Różeniec górski (Rhodiola rosea L.)

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 300 Strona 27 z 30
Rejestracja: 2016
  • 5 / 1 / 0


@AnnaS No tak, ale czy na tej samej zasadzie możnaby powiedziec to samo o innych roślinach (brahmi, klitoria, czystek, ostropest ( ma także wplywa na enzymy) ? Chodzi mi o to na ile to jest istotna interakcja. Równie dobrze można powiedzieć, że picie alkoholu przy bisoprolou jest niewskazane a raczej mało kto rezygnuje z picia z powodu przyjmowania tego leku.
Rejestracja: 2018
  • 106 / 5 / 0


05 stycznia 2019Odmozdzony123 pisze:
Jak tu jest z tolerancją? Czy po jakimś czasie przestaje działać i trzeba robić przerwę?
Po 3 miesiącach nie zauważyłem żadnej tolerancji. Mnie ciekawi odstawienie. Niby roślinne iMAO, ale jest.

Były policjant: konferencje prasowe z narkotykami to szkodliwa szopka

„Miarą policyjnej skuteczności jest spadek przestępczości i występku, a nie dowody na podjęcie akcji policyjnych mających na celu zwalczanie przestępczości i występku”.

Leki na kaszel latami będą się odbijać narkoprzestępcom czkawką

W okolicach Zgorzelca (woj. dolnośląskie) policjanci CBŚP pod nadzorem Prokuratury Krajowej, zlikwidowali dwie fabryczki wytwarzające metamfetaminę, należące do dwóch niezależnych gangów.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 51 / 3 / 0


Czy 200 mg różeńca (raczej mała dawka) powoduje niebezpieczne interakcje z jakimś z tych narkotyków?
-LSD, amfetamina, kokaina, MDMA, marihuana, alkohol
Rejestracja: 2018
  • 15 / / 0


@roader W ostatni weekend na nartach zapodawaliśmy po 250mg różeńca i do tego wiadomo, piersioweczka z alko na stoku, żadnych negatywnych interakcji. Poprawiliśmy jeszcze marią z wieczora i lepiej sie zasypiało, bo po rozeńcu u mnie z tym kłopot.

Nie cytuj posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
Rejestracja: 2018
  • 106 / 5 / 0


17 listopada 2018serotoninowy pisze:
Uważaj z takimi mixami rozeniec jest imao a DXM ssri możesz sobie krzywdę zrobić. Jak najbardziej ten trip mógł wszystko spierdolic.
19 listopada 2018blackgoku pisze:
17 listopada 2018serotoninowy pisze:
Uważaj z takimi mixami rozeniec jest imao a DXM ssri możesz sobie krzywdę zrobić. Jak najbardziej ten trip mógł wszystko spierdolic.
Różeniec jest bardzo słabym iMAO A i B. Nie ma szans sobie zaszkodzić w większym stopniu niż nudności.
04 grudnia 2018blackgoku pisze:
Z Rhodiola też, tylko że on jest słabym iMAO.
04 grudnia 2018blackgoku pisze:
Z Rhodiola też, tylko że on jest słabym iMAO.
Solidne śniadanie + duża dawka różeńca jak co dzień. Po 5h 200mg DXM. Rzygałem dalej niż widziałem. Dodatkowo 2 dni nieobecności w pracy- spałem jak zabity(?). Rozmowa z kierownikiem. Wypowiedzenie umowy zgodne z KP. Lepiej darować sobie wszystkie używki na cyklu z (Rhodiola rosea L.. trawę i kofeinę pomijam, tak.
Rejestracja: 2017
  • 2599 / 891 / 0


Kolejna osoba , ktora zapomniala ,ze rosliny wplywaja na enzymy wątrobowe.
Rosliny mozna traktować jako leki na recepte.
Slabe iMAO to dalej iMAO.
Miksujecie wszystko co tylko pod rękę nie wpadnie bo kolega dal rade to ja tez dalem rade , drugi raz dalem rade na trzeci raz ledwo dalem rade dostac sie na SOR.
Rejestracja: 2014
  • 3396 / 540 / 0


07 stycznia 2019roader pisze:
Czy 200 mg różeńca (raczej mała dawka) powoduje niebezpieczne interakcje z jakimś z tych narkotyków?
-LSD, amfetamina, kokaina, MDMA, marihuana, alkohol
Nie. Tysiąc razy przerabiany temat interakcji, których brak. Tu jest wszystko o Rhodiola:
http://oknopercepcji.blogspot.com/2018/ ... rosea.html
Bezpieczeństwo, skutki uboczne, interakcje
Badania nad wykorzystaniem Rhodiola w leczeniu łagodnej i umiarkowanej depresji wykazały, że stosowanie odpowiednio 340mg lub 680mg dziennie w ciągu 6 tygodni nie wywołały żadnych poważnych działań niepożądanych.

Również inne badanie wykazało, że ekstrakt z Różeńca może mieć znaczenie w leczeniu pacjentów z łagodną i umiarkowaną depresję i jego oddziaływanie z innymi lekami może być pomijane.

Inne badania wykazały, że stosując 340mg/d ekstrakt do 10 tygodnia zarejestrowano efekty niepożądane takie jak: zawroty głowy i suchość w ustach. Były one zwykle łagodne lub umiarkowane.

Różeniec należy przyjmować w ciągu dnia, gdyż niektórym osobom może zakłócić sen. Jednakże nie jest to zasadą, gdyż inni mogą wziąć go w godzinach wieczornych i nie wpływa na jakość snu.

Jeśli osoba stosująca Rhodiola staje się nadpobudliwa, nerwowa lub zdenerwowana powinno się stopniowo zmniejszać dawkę.

Odnotowano interakcje między Różeńcem a lekami będącymi substratami dla cytochromu P450. Badania wykazały, że ekstrakt z Różeńca wchodzi w interakcję z warfariną i teofiliną, gdy są obie podawane jednocześnie. Podawanie teofiliny z Rhodiola nie powoduje znacznego wpływu na farmakokinetykę teofiliny. Jednoczesne podawanie ekstraktu z warfaryną nie zmieniło znacząco właściwości farmakokinetycznych i aktywności anty-koagulacyjnych warfaryny.
Rejestracja: 2017
  • 2599 / 891 / 0


Rozeniec nie jest do konca sprawdzony jak reszta ziół zobaczcie examine.com nawet tam nie ma wszystkich badan !
Caly czas sa badane rosliny a interreakcje sa po Różencu male dla innych wcale ale sa a jakie moga byc dowiemy sie w przyszlosci po zakończeniu roznych badan.
Rejestracja: 2018
  • 81 / 14 / 0


Łączenie różeńca z kawą sprawia, że umysł staje się czysty, łatwo się skupić, ale niestety w nocy o śnie można potem zapomnieć. Wypicie kawy o 16-17 biorąc rano 1200 mg różeńca (w tym łącznie 12 mg salidrozydu) sprawia, że mózg przez całą noc pracuje na pełnych obrotach i sen dłużej niż 3 godziny raczej nie potrwa. Pewne problemy ze snem miałem również gdy wziąłem rano żeń-szeń i różeniec, a wieczorem napiłem się kavy kavy i dziurawca. Paradoksalnie podczas brania różeńca połączenie dwóch ostatnich sprawiło, że stałem się rozbudzony, a nie uspokojony. Mimo, że ta dawka pomogła mi rozruszać umysł, to chyba ją zmniejszę do 400 mg (4 mg salidrozydu), aby sobie snu nie rozwalać i abym mógł kofeinę czasem spożyć.

Tak poza tym próbował ktoś kiedyś pić podczas suplementacji napar z liści guayusy?
Rejestracja: 2018
  • 106 / 5 / 0


Tak- miks różenca i kofeiny to silne połączenie. Ja nie mogłem momentami ustać miejscu. Momentami aż natręta potrzeba gadania z ludźmi.

Od lutego idę na Ashwę...
Posty: 300 Strona 27 z 30
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 60 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość