Doping mózgu vol. 2 (pytania dotyczące zestawów suplementów zadajemy w innym temacie!!)

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Posty: 4316 Strona 341 z 432
Rejestracja: 2017
  • 5888 / 971 / 2

To sie przekonasz za lat kilka/-nascie/-dziesiat.
Rejestracja: 2017
  • 2212 / 1212 / 34

Az taka silna to ona nie jest , dzialanie odczuwalne jest idealne , antystresowe i antylekowe z nutka subtelnej euforii lub lepszego humoru.
Do tego zwiekszona motywacja i koncetracja bez otumanienia i dobry sen.
Nie ma cudownych substancji czy roslin sa poprawne.
Nie suplementuje substancji 7 dni w tygodniu ,zawsze mam przerwę 2 dni.
Do tego nie dłużej jak 3 miesiace stosuję no maks 1 rok.
Wyjatkiem sa rosliny ale tam tez robie przerwy.
Robie podstawowe badania sa w normie. :mniam: :psycho: :kreska: :alergia:
Rejestracja: 2018
  • 140 / 10 / 0

Pytanie filozoficzne:
Czy w ogóle szukanie jakiegoś "dopingu mózgu" to nie jest przyznanie się przed sobą do porażki?
Rejestracja: 2013
  • 248 / 32 / 0

Nawet jeżeli, to czy warto traktować przyznanie się do pewnych braków, jako coś negatywnego. Czy walka z przegraną na loterii genetycznej i czynnikami środowiskowymi jest w ogóle porażką?
Patrząc na doping mózgu w podobnych kategoriach jak doping w sporcie, to co najwyżej można go uznać jako wątpliwie moralne"oszustwo". Tak jak w sporcie, nie wszystkie substancje uznawane są jako doping. Tylko w przypadku wspomagania mózgu nie ma odgórnych wykazów substancji. Dodatkowo w sporcie są dyscypliny jak kulturystyka, której nieodłącznym i bardziej akceptowalnym elementem jest doping. Może doping mózgu warto potraktować analogicznie jak ten w zawodowej kulturystyce.
Rejestracja: 2013
  • 672 / 182 / 0

03 stycznia 2019AnnaS pisze:
Bromantan nie jest az taki demoniczny i niebezpieczny przeciez nie bede go zarla 2.5grama na dzien. :alergia: :alergia: :alergia:
Uśredniając, dla ludzi dawkowanie liczy się poprzez podzielenie przez około 12 dawki dla szczura, ponieważ szczur / mysz, ma około 12 razy szybszy / sprawniejszy metabolizm.

Do fenibuta czy innych GABAb-ergików obowiązkowo trzeba dowalać fasoracetam, albo inne silne antagonisty GABAbR. Na początku trochę sprawdza się dziurawiec, betel, ginkgo (pomocniczo), katechiny z zielonej herbaty, ale to i tak chuj daje długoterminowo. Tylko faso się sprawdza.
No i należy dodać, że GABAb-ergiki rozpierdalają gospodarkę hormonalną, dlatego niektórym rekonwalescencja po takim fenibucie zajmuje 6 mc.

Nie polecam w ogóle agonistów GABAb do dopingu mózgu. Za to antagoniści są ok, szczególnie te wyżej wymienione.
Rejestracja: 2017
  • 2212 / 1212 / 34

[mention]Hash_Oil[/mention]
betel ciezko dostac dobry w dobrej cenie.

Fasoracetam ok zgadzam sie ale tez koszt 120zl /1gram m.in dlugo trzeba czekac .

Ostatnio jednak wpadlam na pomysl ,ze mozna by Forskolina suplementowac sie ale nie za dlugo bo watroba moze walnąć.

Dotyczy to tez EGCG z zielonej herbaty.
Czyli doping też ciezko dostosowac do siebie tak by cena byla niska a skuteczność wysoka.

A Bromantan przynajmniej orginalny dzialal na mnie pozytywnie antystresowo uspokajajaco i ogarnial jak nigdy .
No ale wiadomo kazdy ma inny organizm. :alergia:
Rejestracja: 2017
  • 5888 / 971 / 2

04 stycznia 2019AnnaS pisze:
A Bromantan przynajmniej orginalny dzialal na mnie pozytywnie antystresowo uspokajajaco i ogarnial jak nigdy .
GABA poza obnizaniem stresu czy 1 czynnika obniza tez wiele innych czynnikow.

Metabolizm
GABA stymuluję produkcję oraz sekrecję hormonu wzrostu (HGH) z przysadki mózgowej. Hormon ten odpowiada z kolei za metabolizm tłuszczów oraz za powstawanie energii w mitochondriach komórkowych. Dzięki tej korelacji pomiędzy neurotransmiterem a hormonem wzrostu, GABA odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu wytrzymałości organizmu oraz poprawie wydolności, a także ma duże znaczenie w rzeźbieniu sylwetki. Ponadto aż 70% hormonu wzrostu uwalnianego jest w trakcie snu. W związku z tym prawidłowo przespana noc, wynikająca z odpowiedniego poziomu GABA w układzie nerwowym, ma znaczenie dla budowania masy mięśniowej.

GABA hamuje również wydzielanie innych hormonów anabolicznych, takich jak: testosteron oraz insulinoodporny czynnik wzrostu IGF-1. Sekrecja tych hormonów jest niezwykle istotna, gdyż pozwala na intensyfikację procesów wzrostowych i prowadzi do nasilenia syntezy nowych włókien mięśniowych.

Nieprawidłowa praca gospodarki GABA-ergicznej przekłada się na wzrost bądź spadek sekrecji hormonu wzrostu, co z kolei przyczynia się do rozwoju zaburzeń metabolicznych różnej postaci.4.6. Układ pokarmowy
Błona śluzowa pokrywająca wewnętrzna stronę przewodu pokarmowego zawiera liczne receptory systemu GABA-ergicznego. Oznacza to, że neuroprzekaźnik ten pełni bardzo ważną rolę w układzie trawiennym oraz warunkuje jego prawidłowe funkcjonowanie. Wykazano, że metabotropowe receptory GABA-B modulują ruchy perystaltyczne jelit, wydzielanie kwasu żołądkowego, a także koordynują funkcje związane z opróżnianiem żołądka.

W jednym z badań wykazano ponadto, że w podwzgórzu zwierząt, u których zastosowano głodówkę znajduje się znacznie wyższy poziom GABA w stosunku do zwierząt karmionych normalnie. Na podstawie tej obserwacji uważa się, że neuroprzekaźnik ten odgrywa kluczową rolę w kontroli apetytu.

Niedobór GABA objawia się zmniejszonym łaknieniem oraz problemami trawiennymi.

Nadmiar GABA sprzyja zwiększeniu apetytu i tendencji do przejadania się.
Rejestracja: 2017
  • 2212 / 1212 / 34

Wiem jestes za naturalnymi srodkami , to powiec mi co sadzisz o Forskolinie?
[mention]Stteetart[/mention]
Rejestracja: 2016
  • 521 / 99 / 0

A czy ktoś wspominał już o odpowiedniej kwasowości żołądka do jego prawidłowej pracy i wchłaniania się wielu składników, bo się spotkałem ostatnio z informacjami jako by żołądek musi mieć odpowiednio niskie ph do swojej prawidłowej pracy, jeśli środowisko jest za alkaliczne nie wchłaniają nam się witaminy, minerały, aminokwasy, nie wytwarza się odpowiednia ilość żółci od pobrania witamin adek i wpływa to na ogólny gorszy stan całego organizmu bo kwasowość żołądka ma swoje oddziaływanie na inne narządy które nie funkcjonują prawidłowo kiedy ph jest za wysokie, przy alkalicznym środowisku jesteśmy bardziej podatni na wszelkiego rodzaju zakażenia bakteryjne wirusowe, a szczególnie pokarmowe gdyż kwas nie chroni nas przed zagrożeniem z zewnątrz....
Sam od kilku dni piję wodę z własnym octem jabłkowym zanim wezmę jakieś witaminy minerały czy aminokwasy ciekawi mnie czy rzeczywiście będzie to miało dobroczynny wpływ na przyswajalność tych związków
Rejestracja: 2017
  • 5888 / 971 / 2

[mention]annas[/mention] ja poza aminokwasami, antagonistami nmda, niektorymi adaptogenami, zen szeniem, biloba nie widze sensu stosowania innych substancji.
Posty: 4316 Strona 341 z 432
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 1069 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Faryzeusz77 i 2 gości