki pd, Loty do USA itd). Najlepiej miej zamknięte opakowanie fabrycznie (choć i to nie gwarantuje sukcesu). Mogą kazać ci zjeść jedną, czy dwie kapsułki itd, żeby sprawdzić, czy masz opory z ich zjedzeniem itd. Najważniejsze żeby to nie były płyny, bo z nimi to zero szans jak są ponad 100ml.
Rejestracja: 2019
Użytkownik zbanowany
  • 26 / 5 / 0


Nic przy sobie nie miałem a 2 lata temu na Okęciu mnie zaprosili na bok. Również, podobno jakieś ślady na banknotach, na pewno nie po moim wciąganiu, bo byłem akurat po półrocznej przerwie od wszelkich stimów.
Rejestracja: 2006
  • 30 / 3 / 0


Chciałbym wywieźć poza granicę UE troszkę amfetaminy na własny użytek. Naprawdę małą ilość. Myślę o tym żeby zaaplikować to w kapsułkę po czym owinąć woreczkiem foliowym i schować w ustach na czas przechodzenia przez kontrolę. W samolocie wyciągnę i schowam do kieszeni. Będzie tego na tyle mało, że w najgorszej sytuacji po prostu to połknę. Jak myślicie? Przejdzie taka akcja? Drugą sytuację to chciałem po prostu to wsypać do 100ml wódeczki, ale obawiam się że mogą trochę dziwnie patrzeć skoro lecę na wschód i biorę otwartą setkę np. wiśniówki?
Posty: 131 Strona 12 z 14
Wróć do „Prawo”
Na czacie siedzi 58 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Pawel_31 i 1 gość