Problem z oddawaniem moczu.

Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.

Moderator: Zdrowie

Posty: 23 Strona 3 z 3
Rejestracja: 2015
  • 1218 / 142 / 0


Ogólnie ja jak się np. po seksie nie mogę wylać to po prostu siadam na kiblu i jest łatwiej.
Rejestracja: 2017
  • 2065 / 636 / 0


Prawdopodobnie jest to spowodowane przez to,że w trakcie orgazmu ludzki w mózg wydziela oprócz dopaminy itd też dwa konkretne hormony. Mowa o wazopresyne (hormon antydiuretyczny) oraz oksytocyne. Podczas gdy ten drugi jest zapewne powszechnie i dobrze znany, to o tym pierwszym nie słyszy się raczej aż tak często.

Wazopresyna to hormon, który wytwarzany jest przez podwzgórze, a w ostatecznej postaci uwalniany jest przez tylny płat przysadki mózgowej. Działanie hormonu jest dość szerokie, my jednak skupimy się na kilku konkretnych skutkach jego nadmiernego wydzielania. Wazopresyna powoduje zagęszczenie moczu, wzrost ciśnienia krwi oraz obkurczenie naczyń krwionośnych.

Jak zapewne zauważyliście, znaleźliśmy już naszego winowajcę. To właśnie nadmierna ilość wazopresyny obecna w naszym organizmie sprawia, że mamy trudności z wysikaniem się po seksie. Nie powinniście się jednak tym martwić. Wystarczy bowiem odczekać kilka minut, aby wszystko wróciło do normy, umożliwiając wam normalne oddawanie moczyu. W przypadku mężczyzn problemy mogą dodatkowo wynikać z powiększonej prostaty - ta sytuacja wymaga już konsultacji z lekarzem.

W ramach ciekawostki warto dodać, że to właśnie m.in. wazopresyna sprawia, że jesteśmy gatunkiem monogamicznym. Udowodniły to pewne badania przeprowadzone na nornikach preriowych oraz ich kuzynach nornikach łąkowych. Norniki preriowe są monogamistami, a ich mózg produkuje duże ilości wazopresyny - w przeciwieństwie do norników łąkowych, których mózgi nie produkują tego hormonu, a same zwierzęta nie są monogamistami.

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...
Rejestracja: 2017
  • 278 / 19 / 0


'' Norniki preriowe są monogamistami, a ich mózg produkuje duże ilości wazopresyny - w przeciwieństwie do norników łąkowych, których mózgi nie produkują tego hormonu, a same zwierzęta nie są monogamistami.''

korelacja nie jest związkiem przyczynowo- skutkowym.
Posty: 23 Strona 3 z 3
Wróć do „Substancje psychoaktywne a choroby”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość