Dihydrokodeina - wątek ogólny

Dział poświęcony niesklasyfikowanym wyżej substancjom, których struktura zawiera w całości cząsteczkę morfiny – dihydrokodeina, etylomorfina, hydromorfon, oksykodon i inne.

Moderator: Opioidy

• 457 / 40 / 0

To samo słyszałem od znajomego, że w hurtowniach nie ma 90-tek. Oj żeby nie było jak ze 120-tkami, zaczynało się tak samo. Najpierw przez jakiś czas nie było w hurtowniach, zero jakiegokolwiek info i nagle z dnia na dzień bach, że wycofane.
Lek jest słabo dostępny, lekarze bardzo rzadko go wypisują, może im się nie opłacać niestety :-/
  • 1868 / 47 / 0

I u mnie to samo, nie ma w hurtowniach i nara. Bibula pójdzie się jebac.

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl
  • 1699 / 368 / 0

W większych miastach sprowadzenie z hurtowni to kwestia jednego dnia, maksymalnie dwóch (zależnie od apteki, tu lepiej w sieciówkach, myślę), są też apteki gdzie DHC w wersji 60 (90 prawdopodobnie też) jest dostępne od ręki w małych ilościach, typu trzy opakowania na zapleczu.

Polecam stronę: www.ktomalek.pl
  • 1884 / 299 / 2

Mówicie o brakach 90ek, ale 60ki są normalnie dostępne? Muszą przecież być, bo może i mało osób się tym leczy, ale jednak są takie osoby. Jak będą 60ki to nie ma dramatu.
  • 457 / 40 / 0

Tak, 60-tki są.
  • 7085 / 787 / 0

Gdyby były tabletki 45 mg, to recepty można by było użyć do ich zakupu (2 x tyle opakowań).
  • 301 / 13 / 0

Właśnie przy takich lekach niebardzo by to przeszło bo aptekarki niechętnie chcą kombinować w taki sposób choć tak mogą. niewiem jak jest z rpw bo mi czasem zamiennika nie chcą dać.jak mam oxycontin to mówią że musi być to co jest napisane, ale raczej to gówno prawda tak mi się wydaje. W praktyce ciężko to wygląda
  • 139 / 21 / 0

Ja nigdy nie mam problemu z "mniejszą dawką". Co prawda nie chodzi o DHC, ale w temacie wydawania leków to bez różnicy.

Od lekarki ZAWSZE biorę 12 paczek 0.4mg Bunondolu... ale w aptece proszę o 0.2mg. Obydwie paczki sumarycznie zawierają tyle samo bupry, 0.4mg ma 30 tab, a 0.2mg ma 60 tab.

Czemu tak robię?
Po pierwsze kiedyś prosiłem o wypisywanie 0.2mg bo po prostu lubię mniejsze tabletki rozkruszać. (na wyobraźnie działa u mnie to że widzę 4 tabletki a nie tylko dwie wiec psychikę zaspokaja)
No i skończyło się tak że opakowań 0.2mg nie było, a 0.4mg mimo że sumaryczna dawka taka sama mi nie wydadzą, no i chuj musiałem czekać aż będzie albo szukać po aptekach.

Więc teraz tak jak pisałem biorę zawsze opakowania 0.4mg a w aptece zamawiam 0.2mg. Nigdy nie ma z tym problemu, choć farmaceutka poruszyła temat tego że "może niech Pan poprosi lekarza o wypisywanie 0.2mg skoro Pan tak zamawia".... to jej opowiedziałem historię o braku 0.2mg no i przyznała racje.
  • 7085 / 787 / 0

21 grudnia 2018oxy77 pisze:
Właśnie przy takich lekach niebardzo by to przeszło bo aptekarki niechętnie chcą kombinować w taki sposób choć tak mogą.
Ja wiem, że niechętnie - sam miałem taką okoliczność. Wystarczyło jednak przesłanie mailem odpowiedniego rozporządzenia Ministra Zdrowia i sprawa od razu załatwiona.
  • 119 / 11 / 2

W stolicy Kociewia również brak 90mg, nawet na zapleczu.
60mg dostępne od ręki, a na pytanie o zamówienie 90tek odpowiadali, że "oczywiście, najszybciej na jutro... no niestety braki w hurtowniach" xD
Wróć do „Pochodne morfiny”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata