Tiambuteny

Moderator: Opioidy

• 303 / 14 / 0

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] Tiambuteny - czyli pochodne tiambutenu ((RS)-4,4-ditiofen-2-ylobut-3-eno-2-aminy, który to sam w sobie nie jest aktywny).

https://en.wikipedia.org/wiki/Thiambutenes
(poniżej moje tłumaczenie)

Tiambuteny to grupa opioidowych środków przeciwbólowych stworzonych w brytyjskim laboratorium firmy Borroughs-Wellcome w późnych latach 40. Związek macierzysty - tiambuten - nie posiada właściwości przeciwbólowych, ale niektóre związki z tej grupy są analgetykami o mocy zbliżonej do morfiny.

Godne uwagi związki to dimetylotiambuten, dietylotiambuten, etylometylotiambuten, pirolidynylotiambuten i piperydylotiambuten. Najsilniejszy spośród nich jest etylometylotiambuten będący o 30% silniejszy od morfiny; pirolidynylotiambuten jest najsłabszy - 70% mocy morfiny; reszta ma moc zbliżoną do morfiny. Dietylotiambuten używany jest najczęściej, głównie w weterynarii.

Wszystkie te związki wywołują efekty uboczne właściwe antycholinergikom i antyhistaminom, nie licząc dwóch słabszych środków - diallilotiambutenu i morfolinylotiambutenu. Wszystkie mają również centrum chiralne na węglu alfa (do którego dołączany jest podstawnik R1), a więc posiadają dwa stereoizomery, przy czym izomer prawoskrętny jest zawsze silniejszy, choć oba izomery są aktywne.

Trzy z tych związków: dietylotiambuten, dimetylotiambuten oraz etylometylotiambuten są wyraźnie wymienione jako nielegalne narkotyki w Jednolitej konwencji ONZ o środkach odurzających, są więc nielegalne na całym świecie, ale reszta jest nielegalna tylko w krajach, które mają odpowiednik prawa analogowego, takich jak USA, Australia czy Nowa Zelandia.

===

W Polsce, jako że i u nas obowiązuje ta konwencja, nielegalne są właśnie trzy wyżej wymienione substancje. Reszta jest legalna i w związku z tym zastanawiam się, czy nie dałoby się tego faktu wykorzystać na rynku RC opio. Zwłaszcza interesujący wydaje się piperydylotiambuten, który według wiki ma moc taką jak morfina. (https://en.wikipedia.org/wiki/Piperidylthiambutene)
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] Wspomniane działanie antycholinergiczne brzmi trochę odstraszająco, jednak jakbym miał miliony monet, to może nawet skusiłbym się na custom synth.
Tak czy siak - wątku nie było, więc zrobiłem, a i potłumaczyłem sobie trochę. :-)
  • 128 / 11 / 0

Z pewnością powodzenie na owym rynku by miały. Pytanie czy jakikolwiek vendor, niekoniecznie polski, ma w ofercie którykolwiek z tych związków.

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Biblioteka miejscem handlu narkotykami

W powietrzu unosi się zapach haszyszu, a personel jest świadkiem handlu narkotykami - tak wygląda codzienność miejskiej biblioteki na jednym z przedmieść Sztokholmu.
  • 767 / 118 / 6

@iuhanna
1. Działanie przeciwhistaminowe (via odwrotny agonizm/antagonizm H1) może prowadzić do nasilenia euforii.
2. Antycholinergiki wykorzystujemy m.in. w terapii choroby Parkinsona, która charakteryzuje się obniżonym poziomem DA w mózgu, a jednocześnie zawyżonym stężeniem ACh. Tak więc blokując receptory cholinergiczne nasilamy przekaźnictwo dopaminergiczne, tj. zadowolenie highu :D

Jak dla mnie piękne 3 w 1.
  • 543 / 28 / 0

Odnośnie pierwszego postu to już to wykorzystano i dostępna jest w sprzedaży Piperidylthiambutene. Ktoś już testował może jako żę nawet w EU już mają
to? Nie wiele informacji można znaleść poza jakimiś paroma postami na reddicie i bluleghcie, z któych niewiele wynika.
Piperidylthiambutene.jpg
Piperidylthiambutene
IUPAC-Name: 1-[4,4-Di(2-thienyl)-3-buten-2-yl]piperidine
CAS #: 54160-31-5
Form: powder
NMR Analysis: C17H21NS2
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wróć do „Inne opioidy”
Na czacie siedzi 50 uczestników Wejdź na czata