PST - KUPNO MAKU VOL. 5 "W dobie kryzysu"

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Lubisz mak?

51%
1.Tak.
53
41%
2.Kocham i nienawidzę
42
8%
3.Nie.
8

Liczba głosów: 103

Użytkownik nieaktywny
  • 591 / 64 / 0

Każdy kraj EU ucierpiał na ilości zbiorów.
Jako że Czechy są największym producentem ziarna to podejrzewam że tego maku będzie najwięcej.
Nie wiem jak sprawa ma się z Francuskim produktem ale Hiszpańskiego w ogóle nie sprzedają na lokalnym rynku. Wszystko na eksport idzie, praktycznie tylko do USA; wiadomo pieniądze.
Zostali zasypani nie aktywnym Czechem.
Z ok 4 różnych marek które mają na stanie, jedna nadaje się ledwo co na skręta.

Nie chce źle wróżyć ale jestem przekonany że sytuacja się poprawi dopiero po następnych zbiorach.
Do tego czasu, na stanie w sklepach będą same Czeskie ziarna ewentualnie jakieś resztki Francji. No i egzotyki typu Ukraina lub Turcja, które nie nadają się do niczego.
  • 2374 / 378 / 0

czytam ten wątek i tak się zastanawiam, że wielu z Nas mogłoby zostać ekspertami z zakresu agrobiznesu i rynku rolniczego ;)
Co do Czech i bycia liderem uprawy maku niebieskiego to w/g Wikipedii nr.1 na świecie jest Turcja
Nasiona maku:
1. Turcja
2. Czechy
3. Hiszpania
4. Francja
5. Węgry

chuj tam wie z tą Wikipedią bo nie widzę nigdzie choćby Australii czy tam Tasmanii która na bank powinna być w tym zestawieniu i chyba nawet na pierwszym miejscu.

Izraelski naukowiec twierdzi, że Mojżesz był odurzony gdy rozmawiał z Bogiem

W Biblii nie brakuje intensywnych momentów – a to krzewy stają w ogniu, pioruny biją z niebios, głośne symfoniczne dźwięki wiodą proroków i świętych do intruzji sacrum. Mojżesz przeżył kilka doświadczeń podczas których zetknął się z bogiem w wyrazisty zmysłowo sposób. Ale czy zwyczajnie doświadczał tych rzeczy, czy też będąc w zmienionym stanie świadomości?

Ostukiwanie puszki z piwem nie ma sensu

Zespół miłośniczki piwa Elizavety Sopiny z Uniwersytetu Południowej Danii postanowił sprawdzić, czy ostukiwanie puszki piwa przed otwarciem pomaga zminimalizować utratę trunku. Okazuje się, że nie...

lol

• 2627 / 246 / 0

Alien niee, Australia bardzo mało produkuje. Najwięcej czechy potem turcja. Czechy 2x wiecej od Turków.

In 2016, world production of poppy seeds was 92,610 tonnes, led by the Czech Republic with 31% of the world total, followed by Turkey and Spain as other major producers (table).[6]

Widziałem 2 nowe maki:
Helio czeski w opakowaniu 1kg <wygląd całkiem niezły>, zmysl bardzo rzadko mnie zawodzi, ale boje sie kupowac w ciemno bo cena 33zł
Nowy kerfur jest serii czeskiej

2 dni temu kupilem ostatni mak w miescie i fest się ugrzalem : )
Jakieś wyjątkowo mocne paczki trafiło

@Survivor

Surv ja próbowałem 2-3 serii franzuów Hebara i nie były jakieś złe w smaku. Przepluczka zabarwiła i była gorzka tylko w zły sposób i działanie na granicy placebo. Dla mnie te maki to tylko na skręta się nadawały.

lol

• 2627 / 246 / 0

[Jeśli chcesz mieć dostęp do wszystkich najświeższych informacji wykup konto PRO i prenumeratę kwartalnika MAKnOWINY za 39zł]
  • 331 / 27 / 0

oj. Raczej w tym roku na ciągi na maku nie ma co liczyć. Szczególnie Hiszpanów szkoda, bo były kozak. baka jakoś nigdy mi do końca nie odpowiadał. Najsłabszy Helcom był lepszy, niż te francuskie gówna.

Plus taki, że koda znów działa :-) poszło 390 mg i jest git. Miła Pani zmieniła cenę dziesiątek z 13 na 8 zł :*

lol, nie pierdol - testuj ;-)
  • 50 / 2 / 0

Prosze o info na priv gdzie w Poznaniu mozna kupic dzialajacy mak. Jednorazowa potrzeba, zapewniam, ze nikt wam nie bedzie podbierac maku. Chodzi o pomoc dla kolezanki, ktora bardzo ciezko przechodzi bole okresowe (praktycznie nie jest w stanie funkcjonowac, a boli tak mocno, ze zostaje jedynie udanie sie do szpitala). Postanowilismy sprobowac PST zgodnie ze standardowym zastosowaniem morfiny, przeciwbolowo, zeby nie musiala brac tyle Ketonalu i innego syfu. Wydaje mi sie, ze PST by sie tu dobrze sprawdzilo, a dlugie dzialanie bedzie wielkim plusem (najgorzej boli przez jakies 2 dni).
  • 84 / 2 / 0

12 stycznia 2019TenMalyKarakan pisze:
Prosze o info na priv gdzie w Poznaniu mozna kupic dzialajacy mak. Jednorazowa potrzeba, zapewniam, ze nikt wam nie bedzie podbierac maku. Chodzi o pomoc dla kolezanki, ktora bardzo ciezko przechodzi bole okresowe (praktycznie nie jest w stanie funkcjonowac, a boli tak mocno, ze zostaje jedynie udanie sie do szpitala). Postanowilismy sprobowac PST zgodnie ze standardowym zastosowaniem morfiny, przeciwbolowo, zeby nie musiala brac tyle Ketonalu i innego syfu. Wydaje mi sie, ze PST by sie tu dobrze sprawdzilo, a dlugie dzialanie bedzie wielkim plusem (najgorzej boli przez jakies 2 dni).
Podejrzewam, że niestety w tym momencie raczej nigdzie nie znajdziesz kopiącego maku tak i w poznaniu jak i okolicach bo jest mały kryzys jeśli chodzi o ten produkt.

Moja kobita jak ma mocne bóle okresowe to zarzuca jedną lub czasami dwie tabletki "Doreta" jest w niej 37.5mg tramadolu i 325mg Paracetamolu, z tego co mówi to nie ma lepszego leku na te sprawy.

A PST podejrzewam, że trochę ciężko by było dawkować jeśli ona chce tylko powstrzymać ból, bez działania rekreacyjnego.
  • 179 / 52 / 0

ewentualnie możesz Bakalnussa poszukać tureckiego w stokrotkach, ale to straszny dziwny mak no i j/w, tramadol to chyba lepsza opcja
Użytkownik nieaktywny
  • 591 / 64 / 0

Szczerze mówiąc wątpię aby ktoś Ci pomógł.
Do kupienia pozostały ostatnie paczki czegokolwiek nadającego do spożycia.
Więc ludzie nie będą się za bardzo chwalić.

Osobną kwestią pozostaje sensowność brania PST w celu leczenia bólu.
Trzeba się liczyć z faktem że może jej się spodobać działanie maku.

Tylko ostrzegam, nie prawie morałów.
  • 155 / 8 / 0

PST na bóle okresowe akurat jest najlepszą opcją z jaką się spotkałam. Niweluje i bóle, i pms. Z tym, że w Poznaniu nic nie znajdziecie w sklepach. W tym momencie to podejrzewam, że mak się ostał może w jakichś małych zadupiach, a i to wątpię, bo pewnie co bardziej zdesperowani pojeździli po PL. Polecam przejść się do ginekologa i przepisze jakiś Nimesil, ew. skołować właśnie tramadol albo nawet zielone przecież pomaga w tej kwestii. A no i jak zawsze mak mi pomagał na ten ból, tak te ostatnie serie Bakallandów to tak ledwo, ledwo, że zastanawiałam się czy przypadkiem nie będę musiała jeszcze czegoś dorzucić do tego. Także nawet jak znajdziecie, to w tym momencie nie polecam...
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 178 uczestników Wejdź na czata