SNRI: Wenlafaksyna (Effexor, Efectin, Faxigen) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 13 / 2 / 0

No może jest trochę lepiej niż w przypadku SSRI, ale nie wiem czy to jest to czego oczekuję. Chęci jak nie było, tak nie ma dalej. Sny i wahania nastroju faktycznie ustały, za to plus, choć samopoczucie takie kiepskawe. Nie wiem, czy jestem już gotowy na psychoterapię. Nie wiem też, czy podwyższać dawkę, czy zamieniać lek, ale ten wybór pozostawię chyba psychiatrze.
  • 103 / 14 / 0

Niestety mimo bardzo dobrych efektów antydepresyjnych i przeciwlękowych odstawiam ten lek. Problemy z erekcją z dnia na dzień są coraz większe. Nie chcę być impotentem. Ten lek to jakaś kastracja chemiczna, a szkoda bo zapowiadał się świetnie.

O tym, jak wojna z narkotykami niszczy kultury tubylcze

W cieniu globalnej wojny z narkotykami rozgrywa się nieustająca i niedostatecznie nagłośniona tragedia ludów tubylczych, których prawa są notorycznie gwałcone.
  • 573 / 5 / 0

dziala u was na leki wenla? bo nawinelo mi sie cos tutaj w temacie. chodzi o takie duze leki. na fobie spoleczna, gad , nerwice jest szansa ze zadziala zamiast zamulajacego ssri?
  • 1645 / 269 / 154

[mention]kreide[/mention] U mnie się sprawdza. Dawka 75-150 mg. Zaburzenia lękowe mieszane, F48. Rozkręca się koło miesiąca +/- 2 tyg.
  • 2345 / 465 / 0

Na lęki to bym zalecała sertralinę, ew. paroksetynę, fluwoksaminę. wenlafaksyna również działa na zaburzenia lękowe, aczkolwiek sama potrafi wywołać nerwówkę.
  • 361 / 16 / 0

UP
Zgadzam się z Tobą, tylko na wenlafaksynie jestem w stanie jakoś funkcjonować. Na samych ssri tylko bym spał i ziewal.
  • 1645 / 269 / 154

[mention]misspill[/mention] Potrafi, przez mieszanie w noradrenalinie, ale za to świetnie pomaga w sytuacjach typu depresja lękowa z zahamowaniem. Dlatego gdy na samej wenli się włącza nerwówka, bardzo dobrze sprawdza się combo wenlafaksyna + trazodon. Wenla rano, trazodon na noc. Ewentualnie zamiast trazodonu opipramol na noc, bo też ma całkiem ciekawe działanie przeciwlękowe i niweluje ewentualna bezsenność po wenlafaksynie (trazodon zresztą podobnie).
  • 361 / 16 / 0

Najlepiej to dorzucić mizartapine, niweluje bezsenność, komponuje się idealnie i potęguje działanie antydepresyjne.
  • 126 / 6 / 0

po ilu dniach objawiają się efekty odstawienne?
  • 186 / 29 / 0

Kolego, jak ja brałem to na rano, to późnym wieczorem miałem już coś, co nazwałbym zalążkiem brain zapów, a jeśli spóźniłem się kilka godzin z kolejną dawką, to było już gorzej, przy czym pełnoprawne brain zapy pojawiły się w okolicach doby od pominięcia dawki.
A ostatni, delikatny brain zap miałem niedawno w 7 tygodniu od odstawienia.
Mówię całkiem serio %-D

Ale stawiam, że większość dostanie brain zapy w 2-3 dobie od ostatniej dawki.
No chyba, że o inne efekty odstawienie Ci chodzi.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 60 uczestników Wejdź na czata