Minimalizacja "zejścia" po stymulantach

Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

• 5388 / 752 / 0

22 października 2018taurinnn pisze:
Jak nie mogę w danej chwili wypić izotoników, to sięgam po elektrolity,
Tylko, ze to dwie rozne kwestie.
Jak jestes odwodniona to podstawa jest plyn hiperosmotyczny bo zwykle elektrolity przez Ciebie przeleca.
  • 29 / 1 / 0

Panowie po nocy z k. Potas magnez czy magnez wraz z kompleksem wit i min?

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Legalizacja marihuany w Kanadzie obniżyła ceny statystyki Legalizacja marihuany

Rok po legalizacji marihuany w Kanadzie po raz pierwszy obniżono oficjalne ceny tej używki. Nadal zakupy na czarnym rynku są tańsze, ale nielegalnie sprzedawana marihuana również tanieje.
  • 1754 / 175 / 1

24 grudnia 2018Andrzejkor pisze:
Panowie po nocy z k. Potas magnez czy magnez wraz z kompleksem wit i min?
Jajka na kolację, orzechy, ryba, pomidory, owoce...
Jak najbardziej multiwitamina + magnez/ magnez-potas
Użytkownik nieaktywny
  • 278 / 24 / 0

U mnie potas, magnez i multiwitamina całkowicie nic nie dawały. Organizm w ogóle nie reagował.

Jedyna niezastąpiona to picie przez całe fazowanie napojów izotonicznych zamiast jakichkolwiek innych napojów. A już najlepsze są wody wysokomineralizowane tylu "Jan" i "Zuber" - nigdy mnie nie zawiodły jak miałam porównanie ciągu na czystej kranówce do tego to niebo i ziemia XD
  • 2032 / 375 / 154

[mention]Syropik[/mention] O tak, izotoniki jak najbardziej. A potas i magnez, nawet jeśli pozornie nic nie dają, to obowiązek i podstawa. Trzeba dbać o to, by uniknąć odwodnienia. Na stimach organizm pracuje na zwiększonych obrotach, sporo elektrolitów może wtedy uciec, w dodatku jak jesteśmy na wyczerpaniu podczas zjazdu. A potas i magnez są właśnie najważniejsze dla naszego serca, które jest jednym z bardziej dostających przez stimy po dupie organów.
  • 173 / 34 / 0

Żeby nie mieć zejścia nie można do niego dopuszczać :nos:
A tak na serio to wg mnie wystarczy poprostu jeść i zmuszać się chociaż do godziny snu, nigdy nie miałem z tym problemów i jakoś zwał mi nie dolegał jakoś mocno, oczywiście nawadniać się podczas lotu ostro i systematycznie wrzucać jakieś witaminy nawet jak się nie ćpa, no chyba ze ktoś wpierdala na siłę scierwo nie nawadnia się nie je nie śpi jara fajkę za fajka i wszystko w chuju ma to niech cierpi za głupotę się płaci.
  • 154 / 20 / 1

Warto też suplementować kwas omega3. Jak miałam przez kilka tygodni problemy z tachykardią po długotrwałym ostrym zażywaniu stimów, to właśnie dopiero omega mi wyraźnie pomogła.
  • 368 / 42 / 0

Jakoś niezbyt wieże w antyarytmiczne działanie omega3. Oczywiście warto suplementować ale w pierwszej kolejności to magnez ewentualnie potas. Doraźnie 5htp. Wit c i e jako przeciwutleniacze i wit b zwłaszcza b6 oraz b3 jako regeneracja neuroprzekaźników.
  • 1054 / 48 / 0

22 października 2018taurinnn pisze:
(...)

Dbam o regenerację organizmu i nawodnienie - piję izotoniki, elektrolity do rozpuszczania i wodę mineralną. Staram się też zjeść coś wartościowego, zwłaszcza że po ustąpieniu działania stimów zdarza mi się czasem potężne gastro.

(...)
Z tym jedzeniem to też trzeba uważać; po jakimś chorym 4-dniowym maratonie na mecie zrobiłem sobie ciężkostrawny posiłek, dostałem ataku kolki żółciowej i zakończyłem maraton na pogotowiu.
  • 2032 / 375 / 154

@zioloziolo Dlatego z umiarem. Oczywiście w miarę lekkostrawne, ale pożywne. Dobrze sprawdzają się choćby warzywa na parze.
Wróć do „Minimalizacja szkód i prewencja efektów ubocznych”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata