Dopamina - wątek ogólny

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Użytkownik zbanowany
  • 43 / 3 / 0

24 grudnia 2018pomasujplecki pisze:
Nie byłbyś w stanie nawet mówić.
23 grudnia 2018darksoul pisze:
Ja mam pytanie czy jest sposób, zeby podwyższyć jej poziom po latach użytkowania dragów, które opierały się na dopaminie w (mj, feta, alko).
Jeśli tak, w co się zaopatrzyć, poza odstawieniem używek?
Dopamina się stopniowo szybko zregeneruje sama, mimo wszystko długi okres rekonwalescencji może okazać się oczywiście problematyczny bo jej wzrost będzie korelowany z pragnieniem zdobycia używek, po latach ćpania. Ale może nie będzie tak źle i przesadzasz :retarded: Gruntownym krokiem po za odstawieniem może być też pełna czystość seksualna. Zrozumiesz po jakimś czasie dlaczego :retarded:

Po za tym problemem nie jest odbudowanie/naładowanie neuroprzekaźników (chyba, że ćpasz crack oporowo), ale stworzenie nowych szlaków, a to kwestia czasu i podejmowania słusznych działań, a nie faszerowania się chemią. Głównie do serotoniny prędzej się to robi, bo ona się znacznie dłużej regeneruje i są ciekawe preparaty, np. 5-htp.
Słabo się znam na tym wszystkim i nie wiem czego mi brakuje bardziej dopaminy czy serotoniny. Obstawiam to pierwsze, bo używki jakie lubię bazują na dopaminie, te na serotoninie to z raz / dwa do roku (koła).
Wiem, że jak nie mam przy sobie moich używek (a przede mną teraz kilka tego typu dni) : jest mi po prostu smutno i nic mi nie daje radości...
  • 2 / / 0

[mention]darksoul[/mention] Tak działa uzależnienie

"Niektórzy twierdzą, że MDMA uratowało im życie". Żyjemy w epoce renesansu psychodelików

Rozmowa z Maciejem Lorencem, autorem książki "Czy psychodeliki uratują świat?", który na potrzeby swojej publikacji przeprowadził szereg rozmów z neuronaukowcami, zajmującymi się tą grupą substancji w swojej pracy.

Wypatrzyli 200 tabletek ecstasy w zaparkowanym aucie

18-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego odpowie przed sądem za dilerkę i posiadanie znacznej ilości tabletek "popularnie zwanych ecstasy".
  • 17 / 1 / 0

Ostatnio robilem badania prolaktyny we krwi i wyszlo zdecydowanie za wysoko. Czy moje problemy depresyjno lekowe moga byc z tym powiazane? Jak zbic prolaktyne?
  • 1260 / 150 / 0

Czystość seksualna ekspresowo obniża prolaktyne
  • 445 / 70 / 0

kto jest największym releaserem dopaminy ?
  • 1712 / 170 / 1

• 352 / 20 / 0

@Donelemento Bez recepty masz lek Castagnus i możesz parę dni L-Dopę pobrać. Na receptę Bromergon i Dostinex, no ale co Ci da że zbijesz, skoro wypadałoby znaleźć przyczynę. Może zbyt częsta masturbacja albo gruczolak na przysadce? Leki przeciwdepresyjne też mocno wybijają prolaktynę.
I tak, może powodować depresję
  • 284 / 47 / 0

też mam za duzo prolaktyne spowodowana samogwaltem , oczywiscie objawy to brain frag , rozne bole , ale mam juz za soba prawie 2 miechy abstynecji i jest o wiele lepiej ,. do tego odstawilem alko , kurna nawet nie wiedzialem jak niby niepozorne "piwkowanie" rozwala czlowieka
  • 17 / 1 / 0

Raczej branie wczesniej ssri plus od czasu do czasu masturbacja. Ile mniej wiecej trzeba brac ten castagnus zeby zbic prolaktyne?
  • 22 / 4 / 0

Skoki spadochronowe i bunji podnosza dopamine zajebiaszczo.
Kiedys po takim skoku 2 tygodnie nie mialem ochoty brac narkotykow.
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata