Magnez i preparaty z nim - wątek ogólny.

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Posty: 102 Strona 10 z 11
Rejestracja: 2017
  • 6267 / 1104 / 2

15 stycznia 2019taurinnn pisze:
. Co do Asparginu - ja myślę, że dawka w sam raz. Na dodatek zawiera potas, którego moje serducho bardzo potrzebuje. ;) Biorę tę samą dawkę.
Wow 17mg jonow magnezu %-D
Kup sobie slotwinke ktora ma. 400mg magnezu/1,5l i dosyp soli potasowej...
Rejestracja: 2018
  • 2435 / 540 / 155

@Stteetart Ale w Asparginie mamy opakowania po 50-100 tabletek i można łatwo sterować dawką. Jeden wymaga małej, inny dużej.

Co wiemy (i czego nie wiemy) o "paraliżu drewnolubnych"?

W ostatnich latach odnotowano, że niektóre gatunki grzybów psylocybinowych występujące na całym świecie mogą dawać dziwny i przerażający efekt uboczny zwany „paraliżem drewnolubnych” [wood-lovers paralysis, WLP]. Jest to krótkotrwały okres osłabienia lub sztywności mięśni, tudzież utraty pełni funkcji motorycznych, pojawiający się kilka godzin po przyjęciu dawki grzybów.

Hamburg: skonfiskowano 1,5 tony kokainy. Miała iść do Polski

Spektakularne znalezisko w porcie w Hamburgu: między workami ryżu znaleziono 1,5 tony kokainy. Ładunek najprawdopodobniej szedł do Polski, skąd miał być rozprowadzony po całej Europie.
Rejestracja: 2017
  • 6267 / 1104 / 2

Dobra, ale po co mi tabsy ktorych musze lyknac 10-15 zeby dostarczyć tyle magnwzu co w 1 l wody?
Rejestracja: 2018
Użytkownik zbanowany
  • 5 / 1 / 0

1 tabletka Asparginu zawiera 250 mg magnezu wodoroasparaginianu (średnio przyswajalna, organiczna sól magnezu), co odpowiada 17 mg jonów magnezu.
Rejestracja: 2011
  • 1749 / 94 / 18

Jak magnez to tylko mleczan i cytrynian, to są dwie najłatwiej dostępne i najlepiej przyswajalne formy jakie można kupić w aptece. Tabletki rozpuszczalne a'la pluszzz najczęściej zawierajaą wbrew pozorom gorzej przyswajalne formy. No i oczywiście zawsze z witaminą B6, dobrze do tego jeszcze brać wapno i potas wtedy mamy pewność dobrej przyswajalności.
Rejestracja: 2018
  • 2435 / 540 / 155

@Duce No a najgorsze jest żerowanie na naiwniakach poprzez reklamowanie suplementów (nie leków!) zawierających tlenek magnezu, gadając przy tym jeszcze, że to dobrze przyswajalna forma, podczas gdy jest jedną z najsłabiej przyswajalnych :korposzczur:
Rejestracja: 2018
  • 107 / 5 / 0

Jak to jest z przyswajaniem magnezu, czy rzeczywiście lepiej się może przyswajać biorąc z jedzeniem? Tylko minus taki, że b6 rozpuszcza się w wodzie i w tym momencie właśnie następuje dylemat kiedy lepiej brać o ile jest jakaś różnica.
Rejestracja: 2018
Użytkownik zbanowany
  • 5 / 1 / 0

Dobrym przykładem żerowania na "naiwniakach" jest Asparaginian Extra z dziadkiem-farmaceutą na frontonie kartonu reklamującym właśnie m.in. w 2 tabl. (czyli w dziennej porcji): węglan magnezu -magnez - 72 mg (19%) - nieorganiczna, słabo przyswajalna sól magnezu; tlenek magnezu - tutaj użyty chyba jako drugie źródło magnezu, choć jak wiemy tlenek magnezu to jedno z najgorszych źródeł Mg; asparaginian - kwas asparaginowy - substancja, której nie potrzebujemy dodatkowo dostarczać, nasz organizm produkuje jej tyle ile trzeba; tlenek cynku - cynk 1,5 mg (15%) - cynk w formie tlenku jest słabo przyswajalny.
Rejestracja: 2018
  • 391 / 44 / 0

Nie tylko suplementy zawierają tlenek magnezu jako jego źródło. Jakiś rok temu był reklamowany LEK OTC "Extraspasmina" zawiera on wyciągi z roślin uspokajających, 5 mg wit b6 i 80 mg tlenku magnezu.
Dobrze wiem że 1 tabl. asparginu zawiera 17 mg jonów magnezu i ok 50 mg jonów potasu.
Dobrze wiem również że jest to bardzo mała dawka, biorę 3 tabl. dziennie czyli 51 mg jonów magnezu i ok 150 mg jonów potasu z tym że nie cały magnez się wchłania.
Ale i tu nie kończy się moja wiedza bo wiem też, że kwas asparginowy jest aminokwasem endogennym i tłumaczenie, że nie warto go przyjmować nie jest w pełni prawdziwe. Ponieważ to że dany związek jest w zupełności zaspokajany przez biosyntezę nie oznacza, że jego suplementacja nie przyniesie korzyści. Jako przykład mogę przytoczyć cholinę w formie lecytyny bądź DMAE lub tyrozynę czy taurynę.
Już ostatnią rzeczą, którą wiem i się podzielę jest fakt iż helaty najpewniej nie są najlepiej przyswajalną formą magnezu, ale należy tu zaznaczyć że mamy tylko jedno badanie a w dodatku sponsorowane przez producenta pewnego helatu, które informuje nas jedynie o wyższości helatu magnezu nad tlenkiem magnezu. Zatem nie możemy jednoznacznie umieścić helatu (a w zasadzie helatów bo jest ich wiele) w rankingu form magnezu. Aczkolwiek moim zdaniem najlepiej przyswajalną formą magnezu jest cytrynian magnezu.
Kończąc zacząłem suplementować ten lek ponieważ wydawał mi się ciekawy. Suplementację będę kontynuował przez co najmniej 2 miesiące, po których wyrażę tutaj swoją opinię. Gdyby zależało mi na suplementacji stricte magnezu to brałbym dalej Magne b6 forte, który polecam, 1 tabl. zawiera 100 mg jonów magnezu pod postacią cytrynianu magnezu i 10 mg wit. b6.
Rejestracja: 2016
  • 75 / 4 / 0

Pol kilo cytrynianu magnezu w prochu mozna dostac za 50 zl na znanym serwisie aukcyjmnym, żrac nawet po gram magnezu dziennie starczy nam na ponad rok :D Asparginian tez sobie do tego lykam, a i tak jak zapomne suplementacji jakos dziwnie jest jak za duzo pije energoli, koncentracja kiepska sen przerywany, o magnezie trzeba pamietac.
Posty: 102 Strona 10 z 11
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 1492 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości