Różnica w stężeniach między tramadolem retard a tym w kroplach.

Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 9 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2018
  • 4 / / 0


Jak w temacie, jeśli ktoś mógłby mi prosto wytłumaczyć jakie stężenie będę miał i kiedy po przyjęciu tramadolu retard 100 mg we krwi oraz porównał to do tej samej dawki ale zażytej w kroplach.
Dzięki :)
Rejestracja: 2018
  • 134 / 8 / 0


Bierzesz krople, niemal natychmiast jest to wchłaniane do organizmu. Bierzesz retard (bez kruszenia) uwalnia się powoli przez kilka godzin. Musiałbym pokruszyć retarda aby było podobne do kropel, tylko że czas wchłaniania będzie wolniejszy.
PS. Zakładam że masz pusty żołądek.

Jak to jest, gdy palisz Salvię dla dobra nauki?

Autor artykułu był jednym z 12 ochotników w pierwszym w historii badaniu nad salwinoryną A, w którym użyto obrazowania pracy mózgu metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Przeczytajcie jak wyglądało to z jego perspektywy!

Po psychotropy i viagrę do weterynarza. NIK alarmuje: To niebezpieczna luka w prawie

Leki odurzające i hormonalne dla zwierząt wydawane na receptę są poza nadzorem. Według kontrolerów NIK to niebezpieczna luka w prawie, którą należy jak najszybciej zlikwidować
Rejestracja: 2018
  • 4 / / 0


czyli 100 mg retard = 50 mg kropli jeśli chodzi o maksymalną ilość substancji we krwi?
Rejestracja: 2018
  • 134 / 8 / 0


100 mg Tramalu = 8 kropli! Kroplomierz w oryginalnych butelkach odpowiednio odmierza ilość.
Rejestracja: 2018
  • 4 / / 0


No ale chodzi o porównanie retardów do kropli. 8 kropli (czyli 100mg) porobi Cię tak samo tylko 2x krócej niż 200 mg retardów, tak?
Rejestracja: 2018
  • 134 / 8 / 0


Krople wchłaniają się niemal natychmiast jednak działają krócej. Natomiast retardy musisz zgnieść. Retardy będą działać wchłaniać się wolniej, ale będą działały dłużej.
100 mg to 100 mg tylko zależy w jaki sposób przyjmujesz. Czy będzie działać od razu czy z opóźnieniem.
Polecam Tramal ale nie retard, tylko zwykły. Wchłania się trochę wolniej od kropli. Natomiast retardy są tak zbudowane, aby wszystkiego nie oddawać na raz. Substancja (bez ich pokruszenia) będzie się uwalniać przez kilka godzin.
Rejestracja: 2017
  • 89 / 4 / 0


Mu chodzi o to, że chcąc osiągnąć stan jak po 100 mg kropli ile musiał by zjeść tabletek retard i jak to wygląda czasowo przykładowo (nie mam pojęcia jak to wychodzi )biorąc 200mgretard po godzinie bd się czuł jak po 30mg z kropli po 4 godzinach jak po 120 z kropli itd...
Sam kiedyś się nad tym zastanawiałem ile to wychodzi w że tak powiem w przeliczeniu rzecz jasna retard działa dłużej co jest plusem ale myślę że nie tylko autora ciekawi czy nie było by ekonomiczniej zajebac 3 retardy(np oczywiście ) zamiast 1 pogryzionego
Rejestracja: 2018
  • 134 / 8 / 0


Jeżeli weźmie pokruszone będzie się dłużej wchłaniać do organizmu. Tego niestety nie wiem. Ja po 200 mg trampka w kroplach czuję się jak po 300 w tabletkach.
W kroplach wchodzi do pół godziny i to całościowo. Natomiast retard to już trzeba poczekać nawet do 1,5 godziny do tego aby się poczuć W PEŁNI jak po kroplach.
Rejestracja: 2018
  • 4 / / 0


Uwaga bo znam odpowiedź od lekarza.
100 mg w retardach to ekwiwalent około 65 mg w kroplach z tym, że retard działa po 3 godzinach przez 12 a krople po jednej przez 6.
Niby logiczne jest, że skoro retardy działają dwa razy dłużej to i dwa razy słabiej ale jednak nie dokładnie dwa razy słabiej tylko troszkę mocniej :)
Posty: 9 Strona 1 z 1
Wróć do „Tramadol”
Na czacie siedzi 51 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pawelwisniewskipiotr i 0 gości