Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

Posty: 1882 Strona 86 z 189
Rejestracja: 2010
  • 225 / 1 / 0

Obstawiałbym padaczke
Rejestracja: 2015
  • 76 / 7 / 0

Pies mojego kumpla gdy zostawał sam w domu szczekał godzinami.Behawiorysta nie pomógł a relanium dało radę.

Czas zrozumieć, że Unia Europejska jest lata świetlne za Kanadą w kwestii marihuany

Legalizacja sprawiła, że kraj stał się z dnia na dzień oazą dla rozwijającego się przemysłu konopnego, który szybko skierował wzrok na rynek międzynarodowy. Jednak podbój Europy okazał się dla Kanadyjczyków o wiele większym problemem, niż się tego spodziewano, gdyż legalnego rynku w UE na dziś dzień po prostu nie ma!

Koniec produktów z CBD w UK? "Zawierają substancje psychoaktywne"

Oleje, przekąski i napoje zawierające ekstrakt z konopi indyjskich kanabidiol (CBD) mogą zostać w przyszłym roku całkowicie wycofane z brytyjskiego rynku - ostrzega BBC.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 1010 / 203 / 2

To mówicie, żeby dodać rolke do parówki i dać pieskowi sąsiadów, który wkurwia przez cały czas?

Co do nowego systemu recept, da się jakoś sprawdzić które placówki już do niego należą? Czy to był jakiś długotrwały proces, wszystkie są już podłączone i po prostu od 1 stycznia ruszyło w całej Polsce? Jak to wygląda, zna ktoś szczegóły?
Tzn. chodzi mi o przychodnie, a nie o apteki.
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2019 przez eth0, łącznie zmieniany 4 razy.
Rejestracja: 2014
  • 1873 / 467 / 0

Padaczkę raczej nie (znam agentów wyciągających klony na 'zieloną'), ale z drugiej strony - nie znam się na weterynaryjnej, ale jakbym miała przepisać coś ważącemu te kilkanaście kilogramów stworzeniu, które potrzebuje wyciszenia, to diazepam w małych dawkach nie powinien być taki zły. Być może dosłownie wciskano różową dwójeczkę do parówki i kundlowi hyc do michy. [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Powodzenia za to z podawaniem tabletki kotu...
Rejestracja: 2018
  • 1039 / 144 / 0

Kurde, mam rebus bo idę do lekarza rodzinnego w sprawie niepsychoaktywnej, ale jak już będę to mam zamiar chociaż spróbować wyłudzić jakieś benzo albo coś na tramadolu, z tym że właśnie rebus jest w tym że jednego i drugiego na raz mi nie da, a jak się spytam o benzo a on powie NIE!!, to wręcz głupkowato zabrzmiało by " to w takim razie może coś na tramadolu" albo odwrotnie. Nie wiem z której strony przyatakować.
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2019 przez VERBALHOLOGRAM, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2018
  • 486 / 56 / 0

Znajomego pies miał legitnie przepisane Relanium, 5mg w ogóle nie było widać, że coś brał.

Wracając do tematu, to pytanie brzmi: Czy dany lekarz widzi jakie leki mam wypisane? Mowa od pierwszego stycznia. Czy może to jakoś sprawdzić?
Rejestracja: 2016
  • 111 / 12 / 0

Nie jestem pewny w 100% , ale sądze, że lekarz nie widzi jakie kto bral leki. To zbyt poufna dane aby był w nie wgląda dla lekarza. Na pewno apteki tego nie widzą. Choc te dane sa zbierane i jest możliwość do nich wglądu, w przypadku sprawy sądowej itp, to jednak lekarz nie ma w ni wglądu.
Rejestracja: 2018
  • 1039 / 144 / 0

Ja nie wiem, oni są zryci, przy okazji wizyty w sprawie rehabilitacji pięty, zaapelowałem o jakieś tańsze "dobre" benzo bo przepisany przez niego KLORAZEPAT się skończył, i powiedziałem mu że opakowanie kosztuje prawie 40 zł (10mg) to ja myślę że mnie opierdoli bo 3 dni wcześniej byłem u prowadzącego psychiatry w przychodni i nie chciał w ogóle mi przepisać benzo. Ja słucham go, a on ,to dam panu RELANIUM 5mg, ja prawie podskoczyłem i starałem się nie okazywać wesołości. Wychodzę od niego i cieszę się że mam opakowanko DIAZEPAMU, idę do apteki wycenić a ona mi mówi że to dwa opakowania. To już nie wiedziałem czy tańczyć czy śpiewać. Ja nie rozumiem tych lekarzy i zależności między nimi. :korposzczur: :tabletki:
Rejestracja: 2014
  • 8205 / 1081 / 0

^
Czasem tak jest. Ja 2 razy trafiłem na ekstremalnie (z pozoru tylko) nieprzyjazną lekarkę (jako zastępstwo za moją, która była nieobecna) i nawet miałem się wycofywać... okazało się, że za tą groźną maską kryje się dobra kobieta, która na prośbę o wypisanie 1 opakowania wypisała 3 na zniżkę (Klony) mimo, że zaprzeczyłem na pytanie, czy mam padaczkę.
Rejestracja: 2015
  • 388 / 67 / 0

11 stycznia 2019boloboli pisze:
Nie jestem pewny w 100% , ale sądze, że lekarz nie widzi jakie kto bral leki. To zbyt poufna dane aby był w nie wgląda dla lekarza. Na pewno apteki tego nie widzą. Choc te dane sa zbierane i jest możliwość do nich wglądu, w przypadku sprawy sądowej itp, to jednak lekarz nie ma w ni wglądu.
po wejsciu e-recepty lekarz ma w kazdej chwilii podgląd, nawet może sprawdzić których leków z recepty nie wykupiłeś i kolejnym razem się zapyta o powód

farmaceuta to samo, wystarczy kod e-recepty żeby dowiedzieć się jakie leki brałeś. możesz wtedy wykupić resztę leków jeśli nie wykupiłeś recepty w całości
Posty: 1882 Strona 86 z 189
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 796 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość