Morfina - wątek ogólny

Dyskusja o głównym alkaloidzie opium, oraz jego półsyntetycznej pochodnej.
Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 1593 / 204 / 2

Opiaty obniżają cukier we krwi, więc może wystąpić coś ala głód jak się kończy działanie (chociaż nie tylko, zależy od opio i dawki), szczególnie na słodkie.

@up, ja właśnie po oxy mam blokadę apetytu, ale po kodzie i DHC to wpierdalam jak głupi :)
  • 5495 / 408 / 0

@guccilui
Zgadzam się co do obniżenia cukru, ja raz po 20 mg morfiny p.o. zemdlałem w biedronce.Nie, to nie był nodding.Po prostu spadł mi cukier a jak już ochroniarz polał mnie woda i obudziłem się na palecie.Zjadłem batona i wszystko wróciło do normy.

Australia: Pytamy dilerów, jak wpłynęły na nich związane z narkotykami zgony na festiwalach

"Zdecydowanie widzę większą ostrożność i słyszę więcej pytań. Kupujący chcą teraz zobaczyć produkt przed jego zakupem i wiedzieć, jak zareagowali inni."

Jak Maradona robi Meksyk w światowej hurtowni kokainy

Po Sinaloi krąży zagadka: Czy to Maradona przyciągnął kokainę, czy to kokaina przyciągnęła Maradonę? Boski Diego, którego narkotyki zabrały kiedyś na próg śmierci, trenuje Dorados z miasta karteli
  • 833 / 147 / 2

Po morfinie i PST jadłem normalnie, po kodeinie niestety żołądek potrafił się buntować, a po Oxy różnie, ale czasem zdarzało się rzygnąć jak zbyt łapczywie jadłem. Ja ogólnie muszę uważać na dietę, więc zawsze przed wzięciem opio starałem się zjeść lekki posiłek, wtedy dużo lepiej się czułem niż jak kiedyś brałem wszystko na pusty, że niby mocniej zadziała. No może mocniej, ale co z tego, skoro mdłości potem nie pozwalały mi się cieszyć fazą. Najlepiej po prostu jeść normalnie i nie wpierdalać się w gastrofazę jak po zielsku %-D

^ no właśnie mi się też czasem zdarzało mdleć, dlatego potem pilnowałem, żeby być najedzonym przed wzięciem jakiegokolwiek opio.
  • 1375 / 190 / 154

@guccilui @UJebany No właśnie, ciekawa jest ta sprawa wpływu opiatów na glikemię. Na szczęście nie miałam (a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo) nieprzyjemności stricte zemdleć po majce. Ale z cukrem de facto nie miałam nigdy większych problemów, hipoglikemie miewałam jedynie przy drastycznym odwodnieniu (raczej po odstawieniu majki, nie po niej). Raz, może dwa-trzy zdarzyło mi się po morph ,,odcięcie'', ale to były raczej srogie noddy, raz łagodna depresja oddechowa. Zwłaszcza że na głodówkach (oraz ofc na kursach na ratownika) nauczyłam się bezbłędnego rozpoznawania objawów hipoglikemii u innych i u siebie.

@eth0 A to rzyganie u Ciebie ustępowało w miarę wzrostu tolerancji? Bo rzeczywiście, pamiętam mdłości (ale bez wymiotów) przy pierwszych razach, zwłaszcza na czczo. Niezależnie, czy p.o., czy i.v. Jednak kilka dawek wystarczyło, by te mdłości praktycznie w ogóle nie wracały. Najlepiej było pod tym względem właśnie po majce, po kodzie. Po fencie już potrafiło potwornie mnie mdlić. A gastro - zdarzało mi się po większych grzaniach, ale jeszcze przed ciągami. W ciągach apetytu nie miałam praktycznie w ogóle, nie mówiąc już o odstawieniu.
  • 833 / 147 / 2

@taurinnn, zazwyczaj tak, jak byłem w ciągu to tylko na początku organizm się buntował, potem już nie, chyba że potem nagle wziąłem za dużą dawkę to rzyganie zawsze było objawem przedawkowania i wtedy wiedziałem, żeby przystopować.
  • 116 / 1 / 0

kodę biorę praktycznie codziennie w dawkach 630-780mg - ile bym potrzebował morfiny per oral? Pamietam kiedyś zjadłem 4 czy 5 sevredoli 20mg i było si, ale wiadomo wtedy mnie fajnie grzało 300mg
P.S
Raczej nie zAmierzam walić w kabel - raz w życiu waliłem metkata i jakos nie siada mi wjazd i.v - wole jak się ładuje. Przez żołądek.
  • 833 / 147 / 2

180-200mg
Użytkownik zbanowany
  • 421 / 82 / 0

150 spróbuj, 200 bym nie przekraczał na pewno na pierwszy raz. Skuteczność morfiny p.o. zależy od długości jej przyjmowania i od ph żołądka, w zasadowym się lepiej przyjmuje więc leki z grupy IPP (np. pantoprazol) mogą być pomocne w podbijaniu.
  • 833 / 147 / 2

Właśnie to jest ciekawe czy jeżeli wcześniej długo przyjmował kodeinę to czy biodostępność morfiny będzie dzięki temu większa, czy musi jakby zaczynać "od zera" (w sensie tej biodostępności właśnie). Jeżeli są takie przypuszczenia to rzeczywiście lepiej zacząć od 150mg. Warto też ją brać razem z lekkim posiłkiem lub tuż po nim, bo to też trochę zwiększa biodostępność.
  • 5177 / 489 / 0

18 stycznia 2019UJebany pisze:
@guccilui
... a jak już ochroniarz polał mnie woda i obudziłem się na palecie...
Chciałbyś, żeby to była woda %-D (taki mały żart :))
Wróć do „Morfina i heroina”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata