Yerba Mate

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 1024 / 131 / 0

Właśnie testuję Amanda Despalada, smak ok, choć Pajarito lepiej mi podeszła, działanie chyba jednak na plus dla Amandy, choć spiłem jak na razie jeden solidny kubek, drugi się parzy. Testuje dalej :psycho:
  • 157 / 3 / 0

Jeżeli ktoś naprawdę chce poczuć kopa i inny niż w paragwajskich yerbach smak, polecam brazylijską yerbę z rodzimej firmy - Pizca Del Mundo. Jest trochę droższa, ale nie ma tam gałązek a same liście pełne pożądanych substancji ;)
Do tego jest niezwykle mocna i smakuje imo lepiej niż Pajarito, Cruz De Malta i inne znane yerby.
Zaczynałem przygodę od suszów tej firmy i serdecznie polecam! Na początku, przy pracy na akord, po 1/2 mocnych yerbach nosiło mnie do roboty i nakręcało na gadkę tak, że miałem (pracując wśród wołów - ukraińców) prawie najlepsze wyniki co przekładało się na wypłatę a do tego jeszcze sobie pogadałem z wszelakimi ludźmi pracującymi w okół :E
Po kilku miechach już tak nie odczuwałem działania, zapewne przez tolerkę, ale do dziś po ponad roku picia potrafi mnie dobrze "zrobić" :D To samo tyczy się tych słabszych, klasycznych yerb.

Pzdr!

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Kasowanie wspomnień zniechęca szczury do poszukiwania narkotyków

Łamanie powiązań między sygnałami (wyzwalaczami) i wspomnieniami jest dobrze znaną strategią w leczeniu fobii, uzależnień i PTSD. Ta metoda jednak - powszechnie znana jako "terapia ekspozycji" - nie jest zbytnio skuteczna w leczeniu uzależnień. Powód? Znaczenie kontekstu.
  • 64 / 2 / 0

Jak zaczynałem to własnie z Amandą Despalada, wywaliło mnie z butów ale to pewnie dlatego, że nasypałem prawie całą bombille. Chętnie bym do niej wrócił ale zamierzam potestować inne. Teraz pijam La Mejor i jest spoko, dobrze pobudza. Następną jaką chce spróbować to meta Mate - droga ale wg. opisu jest zbierana z dziko rosnacych krzewów przez rodzinkę.
  • 7 / / 0

[mention]JakisTam[/mention] chyba materko :P

Warto waporyzować mate? Czytałem, że warto, ale nie mogę się doszukać szerszego opisu działania. Mocniejsze efekty niż przy naparze (biorąc pod uwagę rodzaj)?
  • 157 / 3 / 0

Słyszałem, że palenie mate jest szkodliwe, więc zapewne z vaporyzacją będzie podobnie i zapewne nie będzie efektów, ale niech wypowie się ktoś z do świadczeniem, jeśli próbował :v :psycho: :krowa:
Użytkownik zbanowany
  • 25 / 3 / 0

Pierwszy raz w życiu zaparzyłem i piję yerba matę. Firma: DMG, w domu znalazłem w papierowym opakowaniu.
Nie mam odpowiednich naczyń, zaparzyłem w kubku w papierowym filtrze do herbaty.

Zadziałała lekko pobudzająco, ale zaskoczyła mnie przede wszystkim pysznym, cytrusowo-lawendowym smakiem.

Nie wiem czy dobrze zaparzyłem dałem około 3 łyżeczki na 1 większy kubek, woda temp ok 80 st. C i parzyłem ok. 5 minut. Susz zostawiłem do ponownego zaparzenia na później.
  • 588 / 88 / 0

^up: Można pić yerbę ze zwykłego kubka, ale lepiej, żeby susz cały czas w nim pływał. Dlatego warto sobie załatwić bombillę - tą specjalną rurkę do picia - wg mnie najlepiej sprawują się takie ze sprężynką. Bombilla sprawdza się zresztą także do innych napojów - np. do herbat ziołowych, albo zielonej herbaty - jest idealna. A co do ilości nasypu - 6 kopiastych łyżeczek to odpowiednik dość mocnej kawy.
  • 1024 / 131 / 0

Ja jak chcę większą ilość zrobić to parzę w french pressie, fajna metoda i bez fusiorów w gębie.
51xWV+WnciL._SY450_.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Użytkownik zbanowany
  • 25 / 3 / 0

Ja mam taką z dodatkiem szafranu. Jest pyszna, ale co do "klepliowści" lekka stymuacja, czasem trzeba poprawiać kawą, ale nigdy nie sypałem po pół kubka, bo ta akurat była droga.
  • 71 / 21 / 0

Jak sypiesz na łyżeczki to nie ma mowy żeby klepało. Yerby sypie się po 1/3 kubka najbidniej i to jest standardowa procedura. W hameryce Południowej potrafią i cztery piąte tykwy zasypać, a potem to płukac przez cały dzień...
Niestety, nie jest to tania zabawa :( a szkoda, bo wole yerbę od kawy. Lepiej na mnie działa
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata