Wątroba

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Użytkownik zbanowany
  • 134 / 32 / 0

Ten cały paracetamol może Tobie wychodzić bokiem wcale nie wątrobą a trzustką. Mając nawet nieznacznie zwiększony ALT/ALAT warto zbadać, bo trzustka może nie dawać sygnałów, że jest bardzo źle przez długi czas.
  • 983 / 140 / 0

@snake3ater

Miałem robiony cukier i tylko nieznacznie podwyższony, tzn 136, ale dzień wcześniej przed snem zjadłem ciastka a 3-4 godziny przed badaniem piłem melisę i wciągałem tabakę, a tym bardziej że ponad osiem lat temu miałem OZT, to w tym wypadku IMO nie jest aż tak zle.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Naperville rezygnuje ze sprzedaży marihuany

Członkowie Rady Miasta Naperville w ubiegłym tygodniu głosowali za rezygnacją ze sprzedaży rekreacyjnej marihuany, kiedy prawo wejdzie w życie w styczniu przyszłego roku.
Użytkownik zbanowany
  • 134 / 32 / 0

Jak jesteś po ozt to tym bardziej warto zrobić badanie krwi pod kątem trzustki. Jak jesz zbyt dużo leków to już w ogóle.
Ogólnie ozt to całkiem prosta droga do cukrzycy, więc dobrze że się badasz.
  • 983 / 140 / 0

Lekarz przepisał mi metforminę (METFORMAX 500 SR), Jest to już na forum gdzie indziej o tym napisałem.
  • 5342 / 746 / 0

28 stycznia 2019VERBALHOLOGRAM pisze:
Jeszcze ALT jest takie badanie (enzymy wątrobowe), które o dziwo u mnie mimo łykania tabletek z paracetamolem w miksach w dużych ilościach, miałem nieznacznie podwyższone i sam dla siebie kupiłem jakiś suplement, nie lek, a lekarz oceniający nawet nie wspomniał, a jak ja się o to zapytałem to powiedział że po prostu mogę. BTW. ALT to to samo co ALAT?
Tam masz przy watrobie alat, aspat, ggtp i bilrubine.
Przy trzustce tez masz enzymy i je jak wspomniano warto przebadac.
  • 983 / 140 / 0

poradnik ziolowy dla chorych na żołądek i wątrobę.pdf
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 452 / 48 / 0

Najlepsze co możesz zrobić dla wątroby, to nie jeść przez 24 godziny. Odczuje ona ulgę większą, niż po polecanych tu suplach.
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata