Terapia naltreksonem w niskiej dawce

Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.

Moderatorzy: Leki, Advanced, Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
Posty: 4 Strona 1 z 1

Wspieranie się naltreksonem w niskiej dawce?

75%
TAK - zajebisty pomysł!
3
25%
NIE - autor posta jest debilem i nic nie wie o psychofarmakologii %-D
1

Liczba głosów: 4

Rejestracja: 2014
  • 191 / 22 / 0


https://en.wikipedia.org/wiki/Low-dose_naltrexone
https://pl.wikipedia.org/wiki/Terapia_n ... kiej_dawce

Ogólnie rzecz biorąc, koncept jest taki:
Naltrekson w małych dawkach „oszukuje” mózg, blokując receptory endorfin (hormonów szczęścia). W rezultacie mózg „myśli” że brakuje mu endorfin, zatem produkuje ich więcej.
Czy stosowanie naltrexonu w dawkach do 5 mg ma jakiś sens? Chodzi mi o działanie antydepresyjne ale jeśli ma też wesprzeć układ odpornościowy to czemu nie :-p

Istnieje taki preparat na odchudzanie (dostępny na zwykłą reckę) o nazwie Mysimba zawierający 8 mg naltreksonu i 90 mg bupropionu, niestety kosztuje ponad 400 złotych %-D Naltrexon dali tam chyba w celu redukcji efektów ubocznych bupropionu. Skoro coś takiego powstało to musi być coś na rzeczy z tym microdosingiem.

Zwykłe leki z samym naltreksonem też nie są tanie ale na pewno wyjdzie ekonomiczniej kupić je i dzielić tabletki na kawałeczki.
Rejestracja: 2018
  • 174 / 9 / 0


K****ac**&*^^&, jaki szponciciel.. :nuts:

Mniemam, że pomysł masz stąd:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Terapia_n ... kiej_dawce
czy też nie googlowałeś?

https://erowid.org/experiences/exp.php?ID=108953
Ta pani uważa, że masz rację i naltrekson powinno się dodać do systemu wodociągowego.

Nie jestem medykiem, a cykl Krebsa podsuwa mi myśl "nierówne kółeczko".
Znalazłem w sieci na ten temat mnóstwo książek ale nie będę ich czytał tylko żeby podać ci odpowiedź. Wiem tylko jedno. Jeśli coś wydaje się być cudownym lekiem w małej dawce, a w dużej jest trucizną dla zdrowych/zazwyczaj pomaga chorym to może skonsultuj to z lekarzem.

Pewna użytkowniczka forum (powiedziałbym "doświadczona") miała implant z naltrexonem. Z jej słów wynikało, że niezbyt jej pomógł. Skorzystaj z forumowej wyszukiwarki, pewnie znajdziesz jej wypowiedzi na ten temat.

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Europarlament za szerszymi badaniami nad medyczną marihuaną

Europarlament przyjął w środę rezolucję wzywającą Komisję Europejską i państwa członkowskie do przełamania barier, które utrudniają badania naukowe i promowanie wśród pracowników służby zdrowia większej wiedzy na temat konopi indyjskich.
Rejestracja: 2015
  • 891 / 57 / 19


Też myślałam o tej Mysimbie.
Jak tylko zobaczyłam na pewnym portalu z ogłoszeniami, to pomyślałam, że niezła kombinacja, jak już odstawimy opio i mamy depresję poopioidową (bupropion da dopaminę i zadziała antydepresyjnie, naltrekson tak samo i spowoduje, że zepsute receptory opioidowe zaczną się szybciej regenerować).
Czemu nikt tego nie próbował i o tym nie pisze?

Umrzemywcierpieniu, co masz na myśli, mówiąc: "a cykl Krebsa podsuwa mi myśl "nierówne kółeczko"."?
Rejestracja: 2014
  • 2948 / 368 / 0


[mention]Stteetart[/mention], detoks naltreksonem?
Posty: 4 Strona 1 z 1
Wróć do „Psychofarmakologia”
Na czacie siedzi 57 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości