Problem z oddawaniem moczu.

Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.

Moderator: Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
Posty: 23 Strona 3 z 3
Rejestracja: 2015
  • 1262 / 150 / 0


Ogólnie ja jak się np. po seksie nie mogę wylać to po prostu siadam na kiblu i jest łatwiej.
Rejestracja: 2017
  • 3079 / 1034 / 0


Prawdopodobnie jest to spowodowane przez to,że w trakcie orgazmu ludzki w mózg wydziela oprócz dopaminy itd też dwa konkretne hormony. Mowa o wazopresyne (hormon antydiuretyczny) oraz oksytocyne. Podczas gdy ten drugi jest zapewne powszechnie i dobrze znany, to o tym pierwszym nie słyszy się raczej aż tak często.

Wazopresyna to hormon, który wytwarzany jest przez podwzgórze, a w ostatecznej postaci uwalniany jest przez tylny płat przysadki mózgowej. Działanie hormonu jest dość szerokie, my jednak skupimy się na kilku konkretnych skutkach jego nadmiernego wydzielania. Wazopresyna powoduje zagęszczenie moczu, wzrost ciśnienia krwi oraz obkurczenie naczyń krwionośnych.

Jak zapewne zauważyliście, znaleźliśmy już naszego winowajcę. To właśnie nadmierna ilość wazopresyny obecna w naszym organizmie sprawia, że mamy trudności z wysikaniem się po seksie. Nie powinniście się jednak tym martwić. Wystarczy bowiem odczekać kilka minut, aby wszystko wróciło do normy, umożliwiając wam normalne oddawanie moczyu. W przypadku mężczyzn problemy mogą dodatkowo wynikać z powiększonej prostaty - ta sytuacja wymaga już konsultacji z lekarzem.

W ramach ciekawostki warto dodać, że to właśnie m.in. wazopresyna sprawia, że jesteśmy gatunkiem monogamicznym. Udowodniły to pewne badania przeprowadzone na nornikach preriowych oraz ich kuzynach nornikach łąkowych. Norniki preriowe są monogamistami, a ich mózg produkuje duże ilości wazopresyny - w przeciwieństwie do norników łąkowych, których mózgi nie produkują tego hormonu, a same zwierzęta nie są monogamistami.

Prezydent podpisał nowelizację prawa farmaceutycznego

apteki będą mogły sprzedawać podmiotom nieprowadzącym działalności leczniczej leki dostępne bez recepty. Wyjątek będą stanowić produkty lecznicze zawierające takie substancje jak pseudoefedryna, kodeina i dekstrometorfan.
Rejestracja: 2017
Użytkownik nieaktywny
  • 279 / 22 / 0


'' Norniki preriowe są monogamistami, a ich mózg produkuje duże ilości wazopresyny - w przeciwieństwie do norników łąkowych, których mózgi nie produkują tego hormonu, a same zwierzęta nie są monogamistami.''

korelacja nie jest związkiem przyczynowo- skutkowym.
Posty: 23 Strona 3 z 3
Wróć do „Choroby i interakcje z substancjami”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość