Używasz Nowych Substancji Psychoaktywnych? Ankieta!

Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 8 Strona 1 z 1

SIN

Rejestracja: 2012
 • 335 / 133 / 0


Zachęcamy do wypełniania ankiety dla użytkowników Nowych Substancji Psychoaktywnych.
Oficjalna strona: https://sin.org.pl/dopalamy-wiedze/
Więcej o badaniu w wątku: post3111977.html#p3111977


Badanie, do którego Pana/Panią zapraszamy, prowadzi konsorcjum czterech podmiotów: Fundacja Polityki Społecznej PREKURSOR, Społeczna Inicjatywa Narkopolityki, Narodowy Instytut Leków oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Badanie jest współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych. Celem badania jest poznanie wzorów używania Nowych Substancji Psychoaktywnych (tzw „dopalaczy”) i „tradycyjnych” narkotyków oraz związanych z tym konsekwencji zdrowotnych. Wiedza ta posłuży do przygotowania lepszej oferty profilaktyki i ograniczania szkód związanych z używaniem substancji psychoaktywnych.Przez Nowe Substancje Psychoaktywne (potoczne zwane „dopalaczami”) rozumiemy substancje pochodzenia syntetycznego lub naturalnego, które nie podlegają kontroli polskiego prawa, jak również te, które zostały wpisane na listę substancji kontrolowanych po 2009r., np mefedron, alfa-PVP, etc.

Tego typu substancje są czasem sprzedawane jako oznakowane marką produkty w formie mieszanek ziołowych (np. „Spice”) lub mieszanek chemicznych („sole do kąpieli - bath salts”). Mamy na myśli tutaj dopalacze zarówno w czystej postaci, jak i dopalacze sprzedawane pod nazwami handlowymi. Jeśli nie jest Pan/Pani pewien/na którego z podanych typów dopalaczy Pan/Pani używał/a, prosimy o wybranie opcji "Inne".

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Ankieta do pobrania w PDF, edytowalnym PDF i DOC:
https://sin.org.pl/wp-content/uploads/2 ... ietaX3.zip

Dopalamy Wiedzę to projekt naukowy monitorujący trendy w używaniu substancji. W tym celu niezbędne jest aby ankiety przesłane pocztą zawierały poprawnie wypełniony kod pocztowy. To nie zagraża Twojej anonimowości.

Krok 1: Zapisz indywidualny Kod Respondenta
 • Sprawdź swój indywidualny Kod Respondenta: inicjały (XX), data urodzenia (DDMMRRRR) i płeć (K/M), np. ŁW01021982M. Kod nie wystarcza do identyfikacji nadawcy.
 • Wyraźnie zapisz Kod Respondenta na woreczku/opakowaniu próbki. Wyraźnie zapisz w formularzu „Próbka & Ankieta” Kod, którym została oznaczona próbka. Kod Respondenta jest taki sam jak Kod Próbki.
Krok 2: Prześlij swoją ankietę
 • Jako nadawcę wpisz np. „Jan Kowalski”
 • Wyślij swoją próbkę (wraz z formularzem, jeśli wydrukowany):
  Projekt DOPALAMY WIEDZĘ
  Zakład Leków Sfałszowanych i Używek
  Narodowy Instytut Leków
  ul. Chełmska 30/34
  00-725 Warszawa
Formularze wypełnione elektronicznie prosimy przesłać na adres testy@sin.org.pl umieszczając Kod Respondenta w tytule wiadomości.
Rejestracja: 2014
 • 68 / 42 / 0


Podsumujmy: Pełna data urodzenia, inicjały, płeć, kod pocztowy.
W Polsce rodzi się rocznie 400 000 osób. Czyli ok. 1100 dziennie. Przyjmując 23 możliwe litery początkowe na imię i 23 na nazwisko, dostajemy średnio 2 osoby z danym inicjałem i datą urodzenia. Dokładając do tego płeć, wychodzi statystycznie tylko jedna osoba. Pełna anonimowość, doprawdy.
Pomijam już fakt, że takie badanie miałoby sens 3-4 lata temu, nie teraz.

Kompot. Historia polskiej heroiny

Wystarczyło mieć słomę makową i kilka innych nietrudnych do zdobycia substancji, by zapewnić sobie odlot w PRL-u. Ten romans z polską heroiną kończył się jednak tragicznie.

Czy wyciąg z konopi pomaga schudnąć?

Liczne bada wykazały, że mają szereg właściwości i mogą znaleźć zastosowanie przy różnych problemach medycznych. Ale czy olejki CBD mogą wspomóc odchudzanie?

SIN

Rejestracja: 2012
 • 335 / 133 / 0


Nieźle to policzyłeś, ale zapomnniałeś o najważniejszym:
NIKT NIE SPRAWDZA TWOJEGO DOWODU PRZY WYPEŁNIANIU ANKIETY!

To nie jest kodowanie użyte przez SIN - jest autorstwa ekspertów Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Do nich proszę zgłaszać zażalenia (zresztą, przekażę osobiście przy okazji).

Cel kodu był taki, że to łatwy do zapamiętania hasło aby odebrać wyniki próbki z analizy. Obecnie zakazano nam zbierać próbek i nakazano dokończyć zbieranie ankiet - wiemy, że to nie trzyma się kupy. Projekt przerwany ale... dokończyć trzeba.

W skrócie powiem tylko tyle - to badanie to pilotaż MODELU tego rodzaju usługi testowania w Polsce. Sprawdzamy zarówno substancje jak i właśnie to czy kodowanie jest ok, czy nie do kitu.


Po tym przydługim wstępie, chcę uroczyście podziękować wszystkim, którzy pokonali ten przeklęty PDF i wysłali nam ankietę. A znacznej większości, która się popukała w czoło i olała dajemy NORMALNĄ ANKIETĘ ONLINE :)

http://sin.org.pl/ankieta
https://www.surveymonkey.com/r/dopalamywiedze

Nagrałem też z Wiem Co Ćpiem krótki film na ten temat:
https://www.youtube.com/watch?v=aj_kvexwq_I
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Pozdrawiam wszystkich,
Jurek
Rejestracja: 2010
 • 4076 / 495 / 11


Ej mógłbym udzielić wam wywiadu jakbyście chcieli. Mocny materiał by był.
Nie jakieś pseudo moralniaki ex ćpuna, tylko jak wygląda życie osoby przyjmującej te nowe substancje cały czas nieprzerwanie od kilku lat.
@Metosław ujawnij się Ćpunie ! To pewnie, wypowiedz swój nick !
A ankiety jeszcze nie wypełniłem.

SIN

Rejestracja: 2012
 • 335 / 133 / 0


Temat do rozważenia, nie chcemy epatować sensacją jak niektóre kanały, ale spróbujmy to ubrać w konstruktywne ramy =)
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
 • 3 / / 0


Jakbyście kręcili coś dłuższego, to ja też się mogę wypowiedzieć. Bez twarzy rzecz jasna. Mam bogate CV z substancjami i ostatnio chcę rzucić to w cholerę. Rzecz jasna jeśli Was to interesuje...

SIN

Rejestracja: 2012
 • 335 / 133 / 0


@Baphometti

Napewno odezwiemy się kiedy coś w tym kontekście pojawi się filmowo, ale teraz może Cie zainteresować nasz bliźniaczy projekt Afterparty, w ramach którego na luzie, anonimowo i za darmo można w Warszawie pójść przegadać swoje relacje z substancjami, lub innym problemem.

https://fes.edu.pl/afterpartyfes,6386/

A CO DO ANKIETY - DZIĘKUJEMY I PROSIMY O OSTATNI WYSIŁEK :)

:). Dziekujemy Wam bardzo za pomoc! Jesteście wielcy, a uwagi zwłaszcza krytyczne są dla nas szczególnie ważne. Wasza pomoc gwarantuje, że kiedy w przyszłości pełnoprawna, całoroczna usługa testowania dragów zawita do Polski, to kwestionariusze będą lekkie sprawne i przyjemne

Badacze, autorzy kwestionariusza podjęli decyzję, że zbieramy JUŻ OSTATNIE KILKA DNI, więc kto jeszcze nie wypełniał ankiety i ma czas i ochotę nam pomóc dokładając cegiełkę do testowania substancji psychoaktywnych w Polsce, zapraszamy TU:

http://sin.org.pl/ankieta 
https://www.surveymonkey.com/r/dopalamywiedze


Ankieta dotyczy uźywania nowych substancji psychoaktywnych i innych narkotyków - w tym alkoholu.

SIN

Rejestracja: 2012
 • 335 / 133 / 0


Ankieta skończona, DZ-I-Ę-K-U-J-E-M-Y wszystkim za cierpliwość, krytykę, komentarze i przede wszystkim dołożenie cegiełki do lepszej przyszłości aby każdy w Polsce mógł za darmo sprawdzić prawdziwy skład swoich talizmanów i amuletów . 

Jesteście WIELCY i WIELKIE

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Posty: 8 Strona 1 z 1
Wróć do „Substancje psychoaktywne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość