Jak zmusić lekarzy do wykonywania badań?

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Posty: 4 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2018
  • 1 / / 0


Witam, sytuacja wygląda tak, że prawdopodobnie złapałem jakiegoś syfa od koleżanki która sama nie wiedziała o tym że na coś choruje. Chciałbym wykonać sobie badania na obecność wirusów HPV, HIV, EBV i kilka innych, z tego co dowiedziałem się są one refundowane z NFZ, lecz specjaliści nie chcą ich wypisywać ponieważ są dość kosztowne, pomimo że składali przysięgi o pomocy pacjentom itd. W jaki sposób przekonać lekarza do wypisania skierowania na tego typu badania?
Rejestracja: 2015
  • 363 / 15 / 0


Spuść sobie troche krwi do pojemniczka na mocz, pójdź z tym do lekarza i powiedz, że albo zleci badania albo go tym oblejesz.

A tak bardziej ludzko, to pójdź do innego lekarza.

Oby wszystko było ok :).

Kompot. Historia polskiej heroiny

Wystarczyło mieć słomę makową i kilka innych nietrudnych do zdobycia substancji, by zapewnić sobie odlot w PRL-u. Ten romans z polską heroiną kończył się jednak tragicznie.

65 nosów na tropie narkotyków i broni. Jak pracują psy w Straży Granicznej?

Jest ich 65. Funkcjonariusze na czterech łapach codziennie skutecznie walczą z przemytem narkotyków i papierosów. Wykonują również szczególne zadania, tropiąc osoby, szukając materiałów wybuchowych oraz broni. Niestety nie mają programu emerytalnego.
Rejestracja: 2018
  • 929 / 126 / 0


U nas w mieście na sam HIV to wręcz zapraszają na darmowe badania i ulotki są porozwieszane po wszystkich przychodniach.
Rejestracja: 2018
  • 1644 / 269 / 154


@YourNightmare12345 W większości miast, tych większych znajdują się punkty, gdzie test na HIV wykonasz za darmo, anonimowo i wraz z konsultacją z psychologiem. Tu masz listę takich punktów: https://aids.gov.pl/pkd/
Na HCV i inne wirusy co jakiś czas w niektórych miejscach też organizują akcje z badaniami. Można zbadać się prywatnie, ale wiadomo, że trzeba niestety zapłacić. Radzę wybrać się do innego lekarza, w takiej sytuacji powinien dać skierowanie bez żadnego ale.
No i życzę powodzenia, oby okazało się, że wszystko jest w porządku.
Posty: 4 Strona 1 z 1
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 59 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość