Memantyna (Biomentin, Memabix, Polmatine) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 260 / 28 / 0

Memantyna nie poprawia zdolności poznawczych działa neuroprotekcyjnie ale na początku brania pogarsza zdolności kognitywne poprzez antagonizm rec. nikotynowych. Chociaż ma kilka pozytywnych cech mn. agonizm rec. dopaminowych, agonizm sigmy. Trwają badania nad zastosowaniem antagonistów NMDA na razie niewiele wiadomo. IMO ciekawy lek ale na pewno nie nootrop ani zamiennik ketaminy (nie liczcie na k-hole) jej zastosowanie widze w zmniejszaniu tolerki na inne dragi I ewentualnie jako potencjalizacje działania antydepresantów choć co do tego ostatniego to jestem sceptycznie nastawiony.
  • 50 / 3 / 0

hash Oil pytanie do Ciebie.

Jak oceniasz połączenie memantny z donepezilem?

I jaki lek/substancja noradrenergiczna według Ciebie najlepiej skomponuje się z memantyną? Obecnie jestem w stanie zamroczoności neuroleptycznej (olanzapina, kwetiapina-chodzi o sen) i celem jest aktywizacja

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

"2C-B to nowy narkotyk, który zdobywa kluby. Działa podobnie jak antydepresanty?"

Focusowe rewelacje na temat 2C-B. Zachęcamy do sporządzania list bzdur zawartych w niniejszym artkykule :)
  • 547 / 79 / 0

@drapok
Użyj następnym razem funkcji mention. Gdybym nie miał powiedomień o nowych wiadomościach z tego działu, to bym nie wiedział, że do mnie się zwracałeś.

Do memantyny dobrze jest dodać jakiś recetam i cholinergik. Donepezil będzie jak najbardziej ok. Ja bym jeszcze dołożył małą część plastra z nikotyną i betahistynę, żeby zapobiec zamuleniu przez agonizm H3.

Jeśli chodzi o neuroleptyki to zmieniłbym stanowczo metody na zaśnięcie.
  • 4409 / 514 / 0

22 lutego 2019drapok pisze:
hash Oil pytanie do Ciebie.

Jak oceniasz połączenie memantny z donepezilem?

I jaki lek/substancja noradrenergiczna według Ciebie najlepiej skomponuje się z memantyną? Obecnie jestem w stanie zamroczoności neuroleptycznej (olanzapina, kwetiapina-chodzi o sen) i celem jest aktywizacja
Zacznij od phenylpiracetamu.
  • 50 / 3 / 0

23 lutego 2019Hash_Oil pisze:
@drapok
Użyj następnym razem funkcji mention. Gdybym nie miał powiedomień o nowych wiadomościach z tego działu, to bym nie wiedział, że do mnie się zwracałeś.

Do memantyny dobrze jest dodać jakiś recetam i cholinergik. Donepezil będzie jak najbardziej ok. Ja bym jeszcze dołożył małą część plastra z nikotyną i betahistynę, żeby zapobiec zamuleniu przez agonizm H3.

Jeśli chodzi o neuroleptyki to zmieniłbym stanowczo metody na zaśnięcie.
Wiem, że neuroleptyki to zło, ale tak prosta czynność jak sen jest dla mnie za trudna, agonizm h3 z memantyny?
  • 4409 / 514 / 0

*antagonizm h3
  • 50 / 3 / 0

Antagonizm 5-ht3, a co do histaminy tu w różnych miejscach różnie piszą-raz, że memantyna jest histaminergiczna, w innych, że zmniejsza histamine
  • 547 / 79 / 0

Memantyna aktywuje H3 zmniejszając poziom histaminy i innych neuroprzekaźników.
  • 50 / 3 / 0

@@hash _Oil

ciekawą właściwością memantyny jest antagonizm 5-ht3, obecny również w wortioksetynie

mam do Ciebie pytanie, która funkcja memantyny pogłębiać może problem ze snem ?
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata