Gotu-Kola - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 3 / / 0

Robił ktoś może już nalewkę z Gotu Koli? Jesli tak to prosiłbym o podzielenie się przepisem. Szukam w necie ale nie mogę nigdzie znaleźć konkretów.
  • 103 / 1 / 0

Czy ktoś robił nalewki lub ekstrakty? Dodatkowo czy działa na was sedacyjnie czy pobudzająco oraz z czym polecacie łączyć (chodzi mi głównie o stosowane i wypróbowane a nie teoretyczne)

"Straszenie narkotykami nie przynosi efektów". Co przynosi, opowiada Piotr Tubylewicz z SIN

Społeczna Inicjatywa Narkopolityki (SIN) zajmuje się edukacją. SIN wychodzi z założenia, że lepiej uczyć, jak nie zrobić sobie krzywdy, niż zakładać, że ludzie przestaną ćpać od pogrożenia palcem.

Informacje są dla mózgu jak pieniądze i narkotyki. Albo jak przekąski – twierdzą badacze z Berkeley

„Dla mózgu informacja jest nagrodą samą w sobie, niezależnie od tego, czy jest użyteczna. Tak samo, jak nasze mózgi lubią puste kalorie z fast-foodów, mogą też przeceniać informacje, które poprawiają samopoczucie, choćby nawet nie były użyteczne.”
  • 1 / / 0

Czy ekstrakt z gotu kola w postaci kapsułek 200 mg w ogóle daje jakieś efekty? Warto się tym tematem zainteresować? Jeżeli tak, to jakie dawki i ewentualnie z czym można to dodatkowo połączyć?
  • 2 / / 0

Jak z działaniem na sen? Mam z tym problem od lat. Melatonina na mnie przestała działać. Od kilku dni biorę gotu i tez niezbyt pomaga. Czy potrzeba na to więcej czasu?

Pamięć poprawiona wręcz natychmiast. Hiszpański wchodzi jak z platka
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata