10 przykazań Antydepresantów

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 2 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2016
  • 3157 / 878 / 0

Zostałam poproszona o sporządzenie podstawowych zasad obchodzenia się z antydepresantami, po to, by uświadomić przyszłych ich użytkowników z czym mają do czynienia. Formułę poznaliście już w Wątku Ogólnym i znalazła ona uznanie, jednak tamten post był dziełem niekompletnym. Dziękuję, [mention]jogurt[/mention], za owocną współpracę.


Wyznajemy, chwalimy i wielbimy, bo wszyscy jesteśmy wyznawcami Boga Antydepa i jesteśmy dziś w dobrym nastroju!

Pamiętaj jednakże o podstawowych grzechach neofitów. Jeśli jesteś jednym z nich - wydrukuj te przykazania i powieś nad łóżkiem:

1. SSRI mówi: nie będziesz miał TLPD i MAOI cudzych przede mną. Każdy level ma dopasowany oręż farmakologiczny. Leczenie to nie wyścigi zbrojeń, heroic combosy przyjdą z czasem.
2. Wszystkie antydepy rozkazują: nie będziesz wyrokował bez przebycia co najmniej 2 miesięcy na każdym z nas. Grzechy te są grzechami ignorancji i dezinformacji oraz braku szacunku dla ciała i ducha.
3. Szukacie szybkich rozwiązań? Sięgnijcie po dopalacze, najlepiej IV.
4. Nie będziesz szukał nas przy chandrze i chrypce, bo my jesteśmy dla twardzieli.
5. Nie będziesz miał wiecznego szczęścia ani taniej rozrywki w antydepach. Prozac nie jest pigułką szczęścia.
6. Nie będziesz pożądał miksów stanowiących duże niebezpieczeństwo, nie tacy herosi jak Ty przegięli z eksperymentami i wylądowali w psychiatryku z gąbką z mózgu. MAOI+SSRI? Nigdy, przenigdy, to broń Szatana.
7. Broń Cię ręka boska antydepowska przed przerywaniem terapii przez względnie znośne uboki, one miną, z antydepami nie ma zabawy, potrzeba determinacji by dostąpić królestwa antydepowego (żyć normalnie to największy dar).
8. Czcij psychiatrę swego bardziej niż siebie samego i konsultuj z nim każdą decyzję, nie ukrywając przy tym preferencji narkotykowych.
9. Bierz regulanie, przerywanie terapii po to, żeby pochlać i poćpać się, dajmy na to, pigułą - wyśle Cię z powrotem do piekieł.
10. Każdy antydep działa nieco inaczej zależnie od czasu, ten sam antydep ma wiele twarzy. Nigdy nie wyczerpiesz możliwości.

AMEN!
Rejestracja: 2019
  • 35 / 3 / 0

/Ten post ma za zadanie stanowić naukę dla pacjentów. Został żywcem wycięty z tematu 'Interakcje antydepresantów z substancjami psychoaktywnymi'/Pozdrawiam ~misspill

1. Na jakie skutki uboczne powinienem zwrócić jeszcze uwagę? I czy można im jakoś przeciwdziałać w razie wystąpienia?

3. Z życia nie jestem jakoś szczególnie zadowolony, ale czy to na stopro depresja, to sam nie wiem. Sama choroba nie ma jakichś empirycznie sprawdzalnych biomarkerów, więc ciężko mi stwierdzić. sertralina trochę pomaga przymknąć oko na niedostatki życia doczesnego.

Nie chcę też brzmieć jak ten hihi chwalipięta Rangczu, ale tak naprawdę narkotyki nigdy w moim życiu nie odgrywały dużej roli, a zacząłem je zażywać tak z... 15 lat temu? Od czasu do czasu coś tam sobie zarzuciłem, nigdy nie byłem uzależniony od czegokolwiek poza komputerem i internetem, nigdy moje zdrowie nie ucierpiało wskutek zażywania. Tak ogólnie, to raczej mam normalne życie, intratną pracę, normalną partnerkę etc.

4. Masz absolutną rację, że bardzo lekkomyślnym jest opieranie decyzji o swoim zdrowiu na podstawie relacji anonimowych typów z internetu. Chociaż to raczej taka kwestia, w której już zawsze będzie ciężko o dowody inne niż anegdotyczne - nikt nie będzie celowo testował przecież danej substancji psychoaktywnej na grupie osób przyjmujących ssri.

PS: do tej pory jedyne, co testowałem na ssri to benzo, morfinę i alkohol, ogólnie nie zauważyłem ani zmiany w profilu ich działania ani negatywnego wpływu na terapię. Chociaż zredukowałem w ostatnim czasie alkohol do kilku piwek w miesiącu, tak just in case, bo dużo osób pisze, że to niektórym to trochę torpeduje działanie selektorów.

Ogólnie dzięki za odpowiedź (utrzymaną w sceptycznym tonie, a nie głupkowate 'wal w nosa wariacik bd dobrze') i pozdrawiam!

Wkrótce zapalimy sobie legalnie zioło? Posłanka mówi, dlaczego tym razem to może się udać

"Jak to policeman przeszukuje mnie? Przecież mam prawo nosić to, co chcę" – możliwe, że już niedługo teza z piosenki Jamala stanie się rzeczywistością. Przynajmniej jeśli chodzi o słynną zieloną używkę. Powstał Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany, na którego czele stanęła posłanka Beata Maciejewska. W wywiadzie DLA natemat.pl opowiedziała, jak dekryminalizacja zioła miałaby wyglądać w praktyce.

Zielińska (KO, Partia Zieloni): do 20 kwietnia projekty w sprawie legalizacji marihuany

Do 20 kwietnia 2021 r. parlamentarny zespół przygotować ma trzy projekty ustaw dotyczące legalizacji marihuany - powiedziała PAP posłanka Urszula Zielińska (KO, Partia Zieloni). Rada Krajowa Zielonych właśnie przyjęła kolejne stanowisko, domagające się tej legalizacji.
Posty: 2 Strona 1 z 1
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1973 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości