Tiambuteny

Moderator: Opioidy

Posty: 4 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2014
  • 303 / 15 / 0


[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] Tiambuteny - czyli pochodne tiambutenu ((RS)-4,4-ditiofen-2-ylobut-3-eno-2-aminy, który to sam w sobie nie jest aktywny).

https://en.wikipedia.org/wiki/Thiambutenes
(poniżej moje tłumaczenie)

Tiambuteny to grupa opioidowych środków przeciwbólowych stworzonych w brytyjskim laboratorium firmy Borroughs-Wellcome w późnych latach 40. Związek macierzysty - tiambuten - nie posiada właściwości przeciwbólowych, ale niektóre związki z tej grupy są analgetykami o mocy zbliżonej do morfiny.

Godne uwagi związki to dimetylotiambuten, dietylotiambuten, etylometylotiambuten, pirolidynylotiambuten i piperydylotiambuten. Najsilniejszy spośród nich jest etylometylotiambuten będący o 30% silniejszy od morfiny; pirolidynylotiambuten jest najsłabszy - 70% mocy morfiny; reszta ma moc zbliżoną do morfiny. Dietylotiambuten używany jest najczęściej, głównie w weterynarii.

Wszystkie te związki wywołują efekty uboczne właściwe antycholinergikom i antyhistaminom, nie licząc dwóch słabszych środków - diallilotiambutenu i morfolinylotiambutenu. Wszystkie mają również centrum chiralne na węglu alfa (do którego dołączany jest podstawnik R1), a więc posiadają dwa stereoizomery, przy czym izomer prawoskrętny jest zawsze silniejszy, choć oba izomery są aktywne.

Trzy z tych związków: dietylotiambuten, dimetylotiambuten oraz etylometylotiambuten są wyraźnie wymienione jako nielegalne narkotyki w Jednolitej konwencji ONZ o środkach odurzających, są więc nielegalne na całym świecie, ale reszta jest nielegalna tylko w krajach, które mają odpowiednik prawa analogowego, takich jak USA, Australia czy Nowa Zelandia.

===

W Polsce, jako że i u nas obowiązuje ta konwencja, nielegalne są właśnie trzy wyżej wymienione substancje. Reszta jest legalna i w związku z tym zastanawiam się, czy nie dałoby się tego faktu wykorzystać na rynku RC opio. Zwłaszcza interesujący wydaje się piperydylotiambuten, który według wiki ma moc taką jak morfina. (https://en.wikipedia.org/wiki/Piperidylthiambutene)
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] Wspomniane działanie antycholinergiczne brzmi trochę odstraszająco, jednak jakbym miał miliony monet, to może nawet skusiłbym się na custom synth.
Tak czy siak - wątku nie było, więc zrobiłem, a i potłumaczyłem sobie trochę. :-)
Rejestracja: 2015
  • 128 / 11 / 0


Z pewnością powodzenie na owym rynku by miały. Pytanie czy jakikolwiek vendor, niekoniecznie polski, ma w ofercie którykolwiek z tych związków.

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Wpadł diler narkotyków. Miał tabletki ekstazy w kształcie głowy prezydenta

Zarzuty posiadania nielegalnych substancji usłyszał mieszkaniec amerykańskiego stanu Floryda, w którego domu znaleziono narkotyki. 23-latek miał m.in. tabletki ekstazy w kształcie głowy prezydenta USA Donalda Trumpa.
Rejestracja: 2011
  • 767 / 122 / 6


@iuhanna
1. Działanie przeciwhistaminowe (via odwrotny agonizm/antagonizm H1) może prowadzić do nasilenia euforii.
2. Antycholinergiki wykorzystujemy m.in. w terapii choroby Parkinsona, która charakteryzuje się obniżonym poziomem DA w mózgu, a jednocześnie zawyżonym stężeniem ACh. Tak więc blokując receptory cholinergiczne nasilamy przekaźnictwo dopaminergiczne, tj. zadowolenie highu :D

Jak dla mnie piękne 3 w 1.
Rejestracja: 2009
  • 569 / 38 / 0


Odnośnie pierwszego postu to już to wykorzystano i dostępna jest w sprzedaży Piperidylthiambutene. Ktoś już testował może jako żę nawet w EU już mają
to? Nie wiele informacji można znaleść poza jakimiś paroma postami na reddicie i bluleghcie, z któych niewiele wynika.
Piperidylthiambutene.jpg
Piperidylthiambutene
IUPAC-Name: 1-[4,4-Di(2-thienyl)-3-buten-2-yl]piperidine
CAS #: 54160-31-5
Form: powder
NMR Analysis: C17H21NS2
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Posty: 4 Strona 1 z 1
Wróć do „Inne opioidy”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: oxy77 i 0 gości