Sytuacje kryzysowe: Sprawy nieco mniej pilne

Dział dostępny także bez rejestracji, gdzie szybko możesz otrzymać odpowiedź, gdy czas jest na wagę złota.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Zdrowie

• 237 / 31 / 0

Niech odpoczywa i zrób sobie okład z lodu ( tylko nie bezpośrednio nawal np. brudnego śniegu na nogę.włóż w jakąś torebkę i przyłóż przez czystą ścierkę lub ręcznik.) jak są rany ro zdezynfekuj.
Ew. weź jakiś ibuprofen i nie pij pod leki od bólu
  • 1817 / 275 / 2

Dokładnie, lód/lodowata woda daje ulgę. Jak kiedyś miałem bolesną kontuzję, i z bólu nie mogłem spać w nocy, ulgę dawał właśnie lód/zimna woda (maczanie obolałego miejsca w zimnej wodzie) na obolałe miejsce, nic innego mi tak nie pomagało.

Farmaceutyczny gigant oskarżony o wywołanie fali śmiertelnych przedawkowań

Nad potężną rodziną Sacklerów – właścicielami amerykańskiej firmy farmaceutycznej Purdue Pharma produkującej OxyContin – zbierają się czarne chmury. Czy w końcu nadszedł czas, by zapłacili za swoją rolę w rozpętaniu i podtrzymywaniu największej epidemii uzależnień w historii USA?

Z plecaka wystawały mu narkotyki - blisko 3 tys. porcji

Zwykłe policyjne legitymowanie przybrało nieoczekiwany obrót. Młody mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów, dlatego policjanci poszli razem z nim do mieszkania.
  • 1033 / 42 / 0

09 stycznia 2019Survivor pisze:
Jak odróżniajcie mdłości/wymioty skrętowe (opio) od mdłości/wymiotów z przedawkowania? (...)
Ludzie tu twierdzą, że rzyganie z przedawkowania jest „inne” niż rzyganie na skręcie. Ja nie odróżniam, i obawiam się, że to się kiedyś źle skończy. Celem uniknięcia sytuacji kryzysowych powiedzie proszę, czym się u was różnią protesty żołądka przeciw opio od protestów żołądka z braku opio? (...)
Te pytania świadczą o tym, że nigdy nie miałeś porządnego skręta ani nie przedawkowałeś. Podstawowa różnica polega na tym, że jak rzygasz na skręcie to nie jesteś po wpływem opio a jak z przedawkowania, to jesteś, HELOŁ. Poza tym jak rzygasz na skręcie, to czujesz pozostałe objawy skręta, HELOŁ[2], które, no kurwa, ciężko z czymś pomylić jak dla mnie, żadna przypadłość nie zapewnia takiego koktajlu doznań. Ładne, "koktajl doznań". Jak dla mnie po prostu rzygasz od picia jakiegoś gówna. (cut)

Wycięto offtop. taurinnn
  • 129 / 6 / 0

To ja powielę swoje pytanie:-)
Jestem po artroskopii kolana, 4 doba. O ile w ciągu dnia dośc nieźle funckjonuję, tak wieczorem i w nocy jest strasznie kiepsko!!
Lekarz przepisał rantidil, ale to NIC mi nie pomaga.. Nie czuję absolutnie żadnej różnicy jak wezmę lub nie... Mam też zaldiar, ale z kolei po nim musiałabym klęczeć (co niemożliwe jest teraz) nad wc :fuj:
W szpitalu dawali paracetamol (na pyralginę jestem uczulona) i ketonal, ale wiadomo- w żyłę nieco lepiej niż przez żołąd.
Jutro idę do lek rodzinnego i jestem pewna że standrdowo zapisze mi Ketonal, chyba że coś jej sama podpowiem (tak, taki to lekarz , do recept ok, do leczenia nie).
Co myślicie?
A jescze takie pytanko odnośnie zastrzyków przeciwzakrzepowych... oczywiście receptę mam, ale nie ma opcji, że będę sobie je dawać codziennie , na pewno z tej opcji zrezygnuję, czy myślicie że np acard mi "zapewni" spokój od ew krwiaka? Ile mogłabym tego zjeść , żeby odpowiednio się zabezpieczyć? W ulotce pisze że 1 tabl dziennie...
Będę wdzięczna za podpowiedź:-)
  • 7241 / 706 / 0

@kasiulka8555
Podpowiedz dla lekarza żeby dal Tobie chociaż Zaldiar albo tramadol 50 mg/tab.
  • 196 / 31 / 0

@kasiulka8555 wspomniała, że po Zaldiarze chce jej się wymiotować - @UJebany.

Z niesteroidowych leków przeciwzapalnych możesz jeszcze spytać o Nimesil - na receptę, 50% refundacji.
U mnie pomaga na przykład na bóle kręgosłupa i względnie na bóle migrenowe, u mojej żony natomiast na ból jajnika.
  • 20 / 5 / 0

Ludziki sprawa mocno paląca mi dupę i od której zależy czy będę miała co do gara wsadzić w przyszłym miesiącu. Potrzebuję czegoś co pomoże mi szybko i efektywnie podszkolić się z języka obcego. Aktualnie jestem na zmniejszaniu dawki Lorafenu, ale chuj z tym, na ten moment, biorę jeszcze levetiracetam na padakę. Mózg działa jakby na spowolnionych obrotach i ostatnie na co ma ochotę to nauka. Motywacje mam pod postacią utraty roboty, ale w czaszce zamuła i nic nie wchodzi. Ktoś coś? Bardzo proszę o pomoc.
  • 843 / 185 / 0

metylofenidat, dla doświadczonych i umiejących ją wykorzystać - feta w małych dawkach. Może noopept ale nie wiem czy można łączyć. Zresztą i tak ważniejsza jest organizacja nauki i wybranie takiego sposobu nauki jaki jest dla nas najskuteczniejszy, substancje to dodatki.
  • 367 / 42 / 0

Spróbuj pogadać z lekarzem o piracetamie, dawkowanie 1,2gx2/dzień. Pierwsza dawka rano druga po południu, nie bież wieczorem bo może powodować bezsenność. I koniecznie do niego lecytyny tyle samo ile pira.
Możesz też poprosić o winpocetyne, ale ten lek raczej pomaga starszym osobom.
Z szarego rynku to mogę polecić pyritinol (encephabol) ogólnie wspomaga metabolizm mózgu oraz w dużych dawkach dobrze działa na kaca.
Inne racetamy z tym że polecam zacząć od piracetamu.
Dopaminergików i prekursorów serotoniny zalecał bym unikać.
Ewentualnie jeśli nadal było by słabo to polecam reboksetynę (edronax) 1/4 tabl. ale tego raczej nikt oprócz psycha nie wypisze to silny lek NRI.
Oczywiście można by tak wymieniać i wymieniać, więc proponował bym kontynuować dyskusję w odpowiednim wątku np. doping mózgu, leki przydatne podczas nauki itp.
  • 22 / 1 / 0

14 stycznia 2019UJebany pisze:
@kasiulka8555
Podpowiedz dla lekarza żeby dal Tobie chociaż Zaldiar albo tramadol 50 mg/tab.
@kasiulka8555

Po zabiegu artroskopii nie dostaje się takich leków ☺️ Co najwyżej ketonal, jakbyś miała ACL robiony to jak najbardziej coś mocniejszego
Wróć do „Sytuacje kryzysowe”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata