EDTA (kwas wersenowy) - wątek ogólny

Reszta nie pasująca do powyższych

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 54 Strona 4 z 6
Rejestracja: 2011
  • 154 / 22 / 0


Fakt, EDTA nie przenika przez barierę krew-mózg, lecz organizm dąży do równowagi i jak będzie ten mangan wypłukiwany z krwi to znowu go przeniesie z mózgu.. Żadnego dodawania EDTA do roztworu. Po prostu jak już wiecie, że popłyniecie danego dnia to wystarczy 2 gramy przed koceniem wypić i można ewentualnie po. 3 x dziennie po 2 gramy tak się z reguły w badaniach używa (jak chcecie np. profilaktycznie). IV ma swoje wady i to powinien lekarz robić bo istnieje ryzyko zgonu (miesza to strasznie w poziomach "minerałów") i koszt 3k zł. EDTA wypłukuje prawie wszystko i to dosyć solidnie, tak szczególnie to żelazo, cynk i wapń, ale też trochę magnez, więc bez solidnej suplementacji nie da rady tego brać. Ale płucze też te negatywne: ołów - szczególnie dobre jak ktoś pali/pracuje w hucie, aluminium, kadm. Nie mieszać tego aluminiową łyżką, najlepiej plastikową, nie trzymać w ryju (wyrywa wapń z zębów). Kupić najprościej chyba na (cut), w sklepach chemicznych jest raczej kwas wersenowy, a EDTA stosowana w zabiegach to sól disodowa, ale wystarczy dodać sody oczyszczonej i będzie to samo.

Dodatkowo: z EDTA bardzo dobrze współgra witamina C, cynk (który paradoksalnie EDTA wypłukuje :s), ktoś tu pytał o wątrobę jak ktoś się boi o ten narząd (a tam też mangan się odkłada) to polecam cysteinę, ostropest.

Nie da się cofnąć za pomocą EDTA np. uszkodzonego mózgu po wieloletnim koceniu z chujową filtracja/ekstrakcją, to tylko usunie mangan czyli zatrzyma proces niszczenia, ale nie jest to niemożliwe na inne sposoby, oczywiście niektóre objawy się złagodzą/naprawią, ale nie uszkodzenia. Tutaj myślę, ze świetny by był lit - od dość niedługiego czasu wiadomo, że potrafi odtworzyć komórki nerwowe w mózgu (co było uważane za niemożliwe), zwiększał masę mózgu o 4%, więc to + jakaś rehabilitacja, idealna dieta, sport + np. połączenie solidne omega 3, urydyny, choliny powinno choć trochę pomóc. Pewnie jest jeszcze w chuj sposobów, ale ja osobiście nie miałem takiego problemu - trzeba czesać pubmed i pewnie są jeszcze triki.

To jest przejebane jak ktoś pukał wiele lat bez takiej świadomości o manganie, podejrzewam, że jakby tą EDTĄ się zabezpieczać solidnie to można by całe życie pukać bez żadnych konsekwencji.

Nie podajemy źródeł ani nie dyskutujemy o nich. taurinnn
Ostatnio zmieniony 28 października 2018 przez taurinnn, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wycięcie informacji o źródle.
Rejestracja: 2012
  • 401 / 33 / 0


czy w aptece dostane w miarę w normalnej cenie to EDTA ?

O tym, jak wojna z narkotykami niszczy kultury tubylcze

W cieniu globalnej wojny z narkotykami rozgrywa się nieustająca i niedostatecznie nagłośniona tragedia ludów tubylczych, których prawa są notorycznie gwałcone.

Pacjentka otrzymała zgodę na refundację leku na bazie konopi

Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na refundację leku na bazie medycznej marihuany pacjentce cierpiącej na algodystrofię nóg. Decyzja nastąpiła po wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego i wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich.
Rejestracja: 2011
  • 154 / 22 / 0


Wycieli mi źródło. Raczej nie, kartele farmaceutyczne nie chcą by było to powszechnie dostępne, leczy miedzy innymi miażdżyce (usuwa wapń ze ścianek tętnic itd). Najpewniej spodziewałbym się delegalu jak MSM, tylko fakt, że nikt się tym raczej nie zajmuje, bo to nie jest psychoaktywne itd..
Najłatwiej chyba kupić na (cut). 45 zł/kg.
(cut)

To, że wykropkujesz część nazwy źródła, nie sprawi, że nie będzie można się domyślić. ;-) Nie podajemy źródeł,
od tego jest dział Sprzedawcy+. Wycięłam źródło i prośbę skierowaną osobiście do innego użytkownika.
taurinnn
Ostatnio zmieniony 30 października 2018 przez taurinnn, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wycięcie informacji o źródle oraz prośby skierowanej osobiście do innego użytkownika.
Rejestracja: 2012
  • 401 / 33 / 0


Czy ktoś się orientuje czy podczas używania kwasus wersenowego można spożywać alkohol ? chodzi mi o piwo, nic mocniejszego.
Rejestracja: 2019
  • 8 / 3 / 0


ja spożywałem, nic się nie działo, poczytaj więcej o oczyszczaniu organizmu z metali ciężkich, zrozumiesz mechanizm działania :)
Rejestracja: 2012
  • 401 / 33 / 0


Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ znalazłem taka informacje "Jeśli nasz organizm ma jej dostateczną ilość, to każdy jej nadmiar przeznacza do usuwania metali ciężkich nagromadzonych w tkankach ". źródło https://oczymlekarze.pl/raporty/3504-cz ... i-ciezkich

Ile tej witaminy C dziennie powinienem przyjmować , akutalnie biorę około 600-800mg dziennie.Czy to wystarczająco czy zwiększyć dawkę ?
Rejestracja: 2019
  • 8 / 3 / 0


Jeśli chcesz się pozbyć metali ciężkich z organizmu to polecam Ci sprawdzony sposób, dzięki któremu wróciłem do żywych.
Proszę zakupić sobie:
- spirulina,
- chlorella,
- kwas ALA (alfaliponowy),
+ wpierdalać dużo surowych owoców i warzyw, najlepiej w formie świeżowyciskanych soków.

Sama witamina C niewiele pomoże, szczególnie ta sztuczna. Z doświadczenia wiem, że jeśli chcesz aby organizm miał nadmiar witamin i minerałów, to nie ogarniesz tego suplementami/lekami choćby nie wiem co. Tylko pokarmy mój drogi :) Ja dzięki temu pozbyłem się nadciśnienia i astmy, waga poszła w dół o 25 kg bez wysiłku.
Rejestracja: 2012
  • 401 / 33 / 0


Generalnie to chce się pozbyć encefalopatii toksycznej a co za tym idzie pozbyć się związków manganu ( który jest metalem ciężkim ) z krwi. Wyczytałem, że EDTA którą przyjmuje od tygodnia podbija działanie witaminy C. I tutaj moje pytanie odnośnie dawki dziennej na witaminę C. Być może biorę za małą.
Rejestracja: 2019
  • 8 / 3 / 0


Moim zdaniem powinieneś spojrzeć na swój organizm całościowo. Bo z jednej strony słusznie chcesz oczyścić organizm, ale z drugiej strony, nie powinieneś przestać go zaśmiecać? Samo EDTA to jedno z wielu narzędzi, których możesz użyć, a i to nie gwarantuje sukcesu, jeśli chcesz się pozbyć choroby.

Mogę udostępnić Ci na maila wiedzę, dzięki której ja wyzdrowiałem i grono osób wokół mnie. Jest to szalenie proste. Ale uprzedzam, jest to wiedza bardzo kontrowersyjna w odniesieniu do prawdy głoszonej przez główne nurty :)
Rejestracja: 2011
  • 154 / 22 / 0


Tutaj te rady są jak najbardziej sensowne, tylko że branie EDTA i uzupełnianie niedoborów jakie wywoła jest bardzo absorbujące i trudne. Nie wszystko na raz, po kolei:
Prawdopodobnie masz jeszcze duże stężenie manganu w organizmie, wypłucz go najpierw za pomocą EDTA, robiąc co jakiś czas przerwy na uzupełnienie cynku, magnezu, żelaza itd.
Rzeczy typu omegi, lit naprawiają uszkodzenia, ale tym lepiej zając się po wypłukaniu manganu. Jak będziesz brał 20 rzeczy na raz to się pogubisz, zresztą to droga zabawa i powstaje masakra logistyczna.
Witamina C - owszem ułatwia wypłukiwanie metali ciężkich. Syntetyk czy z warzyw/owoców - dla organizmu bez różnicy, co prawda owoce/warzywa mają w sobie bioflawonoidy, które wspierają działanie witaminy c oraz mnóstwo innych korzystnych substancji, ale wybierając dietę za 1k zł, a syntetyk za 20 zł wybór jest oczywisty. Pomijając koszty to przerzucenie się na wegetarianizm byłoby pewnie tak trudnym krokiem, że istnieje szansa, iż w pewnym momencie byś się poddał i to wszystko rzucił w pizdu...
Dawki witaminy C zwiększyłbym do 2 gramów/porcja, powiedzmy 2-3 x dziennie. Witamina C, inaczej kwas askorbinowy można kupić w cenie 30~ zł/kg w sklepach chemicznych (pewnie mi to mod wytnie ;s ) wtedy wyjdzie taniej niż kupowanie supli firmowych. Aha i to czy jest lewoskrętna/prawoskrętna nie ma żadnego znaczenia. Po prostu firmy produkujące suple próbują tak nieudolnie reklamować swój produkt, jakoby ta tylko witamina działa, rzecz jasna narzucając 10x większe ceny.
Jak masz możliwość - dorzuć tą witaminę C, ale da się bez niej też wypłukać mangan, priorytetem jest EDTA i na tym się skup.
Posty: 54 Strona 4 z 6
Wróć do „Pozostałe”
Na czacie siedzi 58 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości